• Ogłoszenie:

konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowe - problem

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowe - problem

Postprzez korpek 31 Maj 2007, 16:12

reklama
Witam.
Posiadam w laptopie kartę WIFI oraz urządzenie LiveBox. Aby wszystko działało poprawnie neleży włączyć konfigurację zerową siecii bezprzewodowej. Wszystko było dobrze, aż do formatu.
Po wgraniu windowsa wszedłem w start, uruchom i wpisałem %SystemRoot%\system32\services.msc /s. Włączyłem konfigurację i internet działał. Niestety, po każdym resecie komputera trzeba ją włączać od nowa. Wcześniej tak nie bło.
Co robić? Proszę o pomoc.
korpek
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 03 Lip 2005, 17:33



Postprzez Andrzej Gdz 07 Cze 2007, 09:35

Czy masz tak zaznaczone ?
Ustawiasz na Automatyczny -> Uruchom -> Zastosuj ->ok
Image

Autor postu otrzymał pochwałę
Andrzej Gdz
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 15 Lis 2004, 23:15
Miejscowość: Grudziądz
Pochwały: 1



Postprzez korpek 08 Cze 2007, 10:36

Właśnie tak jest zrobione.
I jak komputer wejdzie w tryb czuwania, albo zostanie wylaczony, to konfiguracja sie wylacza.
korpek
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 03 Lip 2005, 17:33



Postprzez Andrzej Gdz 08 Cze 2007, 11:14

Hmmm ja mam tak wlasnie ustawione na Stacjonarnym z ktorego udostepniam NET na Laptopa i gdy wylacze Stacjonarny to nic takiego sie nie dzieje ze "ginie" mi ustawienie po ponownym wlaczeniu Stacjonarnego.

Czy na pewno robisz; Automatyczny -> Uruchom -> Zastosuj ->ok ?
Andrzej Gdz
~user
 
Posty: 31
Dołączenie: 15 Lis 2004, 23:15
Miejscowość: Grudziądz
Pochwały: 1



Postprzez will7 08 Cze 2007, 15:36

Juz jakiś czas nie mam neta bezprzewodowego ale z tego co pamiętam trzeba też zaznaczyć w opcjach połaczenia sieciowego zeby korzystało z konfiguracji zerowej. Masz to gdzies tam zaznaczone?
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Postprzez korpek 08 Cze 2007, 18:55

Zaznaczam w ustawieniach sieci, zeby do konfiguracji uzywalo windowsa.
Wszystko mam jak na screenach i niestety net jest na chwile, a po resecie juz nie :(.
korpek
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 03 Lip 2005, 17:33



Postprzez will7 08 Cze 2007, 22:10

Po formacie instalowałes stery od karty? Instalowało się dodatkowo jakieś oprogramowanie do ustanawiania połaczenia? Bo często jest tak że ze sterami instaluje się jakby to ując "panel sterowania" połaczenia dołaczony przez producenta karty i czasami jest tak że ten programik wyłącza na starcie konfigurację zerową. Jeśli instalowałes stery to w uruchom wpisz msconfig i na ostatniej zakładce (uruchamianie) zobacz czy jest jakiś program który może słuzyć do kontroli połaczenia. Jesli nic nie bedzie możesz też w rejestrze zobaczyć czy jest ustawione aby ...zerowa uruchamiała się automatycznie:
uruchom>regedit>hkey local machine / system / CurrentControlSet / services / WZCSVC i klucz "Start" - zobacz przez prawym myszki i modyfikuj czy jest ustawione na 2, które oznacza automatyczny start.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
will7
~user
 
Posty: 540
Dołączenie: 23 Cze 2005, 17:44
Pochwały: 63



Postprzez korpek 08 Cze 2007, 22:30

Wielkie dzięki za pomoc :). Byl w trayu program, ktory wgral sie ze sterownikami do karty. Po wejsciu w opcje odznaczylem "Uzywaj tego programu do laczenia sie z siecia" i wszystko dziala.
Dziekuje za rady i pozdrawiam :).
korpek
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 03 Lip 2005, 17:33



Konfiguracja zerowa sieci bezprzewodowe - problem

Postprzez anndan 16 Mar 2011, 20:59

Mam podobny problem, więc podlepiam pod ten temat.
W 'ustawieniach zaawansowanych' sieci brakuje mi zakładki "Sieci bezprzewodowe"...

Znalazłam taką informację: "gdy zakładka „Sieci bezprzewodowe" znika:
1. Uruchamiamy przystawkę „Usługi” (Start –> Uruchom –> services.msc);
2. Odszukujemy usługę o wdzięcznej nazwie „Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej”.
3. Jeśli trzeba – zmieniamy typ uruchomienia na „Automatyczny”.
4. Uruchamiamy ją."

Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że nie mogę jej uruchomić, ponieważ wyskakuje błąd... załączam sreena...

https://lh5.googleusercontent.com/_38lGqfkbLQI/TYEHtS5Cm4I/AAAAAAAAE1U/RpHlnpd5jR8/s640/Bez_tytu%C5%82u_2.jpg

Zastosowałam się także do rady Will7 i ustawiłam na 2... dalej nic....
Nie mogę w ogóle ustawić preferowanej sieci i skończyły mi się pomysły....;/
anndan
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Mar 2011, 20:45




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości