• Ogłoszenie:

Własne radio - shoutcast - konfiguracja i pomoc!!

Poradniki o tematyce programy.

Postprzez Thome 21 Paź 2006, 22:30

reklama
Ja mam taki problem, że wysyłam koledze Ip do mojego radia i wyskakuje mu error connect to host o co chodzi ??
Do serwer mi się łączy tylko nie wiem dlaczego po upływie paru sekund wychodzi i jest reconnecting :?: :wink:

Czy tam gdzie pisze o bytes sent powinna być jakaś liczba inna od 0 ?? Czy ktoś może odpowiedzieć :?:
PC: Toshiba Satelite i5, 500 gb, 6 gb , ATI 5650
Tablet: The New iPad
Telefon: iPhone 4 32 GB
Awatar użytkownika
Thome
~user
 
Posty: 711
Dołączenie: 31 Sie 2005, 12:14
Pochwały: 4



Postprzez pavcio 25 Paź 2006, 18:39

ja zrobiłem własny radio oto moja strona prosze o ocene
http://s6.metaldamage.pl/c.php?uid=118873
pavcio
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 23 Paź 2006, 18:42



Postprzez Thome 26 Paź 2006, 20:05

A ja jak daje linka to teraz mi kumpel mówi że nic nie słychać :cry:
PC: Toshiba Satelite i5, 500 gb, 6 gb , ATI 5650
Tablet: The New iPad
Telefon: iPhone 4 32 GB
Awatar użytkownika
Thome
~user
 
Posty: 711
Dołączenie: 31 Sie 2005, 12:14
Pochwały: 4



Postprzez Henry92 04 Lis 2006, 14:58

Mam shoutcasta, wszystko skonfigurowałem ok i na localhost'cie działa bez zarzutu. Tyle, że nie mam nie mam zew.ip. więc moje radio musiałoby funkcjonować w sieci lokalnej, dlatego postanowiłem podłączyć się do kolegi (też ma lokalną, ale ma zew./globalne ip). I tu jest problem, wpisałem jego ip, hasło i nie chce się łączyć! Ani jemu, ani mi nic nie blokuje połączenia; ja musiałem odblkować w firewallu, a on firewalla nie ma (systemowy nie blokuje połączenia). Pisze connecting... a po chwili not connected. Wydaje mi się, że nie dochodzi nawet do sprawdzenia hasła, bo jak wpisze błędne, to nie wyskakuje info o tym. Pomóżcie proszę, w was jedyna nadzieja :/.
Henry92
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Lip 2006, 18:15



Postprzez twoja mama 16 Lis 2006, 20:07

mam pytanie, czy jak ktoś ma z dialogu internet to da sie jakos zrobić, żeby było radio ? bo dialog ma chyba zmienne IP..
Awatar użytkownika
twoja mama
~user
 
Posty: 350
Dołączenie: 05 Paź 2006, 22:30
Miejscowość: ____
Pochwały: 49



Postprzez 2pek 01 Gru 2006, 15:04

Witam. Ja mam sieć w domu poprzez router D-Link i mi normalnie działa. Musiałem tylko zrobicprzekierowanie portu na 8000 i gitara. A jesli chodzi o zewnętrzne IP to trzeba sie dowiedziec u Admina sieci albo poszukać informacji jak to znaleść w internecie. Ja gdzies znalazłem ale nie pamietam strony. Jest napisane moje zewntrzne IP. Poproscie Admina sieci o przekierowanie portu, a jesli jesteś sam Adminem to podajesz w przekierowaniu własne wewnętrzne IP i przekierowanie jest :) PRZEKIEROWYWAC NIE NA UTP TYLKO NA BOTH!!!!. Pozdrawiam :)

Edit:
A więc znalazłem jak sprawdzic swe IP zewnętrzne: str-->>http://www.ip.tcz.pl. tutaj wbijesz i sie dowiesz. Jeśli jednak macie podłączenie bezposrednio do modemu to oto wskazówki:

Menu Start-->Uruchom-->wpisujesz: cmd-->>wpisujesz: ipconfig. To konfiguracja dla Win XP.
Ostatnio edytowany przez 2pek, 01 Gru 2006, 15:16, edytowano w sumie 1 raz
2pek
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 01 Gru 2006, 14:23



Postprzez Z@K 01 Gru 2006, 15:09

twoja mama napisał(a):bo dialog ma chyba zmienne IP..


no chyba niee....
TEPSA ma zamienne ip a dialog ma stałe, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu:D teoretycznie :P :D

tak więc zastosuj sie do postu 1 i zobacz czy działa:D
this is a war, and we're HempLobby soldiers.!
Awatar użytkownika
Z@K
~user
 
Posty: 2691
Dołączenie: 18 Sty 2006, 13:48
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 127



Postprzez WHITE 03 Gru 2006, 01:42

Jak podglosic muze w tym SHOUTcast zeby glosniej slyszeli odbiorcy ?
WHITE
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 03 Gru 2006, 01:41



Postprzez Tomaszu 03 Gru 2006, 02:34

WHITE napisał(a):Jak podglosic muze w tym SHOUTcast zeby glosniej slyszeli odbiorcy ?


Głośność na maks w WinAmie i jeszcze wszystko na full w ustawieniach dźwięku w Panelu Sterowania. :wink:
Awatar użytkownika
Tomaszu
~user
 
Posty: 1850
Dołączenie: 13 Lip 2006, 12:12
Miejscowość: Strzegowo ^^
Pochwały: 116



Postprzez Pawel_x18 05 Gru 2006, 23:41

Ja mam taki problem iż posiadam mikrofon i puszczam muze to chciałbym zeby słyszano moj glos, ale tu robi sie problem...

jak daje INPUT >> WINAMP (recommend) to muza leci elegancka :D

ale jak daje SOUNDCARD INPUT >> to tak muza leci w slabej jakosci >> glos jest slyszalny NON STOP !! czy dam push to talk czy nie ! czy nic nie zrobie ! i tak slychac go ! jedynym rozwiazaniem jest odpiecie fizyczne od karty mikrofonu i wtedy mnie nie slychac a muza dalej w slabej jakosci leci...

Co zrobic zeby mozna bylo na przycisk mowi...czyli wciskam mowie i mnie slychac...nie wciskam i mnie nie slychac
Awatar użytkownika
Pawel_x18
~user
 
Posty: 619
Dołączenie: 28 Lut 2006, 23:50
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 2



Postprzez fluid 06 Gru 2006, 09:00

mialem podobny problem podczas nadawania audycji
nie udalo mi sie nic na to zaradzic wiec zrobilem to troche na okolo
nadajesz normalnie z opcji WINAMP a podczas konca piosenki jak chcesz cos powiedziec zmieniasz szybko na SOUNDCARD mowisz co masz mowic i zmieniasz ponownie na WINAMP po kilku razach wejdziesz w rytm i bedziesz to robil tak ze nikt nei zauwazy
ten sposob ma jednak wade - jezeli chcesz mowic W TRAKCIE utworu to neistety bedize to wygladac tragicznie
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Pawel_x18 06 Gru 2006, 15:56

fluid ale no musi być jakiś sposób na to...no bo popatrz skoro slychac mnie tylko gdy jest mikrofon podlaczony - to w takim razie musi byc jakis program ktory by zarządzał "dopływem" dźwięku z mikrofonu do kompa...ale z drugiej strony...jakoś muzyki w SOUNDCARD no jak powiedziałeś "jest tragiczna" czyli jakby ten sposób odpada...

A czy np przed Virual DJ albo inne programy można puszczać muzykę ?

P.S. a i popyałem się ludzi i mówią ze nie mają z tym problemów...jak dają push to talk to normalnie głos ... (sam słyszałem) jest wrecz IDEALNY...tylko oni coś ustawiają WHAT U HEAR ... ale ja tego niestety w tej karcie nie mam (w poprzedniej miałem to)...no nie potrafie z problemem sobie poradzić


> jak coś sie jeszcze dowiem .. jak temu zaradzić to dam znać napewno
Awatar użytkownika
Pawel_x18
~user
 
Posty: 619
Dołączenie: 28 Lut 2006, 23:50
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 2



White

Postprzez WHITE 09 Gru 2006, 13:32

mam pytanie skad wziac mixa do winampa ze puszczam muze w radyjku i mixuje w jednym czasie
P.S dla tych co nie wiedza mixer to takie cos co maja dj takie dwa kulka :D xD
PRosze o link :D do tego ... z gory dzieki

[ Dodano: Dzisiaj o 15:50 ]
:banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :papryczka: :banan: :papryczka: :papryczka: :papryczka: :papryczka: :papryczka: :banan: :papryczka: :papryczka: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: :papryczka: :banan: ODP

Autor postu otrzymał pochwałę
WHITE
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 03 Gru 2006, 01:41



Postprzez Bob16 29 Gru 2006, 13:33

siemka mam pytanko do was bo mam radio swoje ktore zakladalem wedlug tej instrukcji powyzej! a teraz moj kumpel chcialby grac w moim radyjku ale u siebie w domu ??jest to mozliwe? jak tak to napiszcie co trzeba zrobi??
Bob16
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 29 Gru 2006, 02:09



Postprzez scrobi 30 Gru 2006, 18:31

A ja nie mam własnego serwera i mam pytanie da się zrobić radio na serwerze yoyo.pl ? Bo ja coś próbowałem ale mi nie styka, nie wiem może złe dane wpisuje ?

A jak na tym się nie da to na innym darmowym sie da ?

z góry dzięki


pozdr
scrobi
~user
 
Posty: 55
Dołączenie: 17 Paź 2006, 20:14



Postprzez Tomaszu 30 Gru 2006, 18:49

WHITE napisał(a):P.S dla tych co nie wiedza mixer to takie cos co maja dj takie dwa kulka xD
PRosze o link

Na przykład Traktor DJ mixer, albo Virtual DJ.
Wpisz w googlach. 5 sekund roboty ;)


Bob16 napisał(a):a teraz moj kumpel chcialby grac w moim radyjku ale u siebie w domu ??jest to mozliwe? jak tak to napiszcie co trzeba zrobi??


Podaj mu hasło do serwera radia i IP oraz port.
Potem niech to wpisze w connection zamiast localhost niech wpisze IP i bedzie nadawał u Ciebie


scrobi napisał(a):da się zrobić radio na serwerze yoyo.pl ?

Pojęcia nie mam, bo nie próbowałem, ale z góry mówię, że nie :D
Awatar użytkownika
Tomaszu
~user
 
Posty: 1850
Dołączenie: 13 Lip 2006, 12:12
Miejscowość: Strzegowo ^^
Pochwały: 116



Postprzez ppawlich 15 Sty 2007, 19:13

co zrobić by nazwa stacji widoczna była wraz z tytułem utworu w winampie ??
ppawlich
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Sty 2007, 18:58
Miejscowość: Wrocław



Postprzez Tomaszu 15 Sty 2007, 19:16

ppawlich napisał(a):co zrobić by nazwa stacji widoczna była wraz z tytułem utworu w winampie ??

W descrition wpisz nazwe radia a co do pokazywania utworów to zaznacz Enable Title updates i bedzie ok ;)

Image

Nazwe radia wpisz tam gdzie jest na niebiesko a zeby pokazywało nazwy utworów zaznacz tak jak jest w czerwonych kółkach.
Awatar użytkownika
Tomaszu
~user
 
Posty: 1850
Dołączenie: 13 Lip 2006, 12:12
Miejscowość: Strzegowo ^^
Pochwały: 116



Postprzez Thome 16 Sty 2007, 00:24

Mam taki problem o co chodzi ??
<01/15/07@23:13:39> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 83.19.249.250:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection refused).)
PC: Toshiba Satelite i5, 500 gb, 6 gb , ATI 5650
Tablet: The New iPad
Telefon: iPhone 4 32 GB
Awatar użytkownika
Thome
~user
 
Posty: 711
Dołączenie: 31 Sie 2005, 12:14
Pochwały: 4



Postprzez koloman 18 Sty 2007, 19:23

Czesc.Mam problem,gdy mowie przez mikrofon slychac mnie a muzyki nie :? nie wiem dlaczego tak jest...Z gory thx
Awatar użytkownika
koloman
 
Posty: 216
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:23
Pochwały: 4



PoprzedniaNastępna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości