• Ogłoszenie:

Program w którym można wstawić napisy do filmu?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Program w którym można wstawić napisy do filmu?

Postprzez Vii 10 Sty 2021, 22:32

reklama
Ale nie chodzi o tłumaczenie na inny język. Chciałabym taki efekt, że napis wyświetla się np. obok postaci występującej w danym momencie...nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam...żeby te napisy umieszczać w różnych miejscach a nie tylko na dole (znalazłam taki prosty program online, ale nie o to chodziło).
Vii
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 10 Sty 2021, 22:10



Program w którym można wstawić napisy do filmu?

Postprzez Jendrej 23 Lut 2021, 10:41

Napisy wtapiane bezpośrednio w film można dodać w dowolnym edytorze wideo, chociażby Windows Movie Makerze, jak i znacznie bardziej zaawansowanych, płatnych programach. Taki film trzeba później wyrenderować.

Istnieje również format napisów ASS, w którym można ustalić pozycję napisów na ekranie (jak również dobierać czcionki czy dodawać zaawansowane obiekty maskujące np. napisy w obcych językach). Te napisy nie są renderowane na filmie, ale nakładane na niego przez odtwarzacz (softsub). Na Wikipedii znajdziesz kilka programów umożliwiających tworzenie napisów w tym formacie. Najpopularniejszy jest chyba Aegisub, ale wydaje się dość skomplikowany i sam w sumie nie wiem, jak to działa :E
Format nie jest obsługiwany przez wszystkie odtwarzacze, jedynie te dobre :v (np. MPC-HC, mpv, VLC, MX Player na Androida).
Awatar użytkownika
Jendrej
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 23 Kwi 2016, 18:31
Pochwały: 1




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości