• Ogłoszenie:

X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez lukasz3210 30 Paź 2011, 12:20

reklama
witaj doradziłbyś mi którą nagrywarkę mam nabyć
Kod: Zaznacz wszystko
http://allegro.pl/salon-liteon-ihas624-sata-czarna-box-nero-9-wawa-i1889048489.html
czy
Kod: Zaznacz wszystko
http://allegro.pl/salon-liteon-ihas124-b-sata-czarna-nero-9-wawa-i1896838989.html
Z GÓRY DZIĘKUJĘ .
lukasz3210
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 30 Paź 2011, 12:14



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Robert 03 Lis 2011, 16:32

obie będą dobre jeśli będą miały B na końcu modelu.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 04 Lis 2011, 11:34

bierz ta

Kod: Zaznacz wszystko
http://allegro.pl/salon-liteon-ihas124-b-sata-czarna-nero-9-wawa-i1896838989.html
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez rexor05 05 Lis 2011, 14:38

Dzięki wielkie:) Ale działa faktycznie tylko na Verbatimach niestety :( Próbowałem wypalić wcześniej na Omega i Platinum lecz fail. Nagrać się nagra, ale po jakimś czasie grę wywala do dasha. Na Verbatimie hula aż miło ;) pozdrawiam.
rexor05
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 05 Lis 2011, 14:13



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez GeNetic2 05 Lis 2011, 20:15

Witam robilem wszystko zgodnie z instrukcja jaka podales , po restarcie systemu w prawym rogu na dole paska wyswietlalo ze instaluje sterowniki urzadzenia i urzadzenie zostalo zainstalowane pomyslnie nastepnie przystapilem do dalszych krokow podanych w poradniku na koncu wywalilo write flash complete.

Jednak nie jestem pewien czy wszystko jest ok bo jesli probuje nagrywac xgd3 wywala ze mam do wyboru albo truncate albo overburn czego chyba nie powinno robic jesli wgralem fw od c4eva ?? po wybraniu jenej lub drugiej opcji wywala error I/O Invalid fields in CDB i wylacza imgBurna. Szukalem juz wszedzie w internecie jednak nie znalazlem nigdzie rozwiazania , jedyne co mi sie nasuwa na glowe to moze ponowna proba zainstalowania fw od c4eva ?? na YT znalazlem filmik w ktorym facet nie robi restartu systemu tylko leci jednym ciagiem moze powinienem wgrac jeszce raz fw ale bez restartu ? Prosze o pomoc nie mam juz pomyslow. :(
GeNetic2
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 05 Lis 2011, 20:09
Pochwały: 1



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 08 Lis 2011, 11:09

GeNetic2 napisał(a):Witam robilem wszystko zgodnie z instrukcja jaka podales , po restarcie systemu w prawym rogu na dole paska wyswietlalo ze instaluje sterowniki urzadzenia i urzadzenie zostalo zainstalowane pomyslnie nastepnie przystapilem do dalszych krokow podanych w poradniku na koncu wywalilo write flash complete.

Jednak nie jestem pewien czy wszystko jest ok bo jesli probuje nagrywac xgd3 wywala ze mam do wyboru albo truncate albo overburn czego chyba nie powinno robic jesli wgralem fw od c4eva ?? po wybraniu jenej lub drugiej opcji wywala error I/O Invalid fields in CDB i wylacza imgBurna. Szukalem juz wszedzie w internecie jednak nie znalazlem nigdzie rozwiazania , jedyne co mi sie nasuwa na glowe to moze ponowna proba zainstalowania fw od c4eva ?? na YT znalazlem filmik w ktorym facet nie robi restartu systemu tylko leci jednym ciagiem moze powinienem wgrac jeszce raz fw ale bez restartu ? Prosze o pomoc nie mam juz pomyslow. :(


jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze do flashowales nie modyfikowanym firmware tylko oryginalny ktory wczesniej zgrales jako backup.
Do tej pory przerabialem w ten sposob 2 swoje nagrywarki i kilku znajomym (rozne modele IHAS) i nie bylo nigdy takeigo problemu.
Po poprawnym flashowaniu i nagraniu program nie pyta o opcje overburningu/truncate.
Upewnij sie ze zrobiles dobry flash.
Najlepiej wgraj najpierw oryginalny firmware ktory masz jako backup i zrob cala zabawe od nowa, upewniajac sie ze wgrywasz odpowiedni plik.
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez wiateq 08 Lis 2011, 20:03

Ja mam takie pytanie czy po wgraniu tego będę mógł nagrywać gry z xgd2 na tańsze płytki nie verbatimki ? Czy na pewno idzie tym nagrywać tylko na vberbatimy a nie inne tańsze. Czy nagrywanie filmów i innych plików normalnie na płyty cd i dvd będzie działać normalnie na tanich płytach ? W każdym razie zależy mi na odpowiedzi gdyż przypadkiem kupiłem dużo innych płyt nie verbatimek i chciał bym je jakoś wykorzystać :) Pozdrawiam
wiateq
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 08 Lis 2011, 19:57



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez kajtekjr 10 Lis 2011, 00:16

wiateq, odpowiedź masz kilka postów wyżej... :roll:
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 10 Lis 2011, 09:24

po wgraniu firmware nagrywarka dalej zachowuje sie tak jak kazda inna i mozesz nagrywac wszystko (xgd2, plyty dvd, audio itd) gry xgd2 mozesz spokojnie nagrywac na dowolnych plytach i na dobra sprawe xgd3 rowniez ale nie ma wtedy gwarancji ze taka plytta sie poprawnie nagra i bedize dzialac

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez GeNetic2 10 Lis 2011, 23:25

fluid napisał(a):
GeNetic2 napisał(a):Witam robilem wszystko zgodnie z instrukcja jaka podales , po restarcie systemu w prawym rogu na dole paska wyswietlalo ze instaluje sterowniki urzadzenia i urzadzenie zostalo zainstalowane pomyslnie nastepnie przystapilem do dalszych krokow podanych w poradniku na koncu wywalilo write flash complete.

Jednak nie jestem pewien czy wszystko jest ok bo jesli probuje nagrywac xgd3 wywala ze mam do wyboru albo truncate albo overburn czego chyba nie powinno robic jesli wgralem fw od c4eva ?? po wybraniu jenej lub drugiej opcji wywala error I/O Invalid fields in CDB i wylacza imgBurna. Szukalem juz wszedzie w internecie jednak nie znalazlem nigdzie rozwiazania , jedyne co mi sie nasuwa na glowe to moze ponowna proba zainstalowania fw od c4eva ?? na YT znalazlem filmik w ktorym facet nie robi restartu systemu tylko leci jednym ciagiem moze powinienem wgrac jeszce raz fw ale bez restartu ? Prosze o pomoc nie mam juz pomyslow. :(


jedyne co mi przychodzi do glowy to to, ze do flashowales nie modyfikowanym firmware tylko oryginalny ktory wczesniej zgrales jako backup.
Do tej pory przerabialem w ten sposob 2 swoje nagrywarki i kilku znajomym (rozne modele IHAS) i nie bylo nigdy takeigo problemu.
Po poprawnym flashowaniu i nagraniu program nie pyta o opcje overburningu/truncate.
Upewnij sie ze zrobiles dobry flash.
Najlepiej wgraj najpierw oryginalny firmware ktory masz jako backup i zrob cala zabawe od nowa, upewniajac sie ze wgrywasz odpowiedni plik.




Zrobilem tak , wszystko zgodnie z kazdym krokiem. Zawsze jest write flash complete i nic pozatym... ImgBurn widzi nagrywarke jako ihas 124 b Alos wiec chyba fw jest wgrane poprawnie nie mam juz pomyslu co jest zle. :( Jakies pomysly ?

Autor postu otrzymał pochwałę
GeNetic2
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 05 Lis 2011, 20:09
Pochwały: 1



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez DJoX360 17 Lis 2011, 22:51

Witajcie

U mnie wystąpił następujący problem. Po modyfikacji Nagrywarki zgodnie z instrukcją (bo oczywiście mam takową nagrywarkę iHAS124B) to nie widzi mi ona płyt czystych jak i z Danymi. Czyżbym zrobił coś nie tak?
DJoX360
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lis 2011, 22:46



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Robert 18 Lis 2011, 13:26

Próbowałeś wgrać oryg flash ponownie?
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez slipknotkamil 19 Lis 2011, 21:36

Wie ktoś może o co chodzi, wczoraj wypaliłem (bez tej modyfikacji) The Run i teraz PRZY KAŻDEJ XGD3 wyskakuje mi "Nieobsługiwany format płyty"
mimo że wszystko pięknie śmigało
slipknotkamil
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 19 Lis 2011, 21:34



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez deaconfrost 20 Lis 2011, 11:14

u mnie podobny problem, po nagraniu 5 płyt (verbatim), nagrywarka nie widzi płyt dvd. Płytki cd normalnie czyta. O co chodzi ? Próbowałem wrócić do starego flash i wgrać na nowo ... nie pomogło :(
deaconfrost
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Lis 2011, 11:09



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez Andi1 20 Lis 2011, 12:46

Witam,
Po modyfikacji nagrywarki zgodnie z instrukcją pojawia sie problem. Po zakończeniu wypalania, podczas weryfikacji płyty przy ok 50% (choć z tym bywa róźnie) pojawia sie ot taki komunikat:

I/O Error

Device: [ 1:0:0] ATAPI iHAS 124 B AL0S(F:) ATA
ScsiStatus 0x02
Interpretation: Check Condition
CDB :ciąg cyferek
InterpretationRead(10)Sector:21123
SenseArea: ciąg cyferek
Interpretation L-EC Uncorrectable Error

Anuluj/Ponów próbę/ Kontynuuj

Dalej nic nie da sie zrobić, przerywa weryfikacje, no i płyta po włożeniu do Xboxa nie trybi.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc
Pozdr
Andi1
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Lis 2011, 12:26



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez fluid 21 Lis 2011, 08:59

Andi1 napisał(a):podczas weryfikacji płyty przy ok 50% (choć z tym bywa róźnie) pojawia sie ot taki komunikat:


tez takmam przy probie nagraniapierwszej plyty battlefield 3 i nie mam pojecia dlaczego sie tak dzieje
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez DJoX360 23 Lis 2011, 15:41

Witam.

Po paru restartach Komputera widzi płytki lecz nie Wypalałem jeszcze płytek.

wpis do - fluid,Andi1,deaconfrost,slipknotkamil
A czy gierki były Patchowane Prawidłowo?
DJoX360
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Lis 2011, 22:46



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez pluton 24 Lis 2011, 23:55

Witam mam pytanko zrobiłem tak jak napisane ale dalej jak nagrywam cod mw 3 to nie czyta płyty zmarnowałem 4 płyty o co chodzi
pluton
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 24 Lis 2011, 23:53



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez mckiesa 18 Gru 2011, 19:21

A czy można nagrać gre na płyte z faktorem x8 ???
mckiesa
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Gru 2011, 19:18



X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki)

Postprzez katze_kroko 24 Gru 2011, 00:28

Witam.

Wszystko zrobilem wg instrukcji. Ihas 124 B, upgrade udany. Nagrana plyta w ING BURM bez zapytania o (truncate), weryfikacja udana. Niestety wsadzam plytke do Xboxa nie pojawia sie logo gry tylko napisz "Zagraj w grę" po probie uruchomienia pojawia sie czarny obraz i wraca do menu konsoli.

Prosze o pomoc ...
katze_kroko
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 20 Gru 2004, 18:39



Następna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości