• Ogłoszenie:

X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Sammy 26 Kwi 2014, 20:17

reklama
Witam, czy dał by ktoś rade udzielić mi pomocy w sprawie gier xgd3? a mianowicie mam lt 3.0 w konsoli i zflashowaną spawarkę ihas 124 B. A mój problem polega na tym iż gierka nagrywana Isoburnem nagrywa się w 100% tylko, że jak odpalę ją w xboxie to albo mam czarny ekran albo "przetrzyj płytę". Korzystam z Verbatimek wszystko robię jak w tutorialu...
I jeszcze jedno, gdy odpaliłem sobie Halo 4 z oryginalnej płyty konsola zaktualizowała się by móc odpalić grę... czy mogło to usunąć lt 3.0 z napędu? Dodam iż XCOM: Enemy Within (które jest XGD3) nagrane przez clonecd niby nagrało się w 100% mimo iż po zakończeniu nagrywania dostałem info "zapis nie powiódł się" na razie działa i xbox ją czyta, nie chce stracić na metodzie "prób i błędów" wszystkich Verbatimek gdyż do tanich nie należą...
Wiem, że na forum jest pełno tematów o podobnych sytuacjach tylko nic z nich nie rozumiem ;/
Bardzo proszę o pomoc.
Sammy
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2014, 19:36



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Robert 26 Kwi 2014, 20:57

Użyj najnowszej wersji IMGBurn oraz zaznacz odpowiednie opcje w tym programie. Zależnie od tego czy płyta jest MKM-001 czy MKM-003 nastawiasz prędkość nagrywania. Więcej informacji w internecie bądź dziale poradniki. Chcesz piracić to działaj bardziej na własną rękę.

Modyfikacja nagrywarki w ten sposób jest o tyle fajna, że może służyć nie tylko do nagrywania gier w formacie XGD3 na xboxa, ale także wszystkich innych rzeczy zyskując te kilkaset megabajtów na płytcę.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Sammy 26 Kwi 2014, 21:36

Nie powiedziałem, że chce piracić, chce zrobić kopie swoich gier by nie katować oryginalnych płytek, dysku nie posiadam i na razie floty też brak na zakup...
ImgBurn mam aktualnie najnowszy, we wcześniejszym poście pomyliłem nazwy.
Sammy
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2014, 19:36



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Robert 26 Kwi 2014, 22:04

Sammy napisał(a):chce zrobić kopie swoich gier by nie katować oryginalnych płytek

kopie oryginalnych gier w formacie XGD3 robi się zupełnie inaczej. Musiałbyś mieć wgrany inny firmware do napędu konsoli, a nie lt3.0.
Nadal twierdzisz, że kopiujesz oryginały?
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Sammy 26 Kwi 2014, 23:20

tylko winny się tłumaczy, z tego co wyczytałem potrzebna jest przeróbka i abgx360. wiec dlatego pytam, wszystko to mam, a i tak nie mogę nagrać sobie własnego obrazu na płytkę ;/
Sammy
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2014, 19:36



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Robert 27 Kwi 2014, 00:29

Sammy napisał(a):z tego co wyczytałem potrzebna jest przeróbka i abgx360

do nagrania obrazu

Sammy napisał(a):a i tak nie mogę nagrać sobie własnego obrazu na płytkę

własny obraz robi się innym oprogramowaniem

Sammy napisał(a):tylko winny się tłumaczy

napisałem Ci wszystko w pierwszej odpowiedzi. Znalezienie poradników zajmie Ci z 15 minut maksymalnie.
Błędy są winą tego, że robisz coś źle.

Sammy napisał(a): gdy odpaliłem sobie Halo 4 z oryginalnej płyty konsola zaktualizowała się by móc odpalić grę... czy mogło to usunąć lt 3.0 z napędu?

Sammy napisał(a):XCOM: Enemy Within (które jest XGD3) nagrane przez clonecd niby nagrało się w 100% mimo iż po zakończeniu nagrywania dostałem info "zapis nie powiódł się" na razie działa i xbox ją czyta

masz odpowiedź, LT nadal siedzi.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez fluid 27 Kwi 2014, 07:21

po pierwsze to gry xgd3 najlepiej nagrywac programem IMGBURN w wersji 2.5.6.0 (lub nowszym) - http://www.programosy.pl/program,imgburn.html

po drugie - sam robiles flash ihasa czy juz kupiles sflashowany?

co do ewentualnego usuniecia lt przez update z halo to ciezko mi powiedziec gdyz zatrzymalem sie na lt 2.0 a pozniej przerobilem konsole na RGH i to samo doradzam kazdemu

majac RGH nie martwisz sie o zadne lt i nie musisz co jakis czas flashowac napedu, mozesz odpalac gry z pendrive a nawet mozesz wywalic kompletnie naped z konsoli i w jego miejsce wsadzic 3,5 calowy dysk twardy i juz nigdy nie bedziesz musial nagrywac plyt no i oczywiscie mozesz odpalac wszystkie DLC ktore wychodza do gier czy tez gry z XBLA :)


co do nagrywania i problemow "przetrzyj szmatka" to prawdopodobnie chodzi o to ze nagrywales innymi programami, sprobuj img burnem a powinno byc ok
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



X360-poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) - pyt

Postprzez Sammy 27 Kwi 2014, 11:15

fluid napisał(a):po pierwsze to gry xgd3 najlepiej nagrywac programem IMGBURN w wersji 2.5.6.0


Tak używam ImgBurn w wersji 2.5.8.0 (w pierwszym poście pomyliłem nazwy) z takimi ustawieniami:

Image

fluid napisał(a):po drugie - sam robiles flash ihasa czy juz kupiles sflashowany?


Sam robiłem, wedle twojego poradnika pod Verbatimki MKM 003-00.
Sammy
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2014, 19:36



Poprzednia

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości