• Ogłoszenie:

Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez radman 23 Paź 2020, 14:20

reklama
Witam, szukam programu, który pozwoli na przerobienie dwóch plików notatnika txt - chodzi o wykasowanie jednej 'kolumny' z notatnika i wklejenie jej na miejsce 'kolumny' w drugim pliku notatnika bez ręcznego pojedynczego kopiowania; myślałem, że da się to wykonać w programie Excel, ale z tego co zauważyłem to ten program służy chyba tylko do liczenia.
Podam przykład jak miałoby to wyglądać: mam kolumny, w których jest napisane:

PLIK1 PLIK2
kolumna1 kolumna2 kolumna1 kolumna2
1000: 1111 aaaa
2000: 2222 bbbb
3000: 3333 cccc
4000: 4444 dddd
5000: 5555 eeee
6000: 6666 ffff
7000: 7777 gggg
8000: 8888 hhhh
9000: 9999 iiii

Chodzi teraz o to, aby wszystkie informacje z kolumny2 z PLIKU2 skopiować za jednym razem w całości na miejsce kolumna2 w PLIKU1. Jaki program wykonałby takie kopiowanie za jednym razem bez kopiowania ręcznego pojedynczego? Ręcznie nie mogę tego skopiować bo nie dam rady - do skopiowania wszystkich linijek jest 2500 sztuk. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
radman
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Paź 2020, 14:17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez CzarnyWrzesien 23 Paź 2020, 15:21

Poniższe popozycję możesz zobaczyć, a jeżeli nic się nie zda szukać dalej lub oczekiwać na profesjonalną pomoc na forum od użytkowników + bądź też moderatorów .

ciach

https://play.google.com/store/apps/details?id=vladyslavpohrebniakov.txtpad&hl=pl
Czarny Wrzesień
Awatar użytkownika
CzarnyWrzesien
~user
 
Posty: 188
Dołączenie: 23 Lip 2014, 23:15
Miejscowość: Podkarpacie, Turze- Pole
Pochwały: 3



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez Garu 23 Paź 2020, 17:22

Mam programik NFOPad 1.75 portable i zastępuje mi systemowy notatnik - domyślnie otwiera wiele formatów od txt, do json.
Zero problemu żeby z jednego pliku tekstowego zaznaczyć wszystko i wkleić do drugiego pliku tekstowego. Przykład skopiowałem z pliku csv excel wszystkie numery totka, potem z drugiego csv skopiowałem numery totka plus. Zaznaczyłem wszystko i wkleiłem do pierwszego pliku. Wyszło prawie 8 tys linii w jednym pliku:
Image

Link do nfopad https://portable.info.pl/nfopad-portable/
Niezwykle przydatny nawet przy 100 000 linii. Ogarnąć i klaskać. Lżejszy od notatnika i nigdy się nie zawiesi.
Skrypt też napiszesz np:
Image
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez radman 23 Paź 2020, 21:26

Skopiowałeś numery lotto tym programem - czyli rozumiem, że grywasz w lotto?
radman
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Paź 2020, 14:17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez Garu 23 Paź 2020, 23:06

Grywałem, ale od dwóch miesięcy mam połamane, poskręcane śrubami udo.
Pobieram numery gotowca
Image

To od 1958 roku wszystkie numery do dnia dzisiejszego. A skopiowałem to, co w komórkach po zaznaczeniu z excela do nfopad.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez radman 24 Paź 2020, 15:24

Witam, znam multipasko.pl, ale znowu samo pultipasko korzysta prawdopodobnie z pomocy innej strony - plik z wynikami na multipasko wygląda dokładnie tak jak na pewnej stronie, a znowu człowiek, który aktualizuje ten plik na innej stronie sam stwierdził 2 dni temu pisząc przez emaila, że czasem zdarza mu się popełnić błąd dodając wyniki bo kopiuję je ręcznie a nie automatycznie z oryginalnej strony lotto.pl; dopiero jak ktoś z użytkowników zauważy błąd w pliku to on go poprawia, ten plik jest na pewno szybko aktualizowany, ale czasem mogą być w nim błędy, najlepiej jakby ktoś prowadził spis/plik wyników, który aktualizuję się automatycznie przy pomocy jakiegoś linka z oficjalnej strony lotto.pl, ale jak na razie takiego pliku nie znalazłem.

A masz jakieś własne systemy? Grasz jakimiś programami? Pozdrawiam.
radman
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 23 Paź 2020, 14:17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez Garu 24 Paź 2020, 15:52

Spis wyników dużego lotka w excelu? https://www.multipasko.pl/wyniki-csv.php?f=lotto-sortowane
A teraz nie mogę grać, ale moją metodą był wybór np lotto i kliknięcie w mapy. Obserwowałem, jak graficznie rozrzucone są numery - które powinny już wypaść, które często się powtarzają i w którym miejscu powinno być trafienie, ale według zasad - po niskich numerach najczęściej trafia na średnie. Potem dopiero na wysokie.
Systemy to oszustwo, bo i tak trzeba trafić. Cena i ryzyko ogromne.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez ArliPrif 20 Cze 2023, 13:27

Do przetwarzania i łączenia danych z plików tekstowych można użyć programu takiego jak Microsoft Excel. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby ukończyć to zadanie. Otwórz program Excel i utwórz nowy arkusz. Kliknij kartę Dane na górnym pasku narzędzi i wybierz opcję Pobierz z pliku tekstowego. Wybierz pierwszy plik notatnika, który chcesz przekonwertować i kliknij Otwórz. W oknie Import Text wybierz Restricted i kliknij Next. W następnym oknie wybierz Tab jako separator i kliknij Next. W następnym oknie możesz dostosować formatowanie kolumn do własnych upodobań, ale w twoim przypadku może ono pozostać domyślne. Po tym możesz odpocząć na https://888starz-polska.com/kod-promocyjny/, bardzo fajne i poręczne.
ArliPrif
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 20 Cze 2023, 13:26



Edytor tekstów. nietypowe zadanie.

Postprzez wambleyY 06 Wrz 2023, 07:11

TMam programik NFOPad 1.75 portable i jestem z niego zadowolony. Sprawdza się świetnie jako alternatywa dla systemowego notatnika. Domyślnie otwiera wiele formatów, od txt po json. Nie ma żadnego problemu z kopiowaniem i wklejaniem treści między plikami. Ostatnio skopiowałem numery totka z pliku csv Excel, a potem te z drugiego csv. Po zaznaczeniu i wklejeniu do pierwszego pliku, miałem prawie 8 tysięcy linii w jednym dokumencie. Dla tych, którzy potrzebują takiej funkcjonalności, polecam NFOPad 1.75 portable. Więcej informacji na stronie: https://mostbet.edu.pl/.
Ostatnio edytowany przez wambleyY, 13 Wrz 2023, 07:12, edytowano w sumie 1 raz
wambleyY
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Wrz 2023, 07:09




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zaryabshoukat oraz 17 gości