• Ogłoszenie:

Latarka solarna cree led ładowanie energią słoneczną

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Latarka solarna cree led ładowanie energią słoneczną

Postprzez Ledge 14 Wrz 2012, 16:18

witam

nadziałem się już raz na latarkę ładowaną typu "szperacz" - nie była przeze mnie często używana i po pół roku siadł całkowicie akumulator.

Natomiast na allegro natrafiłem na latarkę typu: "LATARKA SOLAR DIODA LUXEON LED"
ładowaną energią słoneczną


i pytanie: czy taka latarka się wg. Was do czegoś nadaje ?
tj.
- czy akumulator bedzie trzymał chociaż pare lat ?
- czy nie siądzie jak zapomne jej ładować regularnie co mieciąc ?
- może miał ktoś styczność z tą latarką i zechciałby wyrazic swoją opinię na jej temat :)

pozdrawiam
Ledge
~user
 
Posty: 964
Dołączenie: 19 Sie 2005, 16:58
Pochwały: 110



Latarka solarna cree led

Postprzez Sh@m@N 14 Wrz 2012, 20:49

Daruj sobie...

Akumulator w tego typu zabawkach to paluszek AAA góra 650 - 700 mAh (podobno li-ion). Cały dzień ładowania - 3 godziny świecenia (maksymalnie przy tej diodzie, przy założeniu że dzień jest bezchmurny, a latarka cały czas się ładuje).
Wytrzyma tyle samo, co standardowy (czyli niskiej jakości) akumulatorek o tej pojemności - jeden sezon (letni...). Czyli jak "lampka LED solarna ogrodowa" za 6-8 zł.

Optymalny jest - jeśli mogę doradzić - "szperacz LED" na wymienne, standardowe baterie - z włożonymi akumulatorkami (pociągną 2 - 4 sezony).
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości