• Ogłoszenie:

X360 czy ps3 ?

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

X360 czy ps3 ?

Postprzez kajtekjr 19 Mar 2011, 00:54

reklama
Witam! Przymierzam się do kupna nowej konsolki do grania i nie wiem którą wybrać.. :(
Nawet nie wiem, która wersja danej konsoli byłaby najlepsza..
Myślę że w grę wchodzą tylko oryginalne tytuły ze względu na chęć gry on-line..

Za PS3 przemawia GT5, które należy do mojej ulubionej serii, ale z drugiej strony jest Forza3 która podobno też jest świetna... :?

TV Panasonic HD Ready + zestaw kina domowego Harman/Kardon 5.1 :wink:

Mam nadzieje że pomożecie mi :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



X360 czy ps3 ?

Postprzez (Teus) 19 Mar 2011, 00:59

Moim zdaniem PS3, jest bardziej przyszlosciowa, Xbox pomalu wymiera, a te 7 rdzeni ps3 jeszcze pociągną,gier juz jest prawie tyle samo co na xbox, ps3 ma darmowe konto a w xbox, placisz za jakies tam x gold live....(online/multi)
Obydwie konsole są dobre i nigdy nie zniknie pytanie "co lepsze ?" bo są fanboye ps3 i fanboye xbox :)

Autor postu otrzymał pochwałę
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



X360 czy ps3 ?

Postprzez CrossFire 19 Mar 2011, 01:14

kajtekjr, wiesz jak jest, wszystko zależy od biblioteki gier, fakt masz gry multiplatformowe, ale są też chciane lub niechciane Exclusivy po jednej stronie masz SONY po drugiej MS, a to komu przypada do gustu Killzone, a komu Gears of War to juz inna sprawa.

Obydwie konsole są świetne mają swoje wady i zalety.

Jeśli masz kase i nie straszna tobie opłata Xbox Live, bierz Xbox'a, jeśli masz mieć nastawienie multi bo bądz co bądz PSNowi jeszcze daleko do Xbox Live'a, a jak wiadomo co darmowe musi być w cieniu tego co jest opłacane.
(z mojego doświadczenia tobie powiem, że oplacam live'a od 3 lat i jakoś nie mam z tym większym problemów, a nigdy jeszcze nie narzekałem na jakies wady tej usługi).

PSN wcale nie jest gorszy, ale jak wyżej napisałem, powoli, powoli sie rozwija ale brak cross-chatu boli czy mały content na rynku, ale masz jeszcze PSN+ , które już jest płatne i tego contentu i prezentów oraz udogodnień jest wiecej - ale sam widzisz do czego to dąży...

Co do konsol, konsole to nie PC, wiec nie ma sie co patrzeć na bebechy, architekturę konsole posiadają stała i tylko od programistów i ich widzi misie zależy jak gra będzie zoptymalizowana na konsolach czasami zdążają sie takie wyjątki jak Bayonetta która po prostu choć grą jest multiplatformową wyglądało i chodziła o wiele gorzej na PS3 czy Enslaved odwrotnie na Xa, ale jest to później najczęściej poprawiane patchami.

Uwaga : mowi sie, że Blu-Ray to uber "ficzer" w ps3 jeśli kręci ciebie Kajtek wypożyczanie i kupowanie filmów na tym nośniku, bo zapewne, nie oglądasz nowości na kompie 8) to ok, fajny bajer i wtedy konsola PS3 staje sie centrum multimedialnym, ale jeśli nie to jest po prostu konsolą z napędem, który jest wolny i wymaga częstych instalacji danych z gier, gdzie na X360 zależy to od ciebie zrzucasz cała grę czy nie. Oczywiście wszystko ma swoje zalety jak napisałem patrz. FFXIII, które dzięki pojemności dysku Blu-ray wyszło jak wyszło i po prostu gra wygląda lepiej, a na konsoli MSu wygląda brzydziej do tego cut-scenki (filmiki) w grze musiały być okrojone do 480p a nie w HD przez ilość plyt).

Co do Ceny - jest taka sama zależy to tylko od ciebie.

Xboxy Slimy, które teraz wyszły są strasznie ciche - wręcz niesłyszalne, do tego pobór mocy zmiejsza sie o połowe od starszych modeli, wielkość dysku to już zależy od ciebie, ale ja jako, że instaluje każda grę i troche zakupuje i pobieram contentu z rynku z 250gb mam 70gb wolnego, wiec dyski są pojemne, gra po zainstalowaniu zajmuje max 6,8gb (wyjątki gry kilku płytowe czy gra + DLC)

PS3 również jest ciche i plusem jest to iż ma wbudowany zasilacz, obydwie grzeją sie niemiłosiernie, ale jakoś im to nie szkodzi po prostu są gorące po jakimś czasie.

Co do Rodda w Xboxie ogólnie było głośno o tym na początku teraz to naprawdę rzadkość tak jak YLOD w PS3...

Co do padów ... pamiętaj do wszystkiego człowiek sie przyzwyczai, dla mnie np. na tym i na tym świetnie mi sie gra, wiec nie ma problemu, reszta jest tylko milczeniem :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



X360 czy ps3 ?

Postprzez kajtekjr 19 Mar 2011, 22:20

Ostatecznie wybrałem X360 Slim 250GB, przeważył XBL który mimo że płatny jest bardziej rozwinięty.. ;)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości