• Ogłoszenie:

problem z netware

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

problem z netware

Postprzez mrpablo 14 Lis 2006, 23:37

reklama
Zaczeło się od tego, że chciałem ustawić Ekran powitalny, ale nie mogłem tego zrobić, poniważ pojawiał się komunikat "Usługa klienta dla systemu NetWare wyłączyła ekran powitalny i szybkie przełączanie użytkowników. Aby przywrócić te funkcje, musisz odinstalować Usługę klienta dla systemu NetWare". Więc zaczełem szukać na różnych fora informacji co z tym zrobić. Na wszystkich w/w forach było napisane, że muszę odinstalować Netware, więc tak zrobiłem. I wtedy pojawiły się kłopoty :( . Nie mogę wyłączyć kompa, nie mogę się wylogować. Jak zrestartuję kompa za pomocą stacji to niby się normalnie resetuje, ale gdy się uruchamia pojawia się komunikat "Value creation failed " at line 43". Muszę nacisnąć kilka raz OK i wtedy dopiero pojawia się ekran logowania :( i mogę wejść do systemu. Co mam zrobić, żeby wszystko spowrotem działało normalnie :?: Bardzo proszę o pomoc.
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 15 Lis 2006, 01:19

Klienta Netware odinstalowałeś w ten sposób, jak <<TUTAJ>> ?

Jeśli nie - to:

Spróbuj zainstalować, a resztę (odinstalowanie) jak w powyższym temacie, zaraz potem jak w <<TYM>>
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 15 Lis 2006, 09:54

Odinstalowałem go we właściwościach połączeń sieciowych:
1. Zaznaczyć "usługa klienta dla systemu NetWare"
2. Odinstaluj.
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 15 Lis 2006, 13:17

A co z drugą częścią - przywróceniem logowania?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 15 Lis 2006, 18:24

Jak mam uruchomić ten Control Userpasswords2 :?: Co zrobić, żebym mógł normalnie wyłączać kompa :?: E regedit jest ten LogonType = 1.
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 15 Lis 2006, 22:53

Start - uruchom - wpisać:

control userpassword

później (po zaznaczeniu czego trzeba w "przełączaniu użytkowników")

znowu w tym samym miejscu wpisać:

control userpassword2
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 15 Lis 2006, 23:15

Wpisuje control userpassword naciskam OK i nic się nie dzieje. Za to przy starcie systemu uruchamia się jakaś nowa aplikacja, zwie się "Configuration Utility" - co to jest :?: Stworzyłem w nim jakiś profil i już mogę się wylogować, ale jak to zrobię to pojawia się ten sam komunikat co przy odpalaniu kompa - "Value creation failed " at line 43". O co chodzi :?:
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 16 Lis 2006, 01:52

Sorry - zjadłem jedną literkę:
- powinno być "s" na końcu

control userpasswords
control userpasswords2

A linia 43 - najprawdopodobniej błąd dotyczy banalnego logowania, a konkretnie zastosowanego stylu. Przez przypadek nie masz czegoś w rodzaju stylexp? Na próbę zmień styl systemu windows.
Przy okazji - świadczy to o błędnym odinstalowaniu netware. Optymalnie byłoby zainstalować jeszcze raz (żadna aplikacja sieciowa nie może działać w tle - także przeglądarka, torrent, p2p...) i wywalić.


Configuration utility to narzędzie konfiguracji systemu - odpowiada za uruchamiane przy starcie systemu programy, usługi, czasem wybór systemu operacyjnego.

Możesz dać ptaszka przy "nie pokazuj...". W każdej chwili możesz wywołać narzędzie - start->uruchom, wpisać msconfig
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 16 Lis 2006, 13:36

Jak w control userpasswords wybiorę "Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników" to pojawia się coś takiego:
Image

W control userpasswords2 pojawia się takie okienko i gdzie mam wpisać:
ForceAutoLogon - 0
DefaultUserName - tu nazwa konta (nie "Administrator")
LogonType - 1 :?:
Image

Zgadza się mam StyleXP (i to wszystko się chyba od tego zaczeło). Upiększyłem Windowsa Schematem (stylem), potem chciałem zmianić sposób logowania, ale nie mogłem to odinstalowałem Netware i wszystko zaczeło się je*** :evil: .
Zmieniłem styl i nic to nie pomogło :cry: .

Skąd wziąść Netware i jak go zainstalować :?:

Czy format kompa :?:
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 16 Lis 2006, 16:12

Netware to masz na płycie windows xp. To usługa, którą możesz zainstalować. We właściwościach połączenia sieciowego masz opcję "Zainstaluj" - wybrać (ale dopiero w ostateczności) i zainstalować.


Co do reszty:
1. W pierwszym - odznacz "włącz pliki trybu offline".
2. W drugim - jeśli nie chcesz nic wpisywać - odznacz "Aby używać...". Przejdź do zaawansowanych.


Co ze stylami? Instalowałeś jakiś StyleXP, Vista Inspirant?


Na koniec - żadne takie formatowanie...
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 16 Lis 2006, 20:13

W poprzednim moim poscie napisałem, że mam zainstalowanego Style XP.

To jest jakiś sposób zeby wyłączanie kompa znowu normalnie działało, bo nie wiem co mam robić :( . Sam chyba tego nie nareperuję :( .
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 16 Lis 2006, 20:33

Odinstaluj style xp - to na początek. Restart.

Później:

Panel sterowania / Narzędzia administracyjne / Usługi /

Zaznaczyć tryb uruchomienia dla usługi "Zgodność szybkiego przełączania użytkowników"- automatyczny. I restart.

Panel sterowania / Konta użytkowników / Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników


Daj ptaszki przy:

- użyj szybkiego przełączania użytkowników
- użyj ekranu powitalnego

Zastosuj opcje.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 17 Lis 2006, 00:08

Działaaaaaaaaa :!: :!: :!: Komp normalnie się wyłącza i wylogowuję. Jest nawet ekran powitalny :banan: :papryczka: . I nie ma już tego komunikatu.
Odinstalowałęm StyleXP, podmieniłem plik uxtheme.dll na oryginalny i włączyłem w panelu co trzeba.
Został jeszcze ten Configuration Utility, który cały czas się włącza po starcie systemu i nie wiem co zrobić żeby się nie włączał. I jeszcze przed startem systemu pojawia się, coś takiego, że muszę wybrać między:
Windows XP Professional (bootscreen)
i
Windows XP Professional.
Mogę wtedy nacisnąć F8 i pojawia się jakieś menu. Jak to wyłączyć :?:
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 17 Lis 2006, 03:04

Co do wyboru:

http://forum.programosy.pl/usunac-winde-vt49511.html

albo ręcznie edytuj (z pewną taką ostrożnością, po włączeniu widoku ukrytych plików) plik boot.ini (w notatniku).
Sprawdź najpierw, jaki system (na jakim dysku i partycji) jest tym właściwym - i go pozostaw.
Jeśli masz system na dysku c:, to powinno być coś takiego:
Kod: Zaznacz wszystko

[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /numproc=1


Co do drugiego - po uruchomieniu, kiedy pojawi się ekran "Configuration utility" - zaznacz ptaszkiem puste pole- "nie pokazuj..." (lub coś podobnego). Ale nie przypuszczam, żeby po edycji boot.ini pojawiło się coś jeszcze.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 17 Lis 2006, 10:57

Zrobiłem tak:
ppm na mój komputer > włąściwości ( panel sterowania > system ) > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie ... ustawianie > i tutaj wybierz domyślny ( ten na górze lub na dole ) i odchacz czas wyświatlania systemów operacyjnych ...
i już wszystko działa elegancko, ale Configuration Utility nadal się włącza i nie da się go "odznaczyć".
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20



Postprzez kahoona 17 Lis 2006, 11:46

No to już jakimś programem do autostartu - np. instalowanym "startup.cpl" lub "Autoruns" - do wywalenia, bo to błędny wpis, skoro w samym msconfig nie da się tego wyłączyć.

Autoruns

Startup.cpl


Możesz też spróbować wyłaczenia z konta "Administrator".

Autor postu otrzymał pochwałę
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez mrpablo 17 Lis 2006, 17:45

Już wszystko pięknie, ładnie działa :banan: .
kahoona jesteś wielki, THX :!: :!: :!:
mrpablo
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 13 Lis 2006, 23:20




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości