• Ogłoszenie:

Windows 7 i speedtouch 330

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 7 i speedtouch 330

Postprzez Mati92 10 Paź 2009, 23:36

reklama
Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem Wondowsa 7 Professional. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i programy mi potrzebne a na koniec chciałem podłączyć internet i tu pojawił się problem.

Zainstalowałem sterowniki z oryginalnej płyty Neostrady, sterowniki do modemu speedtouch330 zainstalowały się poprawnie lecz gdy utworze nowe połączenie to wyskakuje informacja, że nie wykryto modemu.
Ok. Poczytałem troszkę w google i dowiedziałem się, że kilku osobom udało się uruchomić modem ze sterownikami od Visty. Niestety u mnie to się nie powiodło nadal konfiguracja neta nie wykrywa modemu.

Wiem, ze to nowy system i brak do niego jeszcze sterowników itp.
Ale czy istnieje jakaś możliwość obejścia tego ?
Jakieś inne oprogramowanie czy coś....

Proszę o pomoc w tej sprawie. (z pewnością nie tylko ja się trudzę z tym problemem) :)
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Windows 7 i speedtouch 330

Postprzez jarski185 10 Paź 2009, 23:44

pokaz screena z menedzera urzadzen, tak zeby karty sieciowe byly widoczne, w polu wyszukiwania(start...) wpisz rasphone i zobacz czy bedziesz mogl wybrac modem, jesli tak to tym kreatorem zrob polaczenie(vpi/vci-0/35, numer telefonu-*)
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Windows 7 i speedtouch 330

Postprzez Mati92 11 Paź 2009, 00:37

jarski185, dzięki za pomoc teraz już działa.
A dla osób które mają z tym problem przygotowałem opis ze screenami.

1. Początkowo internet nie chciał się nam połąćzyć dlatego, iż konfiguracja połączenia nie wykrywała modemu.
Image

2. Teraz postąpimy zgodnie z radami jakie napisał jarski185.
- Wchodzimy w start i w "cmd" wpisujemy: rasphone i klimamy.
Image

3. Wyskoczy okienko na którym klikamy "OK"
Image

4. Następnie w nowym oknie wybieramy opcje "Telefoniczne"
Image

5. Teraz w polu "Numer telefonu" wpisujemy * i klimamy "Dalej"
Image

6. Kolejne okienko to uzupełnienie danych które otrzymaliśmy od usługodawcy. (Nazwa użytkownika, hasło) i klikamy "Utwórz"
Image

7. Teraz gdy mamy już utwożone połączenie wystarczy kliknąć "Połącz..."
Image

8. Ostatnie okienko to okienko potwierdzenia danych. Nazwa użytkownika powinna być wpisana automatycznie natomiast hasło należy podać. Gdy tak mamy klikamy na "Wybierz numer"
Image


No i to by było tyle. Łatwiej się już chyba nie da opisać. jarski185, dzięki jeszcze raz za pomoc.
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Windows 7 i speedtouch 330

Postprzez Bjakja 02 Lis 2009, 19:26

Zainstalowałem dziś windowsa 7 7600 RTM i mam gorszy problem niż poprzednik, otóż instalując sterowniki wszystko idzie dobrze do momentu, gdy każe podłączyć modem. Po podłączeniu modemu wyskakuje bluskreen i po restarcie muszę odłączyć modem, by system się uruchomił inaczej jest powtórka z rozrywki. Próbowałem już 3 wersji sterowników i zawsze jest to samo.
Mój komp to: Gygabyte EP35C-DS3R, Quad 2,83 ghz q9550 @3,2ghz, Geeforce GTX 260 Gainward, 4gb Patriot 800 dual cl4+2gb Patriot 800 dual cl4, zasilacz Modecom Volcano 650 wat, 3 dyski twarde 250, 500 GB i 1 TB.
Awatar użytkownika
Bjakja
~user
 
Posty: 10
Dołączenie: 05 Mar 2007, 20:52
Miejscowość: Tychy




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości