Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mati/domains/forum.programosy.pl/public_html/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mati/domains/forum.programosy.pl/public_html/includes/bbcode.php on line 112
Komputer się nagle nie włącza • programosy.pl

  • Ogłoszenie:

Komputer się nagle nie włącza

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Komputer się nagle nie włącza

Postprzez sharker 17 Lut 2009, 15:21

reklama
Witam. Mam problem z komputerem moich rodziców ;d
Otóż włączając kompa pojawia się to logo płyty głównej, po chwili zmienia się juz z pisknięciem na czarny ekran i [ładuje się]
Kod: Zaznacz wszystko
Realtek RTL8139(A/B/C)/RTL8138 Boot Agent
Press Shift-F10 to configure  ....

potem następuje ponowne pisknięcie i dalej nic się nie dzieje.

Z racji, że nie jestem informatykiem, chociaż sądze, że pewnie tutaj i tak coś prostego się stało, ale i tak za bardzo się nie znam ;p
Ja stawiam na dysk, chociaż przy braku/uszkodzeniu dysku wyświetla się komunikat, więc nie wiem ;d

Dodam, może być to przydatnem, że procesor nie był czyszczony od hm... no paru lat. Jest tam masa kurzu, tzn chodzi mi o radiator ;x

Z góry dzięki.

no to hm... wyczysc

komunikat dotyczy karty sieciowej, zreszta problem wcisnac shift+f10 ?


No radiator wyczyszcze, a po wciśnięciu tych klawiszy nic się nie dzieje, bo próbowałem ;d

#edit
Teraz zadziałało, ale to są tylko ustawienia ;d
A po wyjściu z nich [Esc] na ekranie miga tylko biała kreska w lewym górnym rogu
Kod: Zaznacz wszystko
_

#edit2
Już wiem. To wina dysku, bo podłączyłem nowy i wszystko ok ;d
Dobrze by było, jakby dało się zrobić coś z tamtym dyskiem w celu braku utraty danych.
Image

Chcę jeszcze dodać, że przypiąłem inny dysk i komputer na nim się uruchomił normalnie (doszedł do Windowsa).
Następnego dnia było tak samo jak na starym dysku, czyli po skończeniu wyświetlania loga płyty głownej migała tylko kreseczka na czarnym tle (raz zeszła na doł przy piknięciu, bo było to udane wczytanie karty sieciowej, której komunikat [nie widać napisów] usunąłem w shift+f10, czyli tylko kreseczka się raz obniża, a potem miga i nic).

Zauważyłem też, że przy wyświetlaniu loga płyty głównej mogę wcisnąć TAB, a wtedy pojawia się wczytywanie dysku, cd rom itd, a potem jest to charakterystyczne pisknięcie i znowu jest tylko jedna migająca kreska.

Na #1 dysku wczytywanie dysków, cdrom wyświetla się bardzo krótko - dużo nie zdąże przeczytać, ale zdaje mi się, że przy wczytywaniu dysku pokazuje jego nazwę, czyli, że chyba dysk jest ok.
Na #2 dysku, który jest chyba zawirusowany, bo strasznie mulił kiedyś kompa (kiedy był podłączony) ekran wczytywania wszystkiego ukazuje się dłużej, dysk też się wczytuje, ale następnie znów tylko miga kreseczka.

Ma ktoś jakiś pomysł ;d
Będe bardzo wdzięczny za pomoc ;]

P.S. Dyski przy próbowaniu włączenia kompa podłączałem na zmiane, jeśli była by ta informacja przydatna ;d
Awatar użytkownika
sharker
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lut 2009, 15:18
Miejscowość: Wrocław



Komputer się nagle nie włącza

Postprzez Wojtasgls 18 Lut 2009, 09:27

albo jest wczesna pora i mi jeszcze mozg nie dziala albo strasznie namieszales i nic nie czaje :)

Zacznijmy od poczatku:
Czy wszedles do biosu i zmieniles w pierwszej kolejnosci bootowanie na dysk na ktorym masz system c: ?
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Re: komputer się nagle nie włącza

Postprzez sharker 18 Lut 2009, 16:38

No tak, ale to też nic nie daje.

Powiem w skrócie jak wygląda ten problem ;d
Gdy włączam komputer, to pojawia się logo płyty głownej, jak w większości kompów, no wiesz taki obrazek na cały ekran i na dole pisze 'TAB to POST cos tam' i 'DEL to BIOS' czy jakos tak ;d

Gdy nic nie kliknę, to pojawia się czarny ekran i wczytuje się karta sieciowa, potem kreseczka zchodzi niżej, aby wczytać coś innego, lecz tu sie zatrzymuje, nic się nie wczytuje a kreseczka miga.

Gdy przy wyświetlaniu się loga płyty kliknę TAB, to wczytuje się wszystko (cd,dysk,inne jakies info) [przy 1 dysku dzieje się to szybko i nic nie zdązam przeczytac, a przy 2 dysku z powodu jego zawirusowania i mulenia kompa - jeszcze kiedy dzialal, to wczytuje sie dluzej], lecz przy obu dyskach i tak pózniej wszystko znika, wczytuje sie tylko karta i pod nia miga kreseczka, czyli wracamy do punktu wyjscia.

Gdy wcisne shift + f10 podczas ladowania karty sieciowej i pojawi mi sie okno konfiguracji sieciowki, to moge np. wylaczyc pokazywanie powiadomienia o jej wczytywaniu i wtedy tylko przy wlaczaniu kompa kreseczka miga, potem jest piskniecie i kreseczka sie obniza i nadal miga (laduje sieciowke, lecz jej nie pokazuje).

To chyba tyle ;d
Pozdrawiam i licze na Waszą pomoc.
Awatar użytkownika
sharker
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lut 2009, 15:18
Miejscowość: Wrocław



Komputer się nagle nie włącza

Postprzez Wojtasgls 18 Lut 2009, 23:17

oco kurde chodzi z ta karta sieciowa??? niech mi ktos wytlumaczy?

nie ma prawa wgrywac przy wlaczaniu kompa zadnej karty sieciowej nie mam pojecia skad to wzieles.

W kompie zostaw 1 dysk i jedna kosc pamieci.
Odpal sprzet
odrazu wbijaj do biosu sprawdz aby na mastera znajdowal dysk i tak samo bootuj na 1 dysk pozniej cd zapisz i restart.

podaj pelny konfig swojego sprzetu wraz z marka i moca zasilacza
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości