• Ogłoszenie:

Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 15:56

reklama
Witam.

Posiadam laptop Acer Extensa 5200 (Windows XP SP2)
Urządzenie bezprzewodowe - wifi jest firmy Broadcom 802.11g, program/sterowniki "Narzędzie konfiguracji bezprzewodowej - Broadcom 802.11 Network Adapter", sterowniki do niej to 4.10.40.0

Problem polega na tym że jeszcze kilka dni temu wszystko działało, teraz nie mogę się połączyć a dokładniej, program wykrywa sieci i te z hasłem i bez, gdy próbuje się połączyć nic się nie dzieje, w ogóle się nie łączy, zero reakcji.

Pojawiła się za to obok zegara ikonka "Połączenie sieci bezprzewodowej 4 - nie podłączono", klikam w to i mam następujący komunikat.

"System windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego. Jeśli
masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym, użyj tego oprogramowania."

Próbuje naprawić połączenie lecz się nie da, konfiguruje nowe które nie powstaje wcale.

Nie mam pojęcia o co chodzi tym bardziej że problem pojawił się pierwszy raz, wcześniej włączałem laptopa, program od wifi uruchamiał się automatycznie, wybierałem sieć i śmigałem po internecie, teraz już nie.

Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję, proszę o szybkie odpowiedzi ponieważ jutro wyjeżdżam za granice do pracy i jedynym kontaktem z Wami jest na razie komputer stacjonarny. pozdrawiam - Robert.
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 17:33

Tak to jest niestety z programikami do wifi. Coś jest nie w porządku w ustawieniach tego programu. Może chodzić o ustawienia szyfrowania zapisane w nim-np. domyślny rodzaj klucza. Jeśli szukać rozwiązania dot. kwestii programu to w tym kierunku. Ja na Twoim miejscu wyłączyłbym ten program do wifi, włączył sobie w usługach windows konfigurację zerowej sieci bezprzewodowej i w ten sposób bym się połączył-powinno pójść gładko.
konfiguracja-zerowa-sieci-bezprzewodowe-problem-vp934551.html
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 18:30

A więc odznaczyłem w tym programie broadcom zezwalanie na zarządzanie siecią, ustawiłem zarządzanie dla windowsa, konfiguracja zerowa jest włączona na "automatyczną", w rejestrze ((hkey local machine / system / CurrentControlSet / services / WZCSVC i klucz "Start")) klucz ma wartość 2. Natomiast nadal nie mogę nawiązać połączenia, laptop jest w tym samym miejscu co zawsze, zasięg jest minimalnie mniejszy niż połowa (w programie), w windowsie pokazuje 2 kreski, klikam połacz, próbuje sie łaczyć ale do połaczenia nie dochodzi.

A co do tego programu, da sie coś z nim zrobić, żeby działa prawidłowo?
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 19:09

Jakiś błąd pokazuje przy łączeniu? Do jakiejś tam sieci, która nie jest zabezpieczona próbujesz sie połączyć i też nie można tak? To się stało po instalacji czegoś/zmianie ustawień?
Co do programu to stworzenie czegoś w stylu nowego profilu ewentualnie przeinstalowanie z wywaleniem wcześniejszych ustawień.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 19:14

Stało sie to z dnia na dzień, nie ma żadnego komunikatu dlaczego nie zostało ustanowione połączenie.

Jeśli odinstaluje to wyskakuje okno z powiadomieniem/pytaniem czy chce usunąć stary profil (coś w ten deseń) i zawsze daje tak, mimo to nic to nie daje, może usunąc coś z rejestru, tylko gdzie tego szukać?

Żeby program działał poprawnie to w jakiej pozycji ma być ustawiona konfiguracja zerowa?

Pamiętam że gdy kupiłem lapka (od znajomego za bezcen) była możliwość połaczenia sie przez program jak i windows pokazywał dostępne sieci.

Probplem polega na tym ze czy próbuje przez program (i dla niego ustawiam możliwośc konfiguracji sieci) czy na odwrót przez winde to i tak połączenie sieciowe jest odłączone, działa ale jest krzyżyk i koniec, nie było tego wcześniej.
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 19:24

Usługa powinna być włączona (najlepiej włącz jej tryb automatyczny), odznacz w autostarcie programik do wifi, upewnij się jeszcze, że we właściowściach połączenia przypisanego do Twojej karty wifi jest zaptaszkowana opcja użyj systemu windows do konfiguracji połączenia, zrestartuj kompa i sprawdź.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 19:51

1. Opcja zaptaszkowana
2. Mam pusto w autostarcie
3. Usługa konfiguracji zerowej (automatyczna) uruchomiona

Po próbie połączenia z sieci wyskakuje taki komunikat.

"Nie można połączyć sie z preferowaną siecią bezprzewodową

System windows nie może połaczyć sie z żadną z preferowanych sieci bezprzewodowych. System windows będzie kontynuował próby połaczenia. Aby zobaczyć listę wszystkich sieci, łacznie z tymi, z którymi możesz sie połaczyć, kliknij ten komunikat."

Dodam ze zasięg wzrósł z 2 kresek do MAX.

Jeszcze to co mi wyświetla po wpisaniu ipconfig /all w uruchom.

Konfiguracja IP systemu Windows
Nazwa hosta: neox
Sufiks podstawowej domeny DNS:
Typ węzła: Emisyjny
Routing IP właczony: Nie
Serwer WINS proxy włączony: Nie

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 9:
Stan nośnika: Nośnik odłaczony
Opis: Karta sieciowa Broadcom 802.11g
Adres Fizyczny: 00.19.7E.6C.1E.B7

Pytanie, dlaczego za każdym razem gdy usune sterowniki broadcomu i zainstluje je na nowo to połaczenie sieci bezprzewodowej ma inna cyfre? Oczywiście leci w kolejności od "niczego" i później pokazywało pokolei 1/2/3/4/5/6/7/8 i teraz jest 9 :|
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 20:13

Bo zostaje multum pozostałości najpewniej po sterownikach/oprogramowaniu broadcom/czyms co sie zainstalowało z oprogramowaniem broadcom.
Wywaliłbym wszystko co jest związane z broadcomem. Następnie zainstalował sam sterownik do karty-sprawdził czy wszystko z kartą jest ok i dopiero probował się połączyć.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 20:18

Tyle że instalacja samego sterownika jest niemożliwa, bo wraz z nią instaluje sie program. Próbowałem już odinstalować z menadżera urzadzeń sterownik i osobno w dodaj/usuń ten program sterujący, nie mam pojęcia czego i gdzie szukac w rejestrze.

Spróbowałem połączyć sie z siecią z zabezpieczeniami WPA (wpisałem 12345678) poprostu strzał, chciałem sprawdzić co się będzie działo. Jestem połaczony, szybkość łącza to 54,0Mb/s, wysyła więcej pakietów niż otrzymuje i cały czas lata żółta kropeczka i widnieje napis "Pobieranie adresu sieciowego"

Czy jest możliwe żeby tamta sieć niezabezpieczona mogła zaszyfrować połączenie? Program pokazywał brak szyfrowania tak więc pytam z ciekawości.
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 20:26

To się nie połączyłeś jeszcze. Co do samego sterownika. to ze stronki acera, dla Twojego modelu jest coś takiego-to wygląda na sam sterownik bez tej aplikacji-Wireless Lan Driver 802bg Broadcom Ver.4.2.2.7.zip
Tylko wcześniej dobrze byłoby odinstalować wszystko co masz związane z kartą wifi i oprogramowaniem do niej-może za pomocą revo uninstaller czy innej aplikacji tego typu.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez n30x 10 Lis 2011, 20:52

Nie widze tych sterowników które wymieniłeś, napisz które to z tych http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

btw. sprawdziłem tą nazwe co wysłałeś i to właśnie te mam zainstalowane, rozmiar sie zgadza 73.2Mb po rozpakowaniu ma nie wiele ponad 80Mb.
n30x
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 19 Kwi 2007, 20:35



Problem z siecią bezprzewodową - brak połączenia.

Postprzez jarski185 10 Lis 2011, 21:29

Co do tego "zaszyfrowania" jest to generalnie możliwe. Najlepiej byłoby sprawdzać na sieci do której na 100000% można się podłączyć.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości