• Ogłoszenie:

X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez fluid 09 Lis 2012, 11:51

reklama
Edit, 27-05-2013
Zmiana do 16203 znajduje się kilka postów niżej.


Upgrade dashboardu konsoli JTAG/RGH do wersji 2.0.16197

Posiadanie konsoli RGH jest dużym ułatwieniem gdyż nie trzeba się martwić o nagrywanie gier na płyty, można wgrywać DLC do gier, uruchamiać emulatory i programy/gry homebrew i pierdyliard innych rzeczy nie martwiąc się o nic.
Jednak w chwili obecnej niektóre gry zaczynają wymagać nowszej wersji dashboardu żeby się uruchomić (obecnie wiem na 100% że nowe Call of Duty nie odpali się na dashu poniżej 15574)
W takim przypadku trzeba wgrać aktualizacje, jednak nie jest to takie proste i szybkie jak w przypadku normalnej konsoli :)
Ten tutorial pokaże jak w prosty sposób wgrać specjalnie przygotowaną aktualizacje dla konsoli RGH/Jtag.

Co będzie potrzebne
1.konsola z RGH/JTAG :o
2.paczka programów – LINK
3.pendrive sformatowany na FAT32 (1GB w zupełności wystarczy)

UWAGA!!! PAMIĘTAJ ŻE WGRANIE NIEODPOWIEDNIEGO/ŹLE PRZYGOTOWANEGO FLASHA MOŻE (A NAWET NA PEWNO TO ZROBI) UWALIĆ CI KONSOLE.
TAK WIĘC MYŚL CO ROBISZ I RÓB TO DOKŁADNIE ŻEBYŚ NIE PŁAKAŁ.
WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I JAK COŚ UWALISZ TO PRETENSJE MOŻESZ MIEĆ TYLKO DO SIEBIE.


W przypadku tego poradnika startujemy z takiej wersji dashboardu

Image


Zaczynamy od uruchomienia XELL w konsoli czyli przy wyłączonej konsoli naciskamy przycisk eject (do wysuwania napędu) co powoduje odpalenie specjalnej wersji linuxa dla konsol RGH/JTAG
Image

Dajmy mu chwile żeby wszystko załadował i na samym końcu zostaną wyświetlone dwa unikalne dla każdej konsoli klucze, klucz procesora, oraz klucz napędu.
Image
Nas w tym momencie interesuje klucz CPU, zapisz go sobie na kartce i upewnij się że spiszesz go POPRAWNIE. Co prawda później i tak będziemy to weryfikować, ale chodzi o zaoszczędzenie czasu bo jak spiszesz źle to będziesz musiał ładować XELL raz jeszcze.
Po wszystkim wyłączamy konsole, odpalamy kompa i wpinamy pendrive.

Z paczki rozpakowujemy na pendrive program NAND Flasher 360 for XBOX 360 v1.2.0 i lecimy z tak przygotowanym penem do konsoli. Uruchamiamy ją i za pomocą XEX MENU (zakładam że skoro masz konsole RGH/JTAG to wiesz co to jest jak z tego korzystać) przechodzimy na pendrive i w folderze z programem odpalamy plik default.xex.
Image Image

Pokazuje nam się takie oto okienko

Image

Po prawej wybieramy READ NAND i naciskamy A

Wybieramy miejsce zapisu (nasz pendrive) i za pomocą Y potwierdzamy wybór katalogu do zapisu.

Image Image
Pojawi się komunikat ostrzegający aby nie naciskać żadnych przycisków (nie polecam też wyłączania konsoli bo stanie się dość drogim przyciskiem do papieru)

Image
Klikamy A i rozpoczyna się proces zrzucania pamięci NAND co pokazuje informacja po lewej stronie

Image
Oraz pasek postępu na dole

Image

Po zakończeniu zrzutu, program sprawdzi poprawność pliku (1), jeżeli wszystko jest ok pojawi się informacja że zrzut pamięci jest poprawny (2), oraz że wszystko zakończyło się sukcesem (3)

Image

Wyłączamy konsole za pomocą przycisku, wyciągamy pendrive i wracamy do komputera.

Odpalamy program xeBuild_GUI_2.085 i lecimy po kolei zgodnie z obrazkiem:
1.w polu SOURCE FILE wybieramy nasz zrzut pamięci NAND
2.w polu OUTPUT PATH wybieramy miejsce zapisu (w głównym katalogu pendrive) i zapisujemy go pod nazwa updflash (koniecznie musi być tak nazwany!)
3.w polu CPU key wpisujemy nasz klucz, który spisaliśmy na początku z XELL’a
4.w KERNEL VERSION powinno z automatu być wybrane 2.0.16197.0 ale dla pewności się upewnij
5.jesli wszystko wpisaliśmy klikamy przycisk CHECK KV co spowoduje sprawdzenie poprawności klucza CPU względem zrzutu NAND który zrobiliśmy (zabezpieczenie przed zrobieniem flasha złym wsadem co spowoduje uśmiercenie konsoli)

Image

Jeśli wpiszemy zły/niezgodny klucz to pojawi się komunikat

Image

Oraz po prawej na dole wszystkie informacje będą błędne

Image

Kiedy dane sa poprawne to po prawej zostaną wyświetlone wszystkie unikalne informacje dla danej konsoli. Jeśli jest ok to klikamy przycisk GENERATE HACKED IMAGE

Image


Rozpocznie się proces budowania zmodyfikowanego NAND
Jeśli wszystko jest ok zostaniemy o tym poinformowani i na pendrive będziemy mieli nasz NAND gotowy do ponownego flashowania konsoli.

Image

Upewniamy się że konsola jest wyłączona, wkładamy pendrive i bootujemy XELL (przycisk eject)
Po chwili rozpocznie się flashowanie o czym poinformuje informacja rawflash v4 started
UWAGA!!! – NIE RUSZAJ NIC,NIE PRÓBUJ WYŁĄCZAC KONSOLI BO TO NIEMAL 10000% BRICK

Image Image

Po wszystkim pojawi się komunikat z informacja że NAND został wgrany i można wyłączyć konsolę.

Image


Po wyłączeniu konsoli zalecane jest aby odłączyć kabel od zasilania, wyjąć dysk twardy i pendrive i poczekać 2 minuty zanim się to na powrót popodłącza.
Kiedy już to zrobimy, odpalamy konsole i sprawdzamy w ustawieniach jaką mamy teraz wersje dashboardu – powinna to być 16197

Image




Pewnie po uruchomieniu konsoli rzuciło ci się w oczy że nie ma awatarów, to prawda :)
Zaraz to naprawimy.
Wyłącz konsolę, paczki wrzuć do katalogu głównego na pendrive folder $SystemUpdate.
UWAGA!!! – NIE PRÓBUJ WGRYWAĆ ORYGINALNEGO UPDATE ŚCIĄGNIĘTEGO ZE STRONY M$ CZY INNEGO ŹRÓDŁA GDYŻ MOŻE TO GROZIĆ USZKODZENIEM KONSOLI.
UPDATE KTÓRY JEST W PACZCE ZOSTAŁ SPECJALNIE ZMODYFIKOWANY DLA KONSOLI RGH/JTAG

Tak przygotowanego pena wsadź do konsoli i ja uruchom co powinno automatycznie wywołać aktualizację co skwapliwie robimy. W niektórych przypadkach (ja tak miałem na 2 konsolach) przy uruchamianiu konsoli nie prosi o update. W takim przypadku spróbuj uruchomić z dysku/pendrive (byle nie z oryginalnej płyty) jakaś nową grę (Call of Duty Black Ops 2, Assassins Creed 3 etc.) i z miejsca zostaniesz poproszony o zrobienie update, klikasz tak i VOILA! – mamy avatary.




PORADNIK W CAŁOŚCI ZOSTAŁ NAPISANY PRZEZE MNIE.
WSZYSTKIE ZDJĘCIA ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZE MNIE
ZABRANIAM KOPIOWANIA, ROZPOWSZECHNIANIA PORADNIKA I ZDJĘĆ W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCIACH BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY
WSZYSTKIE TU PRZEDSTAWIONE OPISY MAJA WALORY WYŁĄCZNIE EDUKACYJNE


Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16197

Postprzez fluid 05 Kwi 2013, 11:39

Pojawily sie pierwsze gry ktore wymagają nowego dasha z numerkiem 16203 - Ninja Gaiden oraz Injustice gods Among Us, tak wiec warto zrobic update.
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16197

Postprzez walkmaniek 09 Kwi 2013, 12:53

UWAGA!!! – NIE PRÓBUJ WGRYWAĆ ORYGINALNEGO UPDATE ŚCIĄGNIĘTEGO ZE STRONY M$ CZY INNEGO ŹRÓDŁA GDYŻ MOŻE TO GROZIĆ USZKODZENIEM KONSOLI.
UPDATE KTÓRY JEST W PACZCE ZOSTAŁ SPECJALNIE ZMODYFIKOWANY DLA KONSOLI RGH/JTAG


to skąd mogę ściągnąć te 16203 ? jak nie oficjalnej strony to skąd ? przepraszam ale zielony w tym akurat jestem
walkmaniek
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 11:55



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16197

Postprzez fluid 24 Kwi 2013, 14:37

nie zauwazylem wczesniej wiadomosci wyzej ale juz spiesze z pomoca

PAMIETAJ ZE TO CO PISZE PONIZEJ SLUZY TYLKO I WYLACZNIE DO ODZYSKANIA AVATAROW PO TYM JAK WGRASZ JUZ NOWA WERSJE NAND WEDLUG PORADNIKA WYZEJ.
NIE PROBUJ WGRYWAC TEGO POKI NIE MASZ ZAKTUALIZOWANEJ KONSOLI DO SYSTMEU 160203 BO Z MIEJSCA LAPIESZ BRICKA.


Sciagnij paczke z programem i aktualizacja.

http://www1.zippyshare.com/v/27524335/file.html
Podlacz do komputera sformatowany na FAT 32 pendrive (minimum 1GB)
Rozpakuj paczke i uruchom program xeBuild GUI 2.0
Po prawej stronie klikasz na DOWNLOAD (1)
Image
Nastepnie klikasz na UPDATE DRIVE LIST (2)
Z listy wybierasz swoj pendrive (3)
Upewniasz sie ze w AVATARS (4) i DASHFILES (5) jest ustawione 2.0.16203.0
Klikasz PREPARE DRIVE (6)
Czekasz cierpliwie az sie wszystko skonczy i z tak przygotowanym pendrivem lecisz do konsoli.
Jesli po wlaczeniu automatycznie nie poprosi cie o aktualizacje (u mnie tak jest) to sprobuj odpalic XEX Menu i powinien cie od razu poprosic o aktualizacje. Klikasz tak i voila - masz juz spowrotem avatary.
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez Karisteas 23 Sie 2013, 21:49

Witam, nabylem ostatnio konsole Xbox z czipem RGH. Robie wszystko wedlug opisu ale napotkalem na problem. Podczas gdy laduje w xeBuild nand.bin zgrany na pendrive automatycznie nie wypelnia mi w ogole informacji o konsoli. Tj jaki typ rgh itp. Pokazuje za to dane po kliknieciu CHECK KV. Tam jest ok po wpisaniu CPU ID. Moje pytanie jak motherboard information mam ERROR i nie wykrywa mi samoczynnie typu rgh i ustawien co to znaczy?
Karisteas
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Sie 2013, 21:41



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez fluid 28 Sie 2013, 12:41

wrzuc screenshota z tego bo ciezko mi sie polapac :)
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez pentium9 09 Lis 2013, 22:28

witam. probowalem odczytac nand wstawionym programem i dostalem informacje:

error: no nand found or unsupported mamd type!
***error:an error has occurred***

co powinienem teraz zrobic????
pentium9
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 09 Lis 2013, 22:23



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez fluid 16 Lis 2013, 12:17

wyglada na to ze masz konsole z plyta glowna corona
z tego co wyczytalem to zeby zrobic dump nand na tym sprzecie musisz raczej uzyc tego - http://www.homebrew-connection.org/files/xbox/nand_flasher/dl_Simple_360_NAND_Flasher_v1.2.rar
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - upgrade dashboardu konsoli jtag/rgh do 2.0.16203

Postprzez fluid 28 Lut 2014, 16:29

warto zrobic update gdyz gra THIEF wymaga dasha minimum 16537 (najnowszy do jakiego mozna zrobic to 16547 i do tego najlepiej uaktualnic)
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947




Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości