• Ogłoszenie:

Darmowe programy do konwersji pokazu slajdów do mp4

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Darmowe programy do konwersji pokazu slajdów do mp4

Postprzez jankowalski123d 12 Maj 2020, 12:33

reklama
Dzień dobry

Mam duży problem i bardzo proszę o wskazówki jak go rozwiązać.

Posiadam wycięty fragment filmu w postaci pliku .mp4 i żeby go uatrakcyjnić, chcę widzom przekazać klika informacji wprowadzających w postaci tekstu oraz zdjęć przed filmem oraz po zakończeniu filmu jako komentarz - również w postaci tekstu i zdjęć.
Oczywiście chciałbym żeby całość była interesująca i wyglądała na jak najbardziej „profesjonalnie” wykonany film w postaci pliku .mp4, oczywiście z podkładem muzycznym…

Nie dysponuję profesjonalnymi programami od montażu i obróbki video, chciałbym to wykonać za pomocą narzędzi dostępnych bezpłatnie w Internecie.

Próbowałem to zrobić w następujący sposób.

Zacząłem od programu Microsoft PowerPoint, gdzie stworzyłem wiele slajdów z informacjami, które chciałem zawrzeć w całym filmie, by potem połączyć to w prezentację.
W Microsoft PowerPoint pokazy slajdów (bez slajdu z filmem głównym) zapisałem w formacie filmowym .wmv.
Mam wersję PowerPoint 2010 ale widzę opcję zapisu Tylku do pliku filmowego wmv.
Nie mogłem sobie również poradzić z dodaniem ścieżki dźwiękowej pomimo, iż podobno PowerPoint to umożliwia? Chciałem dodać ścieżkę dźwiękową jedną dla całego pokazu slajdów.
Dlatego też ścieżkę dźwiękową dodałem w kolejnym programie - Windows Live Movie Maker.
Dopiero później powstałe pliki połączyłem z filmem głównym w programie FormatFactory ażeby końcowo otrzymać plik .mp4

Jednak wydaje mi się, że to nie jest najlepszy i najprostszy sposób wykonania przecież bardzo prostej czynności…

Zaznaczam że zależy mi na zachowaniu oryginalnych czasów wyświetlania slajdów, niestety program E.M. PowerPoint Video Converter w wersji darmowej też nie radzi sobie poprawnie z przekonwertowaniem całego pokazu slajdów (łącznie ze slajdem z filmem głównym), PowerPoint przynajmniej zachowuje oryginalne czasy wyświetlenia slajdów.


A może istnieje jakiś darmowy program lub inna metoda, by tą procedurę uprościć poza wspomnianymi wyżej czynnościami?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
jankowalski123d
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Maj 2020, 12:28



Darmowe programy do konwersji pokazu slajdów do mp4

Postprzez Milowicz 28 Maj 2020, 11:28

A dlaczego nie użyłeś narzędzia Microsoft? https://support.office.com/pl-pl/article/zapisywanie-prezentacji-jako-pliku-filmu-lub-pliku-mp4-4e1ebcc1-f46b-47b6-922a-bac76c4a5691
Awatar użytkownika
Milowicz
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 28 Maj 2020, 11:20
Miejscowość: Wrocław




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości