• Ogłoszenie:

allegro - nie doszło do transakcji z mojej przyczyny.

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Allegro - nie doszło do transakcji z mojej przyczyny.

Postprzez dfmce 14 Lip 2008, 21:28

Więc tak.Wystawiłem na allegro telefon jako w pełni sprawny.Dzisiaj dowiedziałem się ,że jest zepsuty i chciałem zakończyć aukcję ale niestety ktoś go kupił poprzez Kup Teraz.Napisałem do tej osoby ,że nie mogę sprzedać telefonu ,ponieważ uległ uszkodzeniu.Konkretnie to dziecko rozbiło LCD.W odpowiedzi dostałem takiego maila :

„witam , jest to zbyt prozaiczne wytłumaczenie , będę dochodził swoich
praw na allegro (zakupiłem telefon w pełni sprawny)przykro !!!”

No i co teraz?Co może allegro za to zrobić ,ostrzeżenie dostanę ?Tak w ogóle to nie wiem o co chodzi kupującemu.Postąpiłem uczciwie,przyznałem że telefon jest uszkodzony.Miałem mu taki wysłać?
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez Wojtasgls 14 Lip 2008, 21:38

jak na moje oko nic ci nie zrobi klient tylko negatywa ewentualnie dostaniesz:)
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Postprzez dfmce 14 Lip 2008, 21:40

Nie przejmował bym się tym ale mam 2 ostrzeżenia i trzecie to blokada konta.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez vvilldare 14 Lip 2008, 21:46

Wycofać się z tego juz nie wycofasz. Jedyne co ci pozostało to jeszcze pogadać z tym facetem , może jakoś uda ci się go namówić aby poszedł na ugodę ;)
Image
Awatar użytkownika
vvilldare
~user
 
Posty: 910
Dołączenie: 14 Wrz 2005, 17:18
Pochwały: 149



Postprzez Fire_ 14 Lip 2008, 22:06

Widocznie coś już musiałeś przeskrobać skoro masz dwa ostrzeżenia...

Moim zdaniem to zadzwoń do gościa i wytłumacz sprawę... kontakt @ nic nie da. Jesli nawet napisze do allegro to ty też będziesz mógł przedstawić sprawę ze swojej strony, choć serwis w takim przypadku "trzyma stronę" kupującego.

Mam nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana pozytywnie. Takie rzeczy zdarzają jak uszkodzenie podczas gdy telefon był wystawiony, choć szczerze mówiąc to mogłeś temu zapobiec :?

Niestety mądry Polak po szkodzie.
"(...)Gdybym mówił językami wszystkich ludzi, a miłości bym nie miał, nikim bym nie był, stałbym się jak miedź brzęcząca i jak kamień brzmiący(...)"
Autor: Nieznany
Image
Awatar użytkownika
Fire_
 
Posty: 325
Dołączenie: 28 Cze 2008, 23:09
Miejscowość: 20°08'E 51°58'N
Pochwały: 15



Postprzez dfmce 14 Lip 2008, 22:35

Przed chwilą dostałem od niego maila ,że nie wierzy w to co mówię tylko pewnie nie chce sprzedać z powodu zbyt niskiej ceny.Twierdzi ,że się pomyliłem przy wystawianiu i ,że ja chce to teraz chce to jakoś odkręcić.Była niska cena bo kolega chciał go szybko sprzedać i dlatego podał taką cene.Kupujący mówi ,że dopłaci jeszcze 50 zł do tego telefonu tylko mam mu sprzedać.

No nic ... trzeba poczekać i zobaczę co z tego będzie.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez Fire_ 14 Lip 2008, 22:37

Zawsze można spróbować naprawić ten telefon... co to za model?
"(...)Gdybym mówił językami wszystkich ludzi, a miłości bym nie miał, nikim bym nie był, stałbym się jak miedź brzęcząca i jak kamień brzmiący(...)"
Autor: Nieznany
Image
Awatar użytkownika
Fire_
 
Posty: 325
Dołączenie: 28 Cze 2008, 23:09
Miejscowość: 20°08'E 51°58'N
Pochwały: 15



Postprzez anded 14 Lip 2008, 23:04

Skoro nie wierzy ze uległ uszkodzeniu to by mu go wysłał na Twoim miejscu, zaznaczając że mu tłumaczyłeś że jest jak jest.
Zachować maile z korespondencji itp, dla zabezpieczenia.
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Postprzez FOSTER 14 Lip 2008, 23:09

dfmce napisał(a):Przed chwilą dostałem od niego maila ,że nie wierzy w to co mówię tylko pewnie nie chce sprzedać z powodu zbyt niskiej ceny.Twierdzi ,że się pomyliłem przy wystawianiu i ,że ja chce to teraz chce to jakoś odkręcić.Była niska cena bo kolega chciał go szybko sprzedać i dlatego podał taką cene.Kupujący mówi ,że dopłaci jeszcze 50 zł do tego telefonu tylko mam mu sprzedać.


zadzwoń i powiedz że jest uszkodzony jeżeli upiera się żeby go dostać to mu go wyślij a e-maile zostaw jako dowód jeżeli zacznie kręcić miałem podobną sytuację i wiem coś na ten temat.



Fire_ napisał(a):spróbować naprawić ten telefon




dfmce napisał(a):Była niska cena



a jeżeli ekran został uszkodzony czytaj zbity to będzie kosztowne zapewne droższe niż cena za którą sprzedał.
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Awatar użytkownika
FOSTER
~user
 
Posty: 401
Dołączenie: 09 Sie 2006, 20:14
Miejscowość: mam wiedzieć?



Postprzez dfmce 14 Lip 2008, 23:20

Kolejny mail :

no cóż w takim razie zakupiłem sprawny telefon za daną kwotę i taki
sprawny telefon chcę otrzymać (zgodnie z prawem konsumenckim w chwili
wygrania aukcji sprawny telefon stał się moją własnością), a nie
interesuje mnie czy Pan był jego właścicielem czy ktoś inny. pozdrawiam
:)

I jeszcze buźka na końcu :evil:

Przecież nie stworze nagle sprawnego telefonu.Ten człowiek tego nie rozumie. Nie zajmuje się już tą sprawą.Jak chce to niech pisze do allegro.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez anded 14 Lip 2008, 23:28

A jak Ci udowodni że zepsuł się po tym jak go zakupił? nie siedzisz na kompie 24/7 żeby napisać o tym na aukji . W regulaminie allegro pisze że transakcja możne być anulowana w razie uszkodzenia przedmiotu.
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Postprzez Wojtasgls 14 Lip 2008, 23:29

sluchaj nic nie mow ze to nie twoj telefon bo jestes odrazu spalony. FOSTER bardzo dobrze podpowiada ja jeszcze sprobowalbym pozniej na poczte wine zrzucic.:) ze w czasie transportu sie rozwalila.

Napisz ze masz inna pelnosprawna i wysylasz.(oczywiscie wyslij ta swoja) Jak dojdzie uszkodzona zwal na poczte i skladaj reklamacje i niech koles spada.

[ Dodano: Dzisiaj o 23:30 ]
anded napisał(a):W regulaminie allegro pisze że transakcja możne być anulowana w razie uszkodzenia przedmiotu.
mozesz dac linka do tego ?
Image
NIE POMAGAM NA PW!!!
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Postprzez FOSTER 14 Lip 2008, 23:35

Wojtasgls napisał(a):Napisz ze masz inna pelnosprawna i wysylasz.(oczywiscie wyslij ta swoja) Jak dojdzie uszkodzona zwal na poczte i skladaj reklamacje


bardzo ciężka sprawa ponieważ opisał mu uszkodzenie więc jak facet otworzy będzie widział to uszkodzenie i będzie jeszcze gorzej bo ma zapewne zapisane e-maile
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Awatar użytkownika
FOSTER
~user
 
Posty: 401
Dołączenie: 09 Sie 2006, 20:14
Miejscowość: mam wiedzieć?



Postprzez Dzi@dek 14 Lip 2008, 23:39

Popatrz tutaj.
http://allegro.pl/help_item.php?item=1552
Napisałbym do allegro na Twoim miejscu.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez dfmce 14 Lip 2008, 23:40

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

anded napisał(a):A jak Ci udowodni że zepsuł się po tym jak go zakupił? nie siedzisz na kompie 24/7 żeby napisać o tym na aukji . W regulaminie allegro pisze że transakcja możne być anulowana w razie uszkodzenia przedmiotu.


Chodzi o uszkodzenia w czasie transportu czy w ogóle?

Na razie napisze do tego centrum rozstrzygania sporów.Pomysł Wojtasgls zostawię sobie w razie nie korzystnego dla mnie obrotu sprawy.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez anded 14 Lip 2008, 23:51

Wojtasgls, dfmce

6.12.
Sprzedający może w każdym czasie zamknąć Aukcję, wówczas zwycięzców Aukcji ustala się według stanu na chwilę zamknięcia Aukcji. Jeżeli w trakcie Aukcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zamknąć Aukcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Aukcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.


http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/user_agreement.php?PHPSESSID=20b717e8e1435929fc61e212e9900666#rule6
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Postprzez Wariat 15 Lip 2008, 00:02

a ile tych komentarzy posiadasz że ci tak zależy na koncie ?

mi już 5 leci... nie ma limitu... na obecnym również mam 2 sotrzeżenia...

olej to, bo i tak ci kreche dadzą dla wielkiego spokoju obu stron...

zakładaj nowe konto i ogień

zobaczysz... chociaż bym typowi cwaniactwa nie popuścił... do allegro sprawe zgłosił i wyjaśnił co i jak... a między czasie jemu ziemniaka wysłaz pocztówką "smacznego" ł :papryczka:
Awatar użytkownika
Wariat
~user
 
Posty: 4644
Dołączenie: 20 Lis 2005, 22:46
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 139



Postprzez FOSTER 15 Lip 2008, 00:04

anded tylko że gościu go kupił a dfmce po zakończeniu aukcji napisał mu że jest uszkodzenie więc to chyba nie obowiązuje hmm?
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Awatar użytkownika
FOSTER
~user
 
Posty: 401
Dołączenie: 09 Sie 2006, 20:14
Miejscowość: mam wiedzieć?



Postprzez dfmce 15 Lip 2008, 00:12

Ale to była licytacja+KupTeraz i on właśnie z tego drugiego skorzystał.Napisałem do tego centrum,zobaczymy jak to rozstrzygną ale pewnie allegro się nie popisze.Co gorsza taki spór może trwać do 90 dni .
Co do konta
Komentarzy jest 80 więc jak dla mnie sporo.A z tym nowym kontem to nie jest takie proste bo jak kolega chciał sobie założyć drugie to wszystko było ok dopóki nic nie sprzedawał a jak tylko wystawił aukcję to konto zostało zawieszone.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez anded 15 Lip 2008, 08:41

Ale była opcja kup teraz, przecież nikt nie siedzi 24/7 na kompie żeby w minucie uszkodzenia zakończyć aukcje, dyć jesteśmy tylko ludźmi.
NA moje oko powołanie się na ten punkt regulaminu powinno zadziałać, z zaznaczeniem że koleś użył kup teraz, na sporo przed zakończeniem aukcji.
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Następna

Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości