
Więc robię to tak jak tam piszą ale ciągle pisze że błąd połączenia zamiast połączono. Próbuję tak robić na Livebox'ie i Sagem wi-fi xg-760n.
Proszę o pomoc

Low ID napisał(a): Próbuję tak robić na Livebox'ie i Sagem wi-fi xg-760n.
Low ID napisał(a):a jest jakiś spobób żeby telefon podłączyć do live i żeby net działał? tyle że n70 nie ma WiFi
wojtaz13 napisał(a):I wtedy działa net w fonie.
Masz komputer lub laptopa z bluetooth? Teraz możesz korzystać z darmowego internetu w swoim telefonieJedyna wada jest to ze nie mozemy nic sciagnac. Wystarczy zainstalowac program i odpowiednio skonfigurowac ust. internetowe w twoim k750i.
Co potrzebujemy:
Sony Ericsson J2ME Developer Kit-instalka do uruchomienia sciagania POBIERZ
J2SE Developer Kit Waga 73 mb POBIERZ
1. Instalujemy programy.
2. W telefonie wejdz do:
Ustawienia>lacznosc>Komunik. danych>Konta danych>Nowe konto
Wybieramy “Dane GPRS”, wpisujemy nazwe BT Con i dojemy kontynuuj. Reszte wypelniamy nastepujaco:
Nazwa uzytkownika - puste
Haslo - puste
zadanie hasla - Wylaczone
Zezwól na polacz. - Automatycznie
Adres IP - Dziala mi na pustym
Adres DNS - Jak wyzej
Uwierzytelnianie - Normalne (Chyba nie ma znaczenia ;p)
Kompresja danych - Wylaczone (Odwazni niech porównaja to z wlaczonym i podziela sie opiniami na forum)
Kompresja naglówków - Wylaczone
4. Przechodzimy do:
Ustawienia>lacznosc>ust. internetowe>Profile internet.>Nowy profil
Nazwa: BT Con, wlacz, uzywajac: BT Con. nastepnie wypelniamy:
wlacz, uzywajac: BT Con
Tryb internetowy: HTTP
Uzyj serw. proxy: Tak
Adres IP: Tu powinien byc nasz adres IP.(ew. *Puste*)
Numer portu: 8080
Nazwa uzytkownika: *Puste*
Has?o: *Puste*
wszystko zapisujemy
5. Jedziemy dalej…
lacznosc>Ustawienia Java>Profile internetowe>Nowy profil
Wypelniamy kolejny BT Con uzywajacy BT Con tak samo jak BT Con wyzej i tak samo wybieramy. Tak, mnie tez juz to nudzi.
6. Dla swietego spokoju i dzialania wszystkich aplikacji po menu jeszcze raz…
lacznosc>Opcje trans.strum.
I tak, to prawda, wypelniamy tak samo jak u góry. Ale nie martwcie sie, to juz ostatni z tych nudnych pod puntków.
7. Telefon mamy z glowy, instalujemy na nim przegladarke www opere mini(jezli jeszcze nie mamy;P)
8. Zakladam ze macie poprawnie skonfigurowane polaczenie bluetooth(moga byc zwykle stery od XP lub program np: Bluesolei)
9. Teraz odpalamy zainstalowany wczesniej program.
Start>Programy>Sony Ericsson>Java ME SDK for CLDC>ConnectionProxy
Przechodzimy do ustawien, wybieramy port którym komputer laczy sie z naszym telefonem(wychodzacy) i predkosc na 921600. Klikamy “Connect”. Jezli wszystko dobrze ustawilismy zobaczymy zdjecie naszego telefonu. UWAGA!! Nie wylaczamy tego programu
10. Uruchamiamy program DeviceExplorer. Wchodzimy do menu File i zaznaczamy Serial Networking i KVT Trace. Powinna pokazac nam sie lisa wszystkich gier i aplikacji jakie mamy zainstalowane na telefonie. Klikamy p.p.m na Opera “mini” wybieramy “Start”. Po chwili wlaczy nam sie ona na telefonie. Korzystamy do woli z zasobów sieci
kajtekjr napisał(a):Podaj źrodło poradnika, bo zapewne nie jest on Twojego autorstwa... Idea
Poradnik nie mojego autorstwa.
Powróć do GSM - Telefonia komórkowa
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości