• Ogłoszenie:

X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez mlody1m 12 Wrz 2012, 07:53

reklama
Ja próbowałem nagrywać takie gry jak: Max Payne 3 i LEGO Batman 2. Obrazy nie są raczej uszkodzone.
A jak wgrać tego orginalnego flasha i eeprom (kopie mam zrobione)?
mlody1m
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Sie 2012, 12:23



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Tomazi 12 Wrz 2012, 09:50

witam. podepnę się do tematu.
konsola z lt3.0 dash 15574. jak nagrywałem gry nagrywarką ihas122-18B(czy ją można przerobić?) to gry z płyty wszystkie chodzą.
Dzisiaj zdobyłem ihasa 124-19B, przerobiłem go jak w tym poscie na początku pisze i wszystko było u mnie tak samo jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=PpfVD_tFvHk
w programie imgburn nagrałem grę Darksiders 2 (na płycie Verbatim MK003), w book type wybrałem lite-on dvd+r dl eeprom i dvd-rom., prędkość 2,4. opc wyłączone(właśnie płyty mk003 to z faktorem 2,4 cz 4 do spotkałem się na forum z dwoma sprzecznymi stwierdzeniami).
po naciśnięciu zapisz, nie pisało aby wybrać skracanie lub overburning(czyli nagrywarka przerobiona). podczas nagrywania nic na kompie nie robiłem, weryfikację płyta przeszła, wszystko ok.
obraz przejachany abgx nagrany na nagrywarce ihas 122 z płyty chodzi.
jeżeli płyty mk003 są z faktorem 4 to ja podczas nagrywania tej płyty OPC miałem wyłączone, ale płyta nagrywała się z prędkością 2,4.
I po włożeniu płyty do xbox-a problem. Płyta nie rozpoznana. Prosze o pomoc w czym tkwi błąd.
pozdrawiam
Tomazi
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Wrz 2012, 09:33



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez mlody1m 13 Wrz 2012, 16:14

A czy z tym błędem mogą mieć coś wspólnego płyty? Te gry probowałem nagrywać na płytach EMTEC z faktorem 8x.
mlody1m
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Sie 2012, 12:23



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Dawid_LBN 14 Wrz 2012, 17:00

Witam, mam nastepujący problem: W oknie FLASH UTILITY robię Read Flash, a nastepnie Write po czym musze wybrac odpowiedni firmware czyli z katalogu ihas124 w ktorym sa 2 pliki - pliki.bin i aplikacja AL0S. Który bym nie wybral to wyskakują jakieś błędy. W czym problem? Dzieki za pomoc.
Dawid_LBN
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 14 Wrz 2012, 16:51



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Robert 15 Wrz 2012, 00:08

Dawid_LBN napisał(a):Witam, mam nastepujący problem: W oknie FLASH UTILITY robię Read Flash, a nastepnie Write po czym musze wybrac odpowiedni firmware czyli z katalogu ihas124 w ktorym sa 2 pliki - pliki.bin i aplikacja AL0S. Który bym nie wybral to wyskakują jakieś błędy. W czym problem? Dzieki za pomoc.


na pewno masz dobrą nagrywarkę?

Plik BIN.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Dawid_LBN 16 Wrz 2012, 13:50

model iHAS124-19B. Robie wszystko zgodnie z instrukcja i jak problem pojawia sie tak ja napisałem wyżej.
Dawid_LBN
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 14 Wrz 2012, 16:51



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 18 Wrz 2012, 08:18

Dawid_LBN napisał(a):Robie wszystko zgodnie z instrukcja


jakbys robil to bys nie pisal takich glupot

Dawid_LBN napisał(a): pliki.bin i aplikacja AL0S. Który bym nie wybral to wyskakują jakieś błędy


chyba jasno jest napisane w opisie ze najpierw musisz wgrac uaktualnienie firmware nagrywarki (plik AL0S) a dopiero pozniej bierzesz sie za wgrywanie zmodyfikowanego firmware (plik bin)

Dawid_LBN napisał(a):wyskakują jakieś błędy


jakie?
wrozka nei jestem zeby sobie zgadywac...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez armada1989 18 Wrz 2012, 22:00

Witam,witam!
Mam Liteon iHAS 124 B, sflashowana jak w tutorialu, bez problemow, img burn ustawione tak jak w tutorialu, bez problemow, mam plytki verbatimy i problem bo spalilem juz 2 plyty... nagrywanie zaczyna sie bez klopotow, cud miod orzeszki, nawet cos tam sie nagra, ale po doslownie minucie pojawia sie komunikat:
W 21:50:10 Failed to Write Sectors 158112 - 158143 - Reason: The semaphore timeout period has expired.
W 21:50:10 Retrying (1 of 20)...
iiii koniec.... jakis pomysl co to moze byc? wina nagrywarki czy moze obrazu gry ? 2x probowalem nagrac Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm Generation (strasznie dluuga nazwa:)
Z góry dziekie za pomoc!
armada1989
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Wrz 2012, 21:53



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez LuTeK 19 Wrz 2012, 15:26

Witam.

I Ja mam Liteon iHAS 124-19 B (sflashowana) i podobny problem, tylko że u Mnie wypala 50% płyty i wywala ERRER!!!
O co kaman :(

Image
Ostatnio edytowany przez LuTeK, 20 Wrz 2012, 14:46, edytowano w sumie 1 raz
LuTeK
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Wrz 2012, 19:49



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez strus 20 Wrz 2012, 08:46

Witam,
przy nagrywnaiu wiedźmina cd 2 image burn zapytał mnie o turcate (wielkośc obrazu 8,3Gb, dostęne miejsce 8,13). Dziwne, bo po zrobieniu flasha nagrałem cd 1 tej samej gry o takim samym rozmiarze i o turncate nie zapytało????? Po zgodzeniu się na turncate płytka się nagrała i zweryfikowała bez problemu. Jeszcze jej nie odpaliłem na xbox. Czy możliwe jest ze w takim przypadku mimo flasha, program pyta o turncate?

Dodano Dzisiaj, 18:27:
No i xbox mówi ze płyta niewłaściwa:(. Nie mam pojęcia dlaczego???????????????
strus
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 08:28



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 20 Wrz 2012, 15:57

armada1989 napisał(a):The semaphore timeout period has expired


z tego co mi mowi madry wujek google to problem nie lezy w nagrywarce tylko w ....dysku twardym
sprawdz czy nie masz na nim uszkodzonych sektorow bo to moze byc przyczyna
tu masz link do tego tematu z forum imgburn'a

http://forum.imgburn.com/index.php?showtopic=3309&hl=semaphore

strus napisał(a):Czy możliwe jest ze w takim przypadku mimo flasha, program pyta o turncate?


absolutnie nei powinien jezeli flash byl wykonany prawidlowo (a z tego co mowisz ze nagrales cd1 i sie nie pytal to znaczy ze flash jest ok)
jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze obraz cd2 moze byc cos nie halo ale to jest bardziej zgadywanie
niestety nie nagrywalem wiedzmina 2 bo kupilem oryginal wiec nei mam porownania
najwazniejsze to sprawdz czy cd2 dziala i czy sie w 100% da zainstalowac na dysk
jezeli sie da to kit z tym jednak bedize to ciekawy ewenement :)
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Robert 20 Wrz 2012, 23:34

strus napisał(a):Czy możliwe jest ze w takim przypadku mimo flasha, program pyta o turncate?


No tutaj jest jeszcze kwestia wersji IMGBurn i jego ustawień.

strus napisał(a):No i xbox mówi ze płyta niewłaściwa:(. Nie mam pojęcia dlaczego???????????????


A tutaj może chodzić o wersje iXtreme, pliki topology, grę i czy była sprawdzana w ABGX.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez strus 21 Wrz 2012, 12:34

Czy ten problem w wyskakiwaniem błędu przy weryfikacji płyty przy zaawansowaniu +/- 50% może wynikać z tego, że ja i inni wypowiadający się stosują płyty verbatim ale x8? Wydaje mi się, że to może być problem, bo bardzo ciężko dostać płyty x4 (a x 2,4 właściwie graniczy z cudem) i chyba większość osób używa właśnie tych x8?
Ponadto przy stosowaniu innych płyt program z firmware flashowanym nie pyta o turncate (stosowałem płyty sony i TDK) za to przy stosowaniu verbatim x 8 o to pyta.
strus
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 08:28



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 21 Wrz 2012, 17:37

Robert napisał(a):No tutaj jest jeszcze kwestia wersji IMGBurn


najnizsza wersja programu jaka mozna stosowac do nagrywania gier na x360 (mowa o xgd3) to 2.5.6.0 o ile mnie pamiec nei myli

strus napisał(a):No i xbox mówi ze płyta niewłaściwa:(. Nie mam pojęcia dlaczego???????????????


jaka masz wersje ixtreme?


strus napisał(a):stosują płyty verbatim ale x8?


a co mowi o nich imgburn?
tzn jakim kodem je okresla
poprawne plyty do zmodyfikowanej nagrywarki powinny miec kod
MK001 albo MK003


a tak cenzura! od tematu to proponuje wszystkim posiadajacym x360 zastanowic sie nad przerobka RGH
jest to moze i wiekszy wydatek (w porownaniu do przerobki napedu) jednak jest to wydatek jednorazowy i z cala stanowczoscia moge powiedziec ze do konca zycia konsoli nie bedzie trzeba juz przerabiac nic a korzysci sa mega wymierne:

-odpalanie gier z pendrive (meeeeega wygodne bo po przerobieniu obrazu gry do formy pena zajmuje ona mniej miejsca) co wplywa znaaaaaaacznie na loadingi w grze
-odpalanie gier z xbox live
-odpalanie wszystkich DLC jakie wychodza do gier
-odpalanie divixow
-odpalanie gier z dowolnego regionu PAL/NTSC czyli brak blokady regionalnej
-nie trzeba sie martwic o przerobke obrazu pod ixtreme 2.0 czy 3.0, po prostu co nagramy na plyte (byle poprawnie :) ) to konsola odpali
-odpalanie emulatorow roznych konsol (m.in PSX, Nintendo64 i mase innych)

i to wszystko za 200-250 zeta (zaleznie od miejsca) i najwazniejsze ze robisz to raz i zapominasz o jakiejkolwiek przerobce
jak sie pojawi nowy update firmware konsoli to sciagasz odpowiednio spreparowany plik, wrzucasz na pendrive'a i masz z glowy problem

przerobilem tak konsole jakies pol roku moze troche wiecej temu i jestem mega zadowolony tak wiec polecam wszystkim ktorzy juz za rogiem widza kolejny update firmware ixtreme i koniecznosc wydania 50-100 zeta za ponowne flashowanie napedu
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez LuTeK 27 Wrz 2012, 11:47

Kupiłaem nowe płytki Verbatim X8 (psiadają kod MK001) :D
Zaznaczyłem PERFORM OPC oraz Verify, wypalanie ustawiłem x4.
I bez żadnego problemu nagrało się 100% + pozytywne Verify. :papryczka:
Gierka jaką nagrałem to Borderlands 2 i działa na LT2.0 dash v15574 + topologia :banan:
LuTeK
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Wrz 2012, 19:49



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Szymeg 29 Wrz 2012, 01:22

Witam, czy zostało "odkryte' co jest powodem występowania tego błędu przy weryfikacji 50% w imgburn?
Szukałem po całym necie różnych rozwiązań i dalej dla mnie to jest loteria, tj. potrafie nagrać grę (np. Fifa 13) która działa, ale z 2 cd Wiedźmina, czy Forzą to juz nie potrafię. Stosuje Verbatimy Mk 003 i nagrywam je x4 z wł. OPC, mam także włączone te opcje typu Smart burn, Overspeed itp., czyszczę też OPC history.Dodam że ABGX nie pokazuje błędów tych gier. Naprawdę dużo mi płyt poszło na to , a nie są tanie.Mam normalnie najnowszy dash , rpzeróbke xtreme, img burn 2.5.7.0. Mam odznaczone w opcjach Enable burn proof.
Moge powiedzeć że poznalem ogólnie problem nagrywania XD3 bardzo dobrze i udało mi sie nagrać pare gier z weryfikacją bez problemu, ale dalej przydarzaja się błędy przy weryfikacji (przy 50%)
O co chodzi... ?
Szymeg
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 29 Wrz 2012, 01:14



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez ent 05 Paź 2012, 20:27

witam,

mam pewien problem, otóż, podłączyłem nagrywarkę za pomocą adaptera SATA --> ATA, komputer ją widzi. Natomiast nie można uruchomić pliku konfiguracyjnego ALOS, na pewno wybieram odpowiednią nagrywarkę, w aktywnych procesach jest, natomiast nic się nie dzieje, nie da się też zakończyć owego procesu, proszę o pomoc.
ent
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 05 Paź 2012, 20:24



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 06 Paź 2012, 13:45

ent napisał(a):Natomiast nie można uruchomić pliku konfiguracyjnego ALOS


a sprobuj odpalic tne plik BEZ podlaczonej nagrywarki i zobacz czy pojawi sie odpowiednie okno
Image

jezeli sie nie odpala mimo odpietej nagrywarki to moze sprobuj odpalic to prawoklikiem i wybrac uruchom jako administrator (vista/7)


Szymeg napisał(a):O co chodzi... ?


wiele stron w necie przeczytalem, wiele niby odpowiedzi na ten problem a tak na serio to nie jestem po tej lekturze wiele madrzejszy
Wyglada na to ze nikt tak na serio do konca i na 100% nie wie dlaczego tak sie dzieje.
Niektorzy pisza ze to wina obrazu, inni ze dysk twardy jeszcze inni wymyslaja zupelnie inne teorie.
Ja na chwile obecna nie mialem takiego problemu (na szczescie) i niestety nie moge pomoc
Szymeg napisał(a): 2.5.7.0


ja caly czas siedzie na 2.5.6.0 (z lenistwa) i moze to tez ma jakies znaczenie?
Sprobuj zainstalowac starsza wersje, nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez ent 07 Paź 2012, 10:46

Jak nagrywarka jest odłączona to pojawia się okno, że nie ma podłączonej nagrywarki IHAS itd. Jeżeli ktoś mógłby mi wyjaśnić w czym jest rzecz, jeżeli nagrywarka jest podłączona program się nie uruchamia, proszę o pomoc.
ent
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 05 Paź 2012, 20:24



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez verbat12 09 Paź 2012, 19:31

siema czy mozecie mi podac jakis link do modifikacji obrazu gry ;p bo probowałem tych z yt i nic prosze o pomoc
verbat12
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 09 Paź 2012, 19:06



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość