• Ogłoszenie:

Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Postprzez michalek 29 Cze 2009, 11:11

Witam na tej stronie https://www.kierowca.pwpw.pl/ mozna sprawdzic status postępowania przy wydawaniu dokumentu Prawa Jazdy.
Zdawałem tydzień temu i zdałem... lecz dzis na stronie pisze ze jest brak postepowania lub dokument wydany. A to raczej jest niemozliwe. chyba ze strona sie myli. Teraz mam takie pytanie po egzaminie mojego brata brat nie dostał nic poszedł do domu poprostu zdał na stronie sprawdził 10 dni pozniej pisze ze dokument do odbioru. A ja po egzaminie otrzymalem taki świstek "Orginał" Karty Przebiegu Egzaminu, pytałem instruyktora w szkole w której sie uczylem i powiedzial ze to raczej taki papier dla mnie ... ale teraz zstanawiam sie czy ja tego papieru nie miałem złozyc gdzies na Koszykarskiej w Krakowie ( Miejsce Egzaminowania Panstwowego) . Czy to aby na pewno papierek dla mnie ? Instruktor powiedzial mi ze oni tam musza miec swoje odnotowania co do zdajacych i to jest "Raczej" dla mnie. Jednak nie jestem pewnien moze ktos z was otrzymal taki "świstek" ? albo wie co to moze byc ?
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez Spawacz 29 Cze 2009, 11:33

Kartke otrzymuje sie po niezdanym egzaminie z tego co wiem...
Ta strona jest nic nie warta, lepiej dzwonic, ja miałem postępowanie, a dokument był w urzędzie.
A moze twoje starostwo nie wyśle dokumentów do wytwórni papierów dopóki nie dokonasz wpłaty z góry (ja musiałem) musisz sie dowiedziec te rzeczy
Awatar użytkownika
Spawacz
~user
 
Posty: 597
Dołączenie: 02 Paź 2006, 17:28
Pochwały: 26



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez ToServeAndProtect 29 Cze 2009, 11:37

żeby wydać prawko musi być pewna wpłata :P też tak kiedyś miałem. po zdanym prawku poszedłem do urzędu, spytałem się o prawko (na następny dzień mieli już o mnie informacje, że zdałem egzamin), uiściłem opłatę urzędową i tylko czekałem tydzień niecały na odbiór :D


PS: i tak jak wcześniej kolega napisał. jeśli dostajesz coś na egzaminie to zazwyczaj nie zdajesz <lol>
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Re: prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez michalek 29 Cze 2009, 11:41

moj brat zdawal ze mna razem :) tydzien wczesniej i nie dali mu kartki jak zdał... a pisalo mu na stronie :dokument do wydania " bo 8 dniach. nie sprawdzalismy wczesniej niestety... no ale on kartki nie dostal. teraz nie wiem czy mam to zachowac czy zawiezc tam na koszykarska gdzie zdawalem czy tu do miejscowego urzedu komunikacji gdzie ten domument jest wydawany ?

ale brat płacił 80 zlotych za prawko przy odbiorze
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez gohan512 29 Cze 2009, 12:09

wiesz co...lepiej jedź tam i się zapytaj, bo albo czegoś nie zrobiłeś co miałeś zrobić, albo Cię olali, tak czy tak warto się zapytać, żeby nie było sytuacji, że oni czekają na wpłatę, a Ty czekasz aż oni dadzą Ci prawko, którego nie dostaniesz, póki nie zapłacisz :P
Edit by Mike013 - podpis niezgodny z regulaminem.
Image
member since 11.06.2007
Awatar użytkownika
gohan512
~user
 
Posty: 647
Dołączenie: 11 Cze 2007, 15:28
Pochwały: 40



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez dArtal 29 Cze 2009, 12:50

Ostatnio jak słyszałem nieco zmieniły się zasady(jakoś na początki czerwca). Między innymi krócej się jeździ po mieście. Inną zmianą jest ta, że teraz każdy otrzymuje papierek czy zdał czy nie zdał. Więc na 98% on jest dla Ciebie i nic nie musisz z nim robić. No i pawdopodobnie jak stwierdzili moi przedmówcy trzeba najpierw zapłacić.
if you can dream it you can do it!
dArtal
~user
 
Posty: 216
Dołączenie: 08 Sty 2006, 03:15
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez sgsman 29 Cze 2009, 13:08

Inną zmianą jest ta, że teraz każdy otrzymuje papierek czy zdał czy nie zdał.

Zgadza się. Teraz dostaje się papier bez względu na wynik.
Pomagaj innym! Inni pomogą Tobie! A zwłaszcza Pan Pękaty Jeż!
Awatar użytkownika
sgsman
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 27 Wrz 2008, 23:52
Pochwały: 28



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu.

Postprzez kajtekjr 29 Cze 2009, 13:35

Ta strona to pic na wodę :P ja już prawko miałem w rekach a tam pisało że nie ma takiej sprawy :1:

ToServeAndProtect napisał(a):też tak kiedyś miałem. po zdanym prawku poszedłem do urzędu, spytałem się o prawko (na następny dzień mieli już o mnie informacje, że zdałem egzamin), uiściłem opłatę urzędową i tylko czekałem tydzień niecały na odbiór


Ja płaciłem dosłownie 3 minuty przed odbiorem :) Poszedłem się spytać czy już jest, pani powiedziała ze jest, poszedłem do kasy i wróciłem do tej Pani i dostałem prawko po podpisaniu jakiegoś świstka ;)

A ten papierek też mam w domu.. :P Z tym że z wynikiem negatywnym na kategorię A :P Z wielkim napisem WYWROTKA przez całą kartkę... :lol: <lol>
Zdałem to za drugim razem w grudniu przy temperaturze ok 0'C :)
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Re: prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Postprzez michalek 29 Cze 2009, 15:00

papierek mam z pieczątką i podpisem POZ.. no nic poczekam :) jeszcze z 2 dni jak nic sie nie stanie to pojde do urzedu komunikacji u mnie gdzie brat odbieral i dopytam co i jak ze na internecie nie ma statusu zadnego. oby mnie nie skierowali na koszykarską do krakowa..
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Postprzez dArtal 29 Cze 2009, 18:35

Bo to od WK zależy czy trzeba płacić przed czy po. Są takie Wydziały, gdzie dopóki nie wpłacisz to nawet nie wyślą papierów do Warszawy. Najlepiej zadzwoń i zapytaj jak jest u was, ewentualnie spytaj znajomych/rodzinę kiedy płacili przed czy po.
if you can dream it you can do it!
dArtal
~user
 
Posty: 216
Dołączenie: 08 Sty 2006, 03:15
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



Re: prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Postprzez michalek 29 Cze 2009, 21:04

czytales w ogole co ja pisalem wyzej :) moj brat odbieral papier 10 dni wczesniej i -placil przy odbiorze u nas :)
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Prawo jazdy - jego wydanie i sprawdzanie statusu

Postprzez dArtal 29 Cze 2009, 22:57

Ehh tak śpelopa mnie kiedyś zgubi :wink: Przeoczyłem, przepraszam. W takim razie, chyba nie pozostaje Ci nic innego jak dzwonić i pytać czy może już jest. Inna sprawa, że nawet jak ewentualnie pojawi się na stronie, to z dużym opóźnieniem. Prawko może być już do odbioru, a na kierowca.pwpw.pl nie będzie nic. Telefon w dłoń i żeby jak najszybciej było. Szerokiej drogi!
if you can dream it you can do it!
dArtal
~user
 
Posty: 216
Dołączenie: 08 Sty 2006, 03:15
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wuwunibs oraz 11 gości