• Ogłoszenie:

Pc po burzy działa, ale nie ma internetu. co się stało?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Pc po burzy działa, ale nie ma internetu. co się stało?

Postprzez Yaku 27 Cze 2020, 19:41

reklama
Bardzo proszę o pomoc

Wczoraj była burza. Zwyczajowo wraz z pierwszym mocnym piorunem wyłączyłem kompa + odłączyłem kabelki. Uruchamiając później internet nie działa. Wykluczyłem modem, kable, została karta sieciowa zintegrowana na MSI Z97 Gaming 5 (połączenie przewodowe)
Windows nie wykrywa urządzeń sieciowych. 'Rozwiązując problem połaczenia' system widzi urządzenie, ale stwierdza że nie ma sterowników. Ich ponowna instalacja nic nie zmienia.

Wszystko inne poza netem w kompie działa. Co mogło się uszkodzić ?
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Pc po burzy działa, ale nie ma internetu. co się stało?

Postprzez Garu 29 Cze 2020, 09:08

Burza - ano jest problem, bo jeszcze w 1965 roku wróciłem ze szkoły i włączyłem lazuryt, a było po burzy. No i telewizor wybuchł. Jeszcze z jakie 14 lat temu strachałem się z komputerem i nawet wyłączałem listwę, ale to mi przeszło. W blokach modemy nie są wystawione jak anteny telewizyjne i bywało, że pioruny biły w blok, ale nawet zakłóceń nie było.
Zwykle, to nie wyłącza się routerów. Może trzeba wpierw zresetować router, a co do kart killer, to czytałem, że trzeba odinstalować i po restarcie zainstalować sam sterownik bez managera. Parę opcji nie będzie, ale internet powinien śmigać na maxa.
No, chyba że to: https://support.killernetworking.com/knowledge-base/slow-network-speeds/
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości