• Ogłoszenie:

sound blaster live 5.1 - nie mogę zainstalować sterowników

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

sound blaster live 5.1 - nie mogę zainstalować sterowników

Postprzez gabisssko 08 Kwi 2006, 19:55

reklama
Witam!
Mam kartę dźwiękową Sound Blaster Live 5.1. Do tej pory nie miałam z nią żadnych problemów, ale gdy zostałam zmuszona do przeinstalowania systemu, to już nie mogę jej zainstalować. W komunikacie można przeczytać: "Setup could not detect any Sound Blaster Audio Card on your system. Please ensure that your Sound Blaster hardware is properly installed before runnig this Setup program. Setup will now exit.". Zaznaczam, że próbowałam kartę w innym slocie i jest to samo. W menedżerze urządzeń wykryte zostało nieznane urządzenie Multimedia audio device, to zrobiłam "aktualizuj sterownik" i z płyty od karty dźwiękowej zainstalowało się urządzenie Creative EMU10K1 Audio Processor (WDM), ale karty nigdzie nie ma (w menedżerze urządzeń). Dźwięk jest, ale nie mogę zainstalować żadnych dodatkowych programów, które normalnie współpracują z tą kartą (np. PlayCenter), bo wyrzuca ten sam komunikat co wyżej. Próbowałam kilka razy instalować system, w tym także raz Win98 i wciąż to samo. Wcześniej nie miałam takich problemów, karta normalnie funkcjonowała i wszystko się bezproblemowo instalowało. Gdyby się uszkodziła, to w ogóle nie działałby dźwięk. Próbowałam instalować różne sterowniki ściągnięte z netu, ale nie pomaga. Mam system WinXP (nie wiem czy podawanie innych parametrów kompa ma sens, bo jak już napisałam na tej samej konfiguracji jeszcze wczoraj wszystko działało).
Przepraszam, że tak rozwlekle, ale chciałam uniknąć jakichś niedopowiedzeń. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem, to proszę o pomoc, bo ja już nie wiem co mogę jeszcze zrobić...
Awatar użytkownika
gabisssko
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 20 Mar 2006, 20:53
Miejscowość: Gniezno



Postprzez I-R-A 08 Kwi 2006, 22:15

Może być sytuacja, że w biosie zostały żle przydzielone zasoby - lub włączona karta (w opcji jak jest na płycie głównej ac97) pokładowa - soundblaster i tak bardzo trudno się instaluje na kompach - ale z opisu wygląda - że wina jest właśnie po stronie ustawień biosa.
Zajrzyj na forum - jest jeden post odnośnie konfigurowania - a jak nie - to na stronie entera jest dokładny opis krok po kroku

pozdrówka
I-R-A

ps. tylko zakładam taką sytuację, bo równie dobrze może być uszkodzona i karta - bo to, że jest głos to nie wszystko.
drugi przypadek - system sam zainstalował sterowniki z winda - gryzą się może - w tym przypadku należałoby odinstalować te sterowniki i dopiero po restarcie próbować zainstalować p[onownie - ale podobno była zmiana systemu na win98 - więc to eliminuje tę możliwość
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez gabisssko 09 Kwi 2006, 15:45

Żeby było śmieszniej, przywróciłam obraz mojej partycji (nie chciałam tego robić, bo były obawy, że jest w nim wirus - na szczęście nie było :) ) i na nim wszystko działa (i karta dźwiękowa i programy do niej), a gdy włożę płytę ze sterami do dźwiękówki, to normalnie mam możliwość modyfikować lub odinstalować sterowniki (a nie jakieś komunikaty, że nie wykrywa urządzenia). Na razie to tak zostawię, ale nie za bardzo mi to odpowiada, bo chciałabym zainstalować system od podstaw. Nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem...
Awatar użytkownika
gabisssko
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 20 Mar 2006, 20:53
Miejscowość: Gniezno



Postprzez kjubus 12 Kwi 2006, 09:06

a ja mam inny problem ze sterownikami od soundblastera (chyba ten sam, moj ma bodajze nazwe SB Live! 128 5.1 czy cos takiego. nie pamietam, bo prawie 5 lat mi juz sluzy). przed ostatnim formatem w "creative surroud mixer", czyli programiku do konfigurowania glosnikow zmienial mi typ glosnikow z 5.1 (ktorych uzywam) na tzw "live surround" czyli roznily sie tym, ze w tym drugim bassow nie mialem. irytowalo mnie to, i kilka innych rzeczy, wiec zrobilem formata, poinstalowalem sterowniki od wszystkich kolejnych rzeczy, w tym takze mojego SB. i teraz sam przestawia opcje preset (mozna powiedziec, sa to "emulatory" ze slychac jakbys np. byl(a) pod woda lub cos takiego - tlumacze, bo nie wszyscy moga dokladnie wiedziec, w czym problem) na "Current Super Environment". i w tym wypadku nie ma dzwieku w ogole! fakt, wystarczy zmienic to na "(No Effects)", ale jest to strasznie irytujace, bo musze to robic co restart systemu. HELP! :(
Image <=== WWW
Aristo Prestige 1700 - Centrino Duo 2.2GHz, 1*2GB DDR2 667 + 1*1GB DDR2 667, GF 8600M GS 256MB+turbocache (max 512), Win 7 Professional x64 //PlayStation 4 500GB + LG 37LH3000

nie pomagam przez PW/GG/E-MAIL! masz klopot? pisz na forum.
Awatar użytkownika
kjubus
~user
 
Posty: 2484
Dołączenie: 28 Lis 2005, 17:06
Miejscowość: Bogdanowo k. Poznania
Pochwały: 33




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości