Yaku, wiesz co, powiem Ci co robię ja kiedy chcę udostępnić pliki

1. Jeśli połączyłeś już komputery, na pierwszym z nich wchodzisz w Połączenia Sieciowe.
2. Klikasz Właściwości i odnajdujesz Protokół internetowy (TCP/IP), również klikasz Właściwości.
3. Wybierasz pole, które umożliwi Ci ręcznie wpisanie adresów IP (nie mogą być przydzielane automatycznie np. przez DHCP)
4. W puste pola wpisz (przykładowo): Adres IP - 192.168.0.1, Maska - 255.255.255.0, Brama - 192.168.0.1 i zaakceptuj. Jeśli nie udostępniasz Internetu DNSy mogą zostać puste.
5. Powtarzasz kroki 2-4 na drugim komputerze, z tym że adres IP powinien wyglądać np. 192.168.0.1 (inny niż w pierwszym), reszta pozostaje taka sama.
6. Wchodzisz w dowolny katalog (np. Mój Komputer) i wpisujesz w pole adresu \\192.168.0.1, jeśli chcesz przeglądać udostępnione pliki z komputera 1.
7. Kliknij we Właściwości jakiegoś folderu i udostępnij go w sieci.
W miejscach sieciowych zobacz Pokaż wszystkie komputery grupy roboczej, jeśli jest ta sama komputery powinny się widzieć.
Kto stoi w miejscu, ten się cofa...
"Linux is like a wigwam: no windows, no gates and an apache inside ..."