• Ogłoszenie:

Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Poszukujesz sterowników? Masz problem z zainstalowaniem bądź odinstalowaniem? Zapytaj w tym dziale

Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez Polaksy 03 Lis 2012, 15:23

reklama
Cześć wszystkim!

Jestem nowym użytkownikiem Windows 7 na laptopie. Mam internet z ORANGE tzw Orange freedom do którego mam przydzielony modem simens A-100. Chciałem sobie zainstalować płytkę z Orange na nowym lapku i co się okazało to sterowniki już nie śmigają :-| :(

Może ktoś się na takim czymś zna lub miał podobny problem?? Czy jest jakaś możliwość aby coś zmienić żeby to działało?? Bo chciałbym mieć laptopa podpiętego pod kabel z tego modemu, chociaż słyszałem że można podłączyć router ale na prawdę się na tym nie znam. Jestem laikiem i zwykłym użytkownikiem komputera.... :( A co więcej nie chciałbym coś zepsuć w systemie komputera bo mam go na gwarancji i nie chciałbym czegoś spieprzyć przez co miałbym później problemy z gwarancją...;/

Bardzo proszę o pomoc bo potrzebuję pilnie internetu a na moim starym kompie praca to już jest straszna męczarnia...
Polaksy
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Lis 2012, 15:14



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez Mikou@j 03 Lis 2012, 15:25

Znalazłem coś takiego, sprawdź:
W windows7 64 bity trzeba tak zrobic w modemie siemens A100
w grac sterowniki 64bit z Visty
potem wejść w Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> System -> Menedżer urządzeń. Na liście należy odszukać karty sieciowe i odnaleźć kartę WAN/ATM/ADSL/miniport wejść w jej właściwości a następnie w zakładkę PPP i dokonać zmiany enkapsulacji na PPP over ATM VCMUX (RFC2364) o kliknąć OK.
Po zmianie modem powinien bez problemu się połączyć



ewentualnie sprawdź jeszcze to co tutaj facet napisał http://chomikuj.pl/rabbitzzz/Programy/siemens+A100+win7
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez Polaksy 03 Lis 2012, 19:13

Dzięki. A może jeszcze jakieś pomysły ktoś ma??
Polaksy
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Lis 2012, 15:14



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez fluid 03 Lis 2012, 19:18

Polaksy napisał(a):Dzięki. A może jeszcze jakieś pomysły ktoś ma??

a przetestowes juz to co napisał kolega? Jeśli tak to z jakim rezultatem?
Jak dalej nie dziala to masz jeszcze helpdesk Orange - zadzwoń do nich i nie oni kombinują bo w sumie od tego przeciez są.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez Polaksy 03 Lis 2012, 20:10

Próbowałem i nie za bardzo...;/

Co do Orange to nie jest ich wina...Oni mi dali modem dwa lata temu a na Windows XP wszystko działało a ja jestem w trakcie umowy, jeśli umowa by mi sie kończyła i by wyszły takie problemy to wtedy co innego. Dlatego pytam się Was o pomoc...
Polaksy
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 03 Lis 2012, 15:14



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez Orange Ekspert 06 Lis 2012, 16:28

Polaksy napisał(a):Dzięki. A może jeszcze jakieś pomysły ktoś ma??



Najważniejsza sprawa przed przystąpieniem do instalacji modemu należy wyłączyć wymuszanie cyfrowego podpisu przez system operacyjny.
Po restarcie komputera naciskamy klawisz F8 do momentu aż wyświetlą się "Zaawansowane opcje rozruchu". Następnie z listy wybieramy "wyłącz wymuszanie podpisów sterowników".
Następnie przechodzimy do instalacji sterownika Następnie przechodzimy instalacji sterownika 64 bitowego ważnym elementem jest uruchomienie w opcjach zaawansowanych trybu zgodności ze sterownikiem do windowsa visty.

Jeżeli będziesz miał problem z instalacją sterowników do tego modelu, odezwij się do mnie na PW prześlę ci dokładny manual z instalacją tego sterownika pod Win 7 64 bit.

Pozdrawiam,
Patryk.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 18 Lip 2012, 12:16
Pochwały: 1



Problem ze sterownikami modemu siemens a-100 pod win7

Postprzez kamillom 18 Lis 2012, 02:31

Cześc mam ten sam problem ,tylko na Windowsie 8 .Jak myślicie może podziałac ?
kamillom
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Lis 2012, 02:11




Powróć do Sterowniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron