• Ogłoszenie:

Zbyt małe okno filmu

Miejsce dla każdego kinomanka. Zwiastuny, opinie, recenzje, efekty specjalne. Kochasz Kino - weź udział w dyskusji :)

Zbyt małe okno filmu

Postprzez kamiledi15 27 Sie 2012, 18:15

reklama
Przerobiłem film w programie Any Video Converter. Rozdzielczość wejściowa - 720x576, wyjściowa identyczna. Konwertowane z formatu dvd na avi. Film to rodzinne stare nagranie. Problem w tym, że przed przeróbką film był na całym ekranie, a po przerobieniu jest zmniejszony, czyli ze wszystkich stron jest czarne pole, a na środku tylko kwadrat z filmem. W żaden sposób nie udaje mi się tego powiększyć. Na stacjonarnym dvd obraz jest normalnie powiększony na cały ekran, ale na komputerze nie. Film przerabiam dla dalszej rodziny, więc nie wiem, jak u nich będzie się odtwarzać. Jak to przerobić, żeby wszędzie było na pełnym ekranie? Kodek filmu wejściowego jest dziwnie zapisany: 0x10000002, a kodek wyjściowy zostawiłem domyślny - xvid. Przegrałem to z kasety wideo na płytę dvd-rw za pomocą stacjonarnej nagrywarki dvd, teraz przerabiam to na avi, żeby dodać parę dodatkowych fragmentów, a potem z powrotem nagram jako format dvd. Film jest zmniejszony ze wszystkich stron, więc zarówno góra-dół, jak i lewo-prawo. Sprawdziłem, rozdzielczość to nadal 720x576, więc nie wiem, z czego to wynika.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Powróć do Filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości