• Ogłoszenie:

Windows defender i ochrona folderów

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows defender i ochrona folderów

Postprzez Łowca Androidów 10 Lis 2019, 14:12

reklama
Witam.
Ostatnio złapałem syfa, według tego co wyczytałem w necie mógł zbierać informacje z mojegy systemu, niby się go pozbyłem, ale lepiej dmuchać na zimne i postawiłem system na nowo, zacząłem się bliżej przyglądać programowi Windows Defender, ma on jak się okazało ciekawą opcję "ochrona folderó" można dodawać do listy chronione katalogi, domyślnie ma zdefiniowane katalogi użytkownika i publiczne, dodalem Windows/temp i parę jeszcze, ale... no właśnie, czy można dodać katalog "Windows"? Nie chcę w ciemno ryzykować bo może się okazać, że nie swstanie mi system :), a nie mam ochoty na powtórkę z reinstalacji, niby nic, ale kiedy jest się niewidomym to znacznie komplikuje cały zabieg :)
Sprawdzałem działanie i i mogę śmiało powiedzieć, że zdaje to egzamin, skopiowałem do folderu z moimi dokumentami kilka mp3 i plik wsadowy .bat z komendą:
copy /b *.mp3 nowyplik.mp3
prosta nieinwazyjna komenda powodująca połączenie plików mp3 w jeden plik, pliczek przy próbie uruchomienia został zablokowany, akcja nie została wykonana, tak samo kiedy próbowałem uruchomić plik .exe z tego folderu, co ciekawe dotyczył on programu NVDA, wcześniej ten program dodałem do zaufanych, ale wersję instalacyjną choć plik .exe jest taki sam to ten z wersji prtable został zablokowany.
Przy okazji chciałbym prosić o wskazówki jakie katalogi jescze dodać do chronionych, najczęściej atakowane.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości