• Ogłoszenie:

Forum itd.

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Forum itd.

Postprzez mati43 28 Lip 2009, 22:17

reklama
Myślę że marne są szanse na reanimacje forum, nie wierzę że nagłe "pospolite ruszenie" naprawi 2(?) lata systematycznego obumierania forum. Żeby faktycznie je ruszyć trzeba by ruszyć z grubej rury, czymś przełomowym, nie wiem czy władzę stać na coś takiego. Fakt faktem wiele starych userów forum(w tym i ja) chciało by przywrócić dawne forum programosy, jednak nie sądzę aby coś takiego sie udało bez współpracy z władzą.
Awatar użytkownika
mati43
~user
 
Posty: 1239
Dołączenie: 13 Sty 2006, 18:17
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 25



Forum itd.

Postprzez ToServeAndProtect 28 Lip 2009, 23:31

przywrócenie warezu na bank by ożywiło forum. ale jak wiadomo te forum ma być legalne.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Forum itd.

Postprzez MichuPower 28 Lip 2009, 23:56

ToServeAndProtect, ale raczej do tego nie dojdzie - a szkoda.
Jestem na forum niedługo, bo niecały rok - ale widzę, że nie tętni ono życiem jak kilka lat temu.
Porównując je np. do DbProgramów - przepaść.. - a szkoda bo programosy mają ogromny potencjał, który szkoda byłoby zmarnować.
Jednak ja mam nadzieję, że kiedyś to forum wyjdzie na prostą - ale do tego potrzeba ruchów ze strony administracji.
Pierwszym jak dla mnie byłoby usunięcie z szeregów Ekipy Magik'a - który jak czytam i widzę jest sprawcą chaosu na forum.
A więc MaTi wierzę w Ciebie, że wysuniesz odpowiednie kroki, aby przywrócić forum do świetności :)
MichuPower = MaxPower
Awatar użytkownika
MichuPower
~user
 
Posty: 1903
Dołączenie: 02 Wrz 2008, 19:51
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 203



Forum itd.

Postprzez MUTOPOMPKA 02 Sie 2009, 22:28

ToServeAndProtect napisał(a):przywrócenie warezu na bank by ożywiło forum
Nie tędy droga. Może i potrzeba zmian w gronie włądzy, może potrzeba świeżości na forum (mowa o przyciągnięciu większej ilosci userów) rozwoju działów, rzeczowej i konkretnej jakości postów. To oznacza zmiany. Ale czy jesteśmy (jako grono forumowe) gotowi na to i czy chcemy? To już temat na inny post i wkład administracji w tworzenie "nowych programosów". Mam nadzieję, że Administracja podpowie nam, co chce zrobić lub jakie ma plany na przyszłość.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Forum itd.

Postprzez Okocza 02 Sie 2009, 22:33

MUTOPOMPKA napisał(a):może potrzeba świeżości na forum (mowa o przyciągnięciu większej ilosci userów


o to w większości się rozchodzi, bo przecież bez userów nie ma forum, a my sami nie będziemy tworzyć wymyślonych problemów tylko po to, żeby dalej ciągnąć je. do tego trzeba nowych userów. najlepiej żeby zostali na dłużej.

MUTOPOMPKA napisał(a):rozwoju działów, rzeczowej i konkretnej jakości postów


przydałoby się gdyby były pisane jakieś teksty z danej dziedziny, tak jak to było w Windows - tricki itp sprawy. zawsze była jakąś porada w tym. w wielu działach nie ma praktycznie nic takiego a poradniki rzadko spełniają swoją rolę. ktoś raczej zagląda do działu i jeśli widzi że nie ma, wtedy wychodzi stamtąd od razu.

MUTOPOMPKA napisał(a):Ale czy jesteśmy (jako grono forumowe) gotowi na to i czy chcemy?


Myślę że gdybyśmy nie byli, wtedy nie powstały by takie tematy. Szczególnie ten, gdzie Wojtasgls na samym początku powiedział że nie chce nikogo urazić ani pojechać i zadał pytanie co z tymi zmianami. Więc userzy oczekują czegoś od tego forum...

MUTOPOMPKA napisał(a):Mam nadzieję, że Administracja podpowie nam, co chce zrobić lub jakie ma plany na przyszłość.


Również mam taką nadzieję, bo Mateusz odezwał się tylko raz w temacie, dwa tygodnie temu mówiąc że wkrótce będą zmiany, żadnych konkretniejszych rzeczy... Tylko marzy mi się, aby zmiany były konsultowane z userami...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Forum itd.

Postprzez MUTOPOMPKA 02 Sie 2009, 22:45

Okocza napisał(a):bo przecież bez userów nie ma forum, a my sami nie będziemy tworzyć wymyślonych problemów tylko po to, żeby dalej ciągnąć je. do tego trzeba nowych userów. najlepiej żeby zostali na dłużej
Wszystko pięknie, ale tych "nowych" trzeb jakoś zachęcić do zostania.

Okocza napisał(a):przydałoby się gdyby były pisane jakieś teksty z danej dziedziny, tak jak to było w Windows - tricki itp sprawy. zawsze była jakąś porada w tym.
I tu możnaby było stworzyć "jądro" forumowe. Wyłonić kilkunastu userów mających wiedzę w WĄSKIM ZAKRESIE, tzn.
1) kliku speców do logów i syfu
2) kilku od systemu WIncdowsXP - rejestr, wykrywanie błędów, analiza bugów userów
3) kilku od Windows Vista - patrz (2)
4) kilku od gier - ustwienia, problemy, konfigi itp.
5) kilku od sprzętu - porady co kupować, jak i gdize (w sumie znawców, co siedzą w tym).
itp.
Kilku userów jako 100% moderatorzy trzymający wsio "do kupy" i mający czas na forum.

O taki podział mi chodzi. Nowy podział tematyczny, w działach kilku dobrze znających się na rzeczy i mają prawa moda/lub coś a'la mod.

MOżna pomyśleć także nad jakimś konkursem (na razie byłaby to nagroda w postaci np. myszki, klawiatury itp), co by zachęcić userów do aktywności czy innego sposobu wykazania się. Ale to z kolei musiałoby polegać na "sponsoringu" kogoś z zewnątrz i doskonale zdaję sobie sprawę, że trzeba trochę czasu na to i możliwości pozyskania takiego sponsora.

Okocza napisał(a):dwa tygodnie temu mówiąc że wkrótce będą zmiany, żadnych konkretniejszych rzeczy... Tylko marzy mi się, aby zmiany były konsultowane z userami...
W tej kwestii trzeba czekać na Administrację. Gdy będzie "gotowe" odpisze i podzieli się informacjami na temat zmian.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Forum itd.

Postprzez Okocza 02 Sie 2009, 23:00

MUTOPOMPKA napisał(a):Wszystko pięknie, ale tych "nowych" trzeb jakoś zachęcić do zostania.


dobrze rozbudowane działy tematyczne, miła atmosfera, życzliwi ludzie itp ;) Przykłady można mnożyć. Byłych userów również można by spróbować wrócić na forum wysyłając multimail do ludzi że zmiany na forum bla bla bla. Takie ogłoszenie parafialne via mail

MUTOPOMPKA napisał(a):I tu możnaby było stworzyć "jądro" forumowe. Wyłonić kilkunastu userów mających wiedzę w WĄSKIM ZAKRESIE, tzn.
1) kliku speców do logów i syfu
2) kilku od systemu WIncdowsXP - rejestr, wykrywanie błędów, analiza bugów userów
3) kilku od Windows Vista - patrz (2)
4) kilku od gier - ustwienia, problemy, konfigi itp.
5) kilku od sprzętu - porady co kupować, jak i gdize (w sumie znawców, co siedzą w tym).
itp.
Kilku userów jako 100% moderatorzy trzymający wsio "do kupy" i mający czas na forum.


Tylko że jak dla mnie, ludzie którzy byliby tym zainteresowani, fajnie by było gdyby pisali jakieś porady etc. Wtedy byłoby jeszcze lepiej. Ale fakt faktem, że przydała by się 'wykwalifikowana' ekipa od danego działu. Przykład na bezpieczeństwie, ja nie lubię/umiem sprawdzać OTL a Wojtas nie lubi/umie sprawdzać RSIT - pewne dopełnienie umiejętności.

MUTOPOMPKA napisał(a):MOżna pomyśleć także nad jakimś konkursem (na razie byłaby to nagroda w postaci np. myszki, klawiatury itp), co by zachęcić userów do aktywności czy innego sposobu wykazania się. Ale to z kolei musiałoby polegać na "sponsoringu" kogoś z zewnątrz i doskonale zdaję sobie sprawę, że trzeba trochę czasu na to i możliwości pozyskania takiego sponsora.


trzeba by znaleźć kogoś, kto chciałby sponsorować forum. Moim zdaniem, na początek można by organizować konkursy na zasadzie nagrody w stylu inny kolor, możliwość zmiany nicku, ranga super user czy coś w ten deseń póki nie znajdzie się ktoś, kto chciałby sponsorować forum w fazie odbudowy.

MUTOPOMPKA napisał(a):W tej kwestii trzeba czekać na Administrację. Gdy będzie "gotowe" odpisze i podzieli się informacjami na temat zmian.


mam nadzieję iż długo nam czekać nie będzie dane...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Forum itd.

Postprzez vel.Syntium 03 Sie 2009, 10:49

Pozwolę się włączyć do tematu, czytając go od początku widzę pragnienie zmian jakie reprezentują stali bywalcy forum. Dyskusja ma sens, ale martwi mnie "jedna" jedyna wypowiedź Admina w dodatku zapowiadająca zmiany bliżej nieokreślone tak czasowo jak i rzeczowo, bo na czy miałyby one polegać?

Jestem Modem na innym forum komputerowym i niezrozumiały jest dla mnie przypadek Magika..skoro nie udziela się od Lutego (tym samym nie moderuje już pół roku) to dlaczego wciąż zajmuje bardzo znaczącą pozycję na forum? Ranga Moda zobowiązuje do AKTYWNEGO uczestniczenia w życiu forum. Przypomina mi się pewna historia znajomego, który mi powiedział "Ja miałem takiego Admina, że dopiero po roku braku mojej obecności na forum zdał sobie sprawę, że nie chce być tam Moderatorem".

Wracać do czasu "warezu" nie ma po co, wcześniej na forum mnie nie było także nie znam tej sprawy tak jak niektórzy, ale sądzę, że wtedy znalazły się argumenty by przejść na legal, także one zapewne dalej obowiązują i tego się trzymajmy i z tej pozycji spróbujmy pomyśleć jak polepszyć obecny status.

Ze swojej strony rzucę propozycję:
1) Ranga HD - dla użytkowników z predyspozycjami na Moda, znających się na rzeczy, oraz przestrzegających Regulaminu. Jest to forma wyróżnienia za posiadaną wiedzę i chęć dzielenia jej z innymi. Takie użytkownik ma pod swoją opieką tylko jeden/dwa działy, które może moderować.
2) "Zapraszamy do nowego subforum Testy sprzętu w dziale Hardware." Proponuję się zatroszczyć i rzetelne testy sprzętu, gdyż komunikat wisi już od pewnego czasu, tymczasem ilość recenzji równa 0.
3) Na stronie głównej programowsów, przydałaby się szersza wzmianka o forum, gdyż to pierwsze miejsce gdzie można się nim pochwalić (w dowolnej formie).
4) Wyrażenie chęci na ponowne przyznanie rang dawnym Modą.
5) Sponsor - FPC nawiązało sponsoring z ESC.pl oraz Cooling.pl. Tutaj też na pewno jest możliwość nawiązania jakiegoś sponsoringu ze względu na "obiecane" konkursy, które przy okazji zwiększyłyby popularność i atrakcyjność forum. Czasem wystarczy zwykła chęć do działania.
6) Jeśli macie dział tylko dla Ekipy forum (rangistów) gdzie dyskutujecie o tym co się dzieje na forum w tym o zmianach, to rozważcie kilka wcześniej wspomnianych propozycji z poprzednich postów. W przeciwnym wypadku, proponowałbym ankietę na forum co zmienić (po kolei punkt za punktem) a ew. ostateczna decyzja w rękach Admina.

Generalnie coś się musi zmienić, bo przy braku zmian forum nie stoi a się stacza.

Co dziwne Administracji najbardziej powinno zależeć na forum, tymczasem temat traktujący o tym co się dzieje uzupełnia tylko jednak wymijająca notka. To naprawdę nie czas na (puste?) zapowiedzi.
.:Skąd ludzi mają taką cechę, najpierw zrobią świństwo, później milczą podglądając efekt:.
Awatar użytkownika
vel.Syntium
~user
 
Posty: 136
Dołączenie: 21 Lut 2009, 22:01
Miejscowość: Kielce
Pochwały: 16



Forum itd.

Postprzez Okocza 03 Sie 2009, 10:55

vel.Syntium napisał(a):Wracać do czasu "warezu" nie ma po co, wcześniej na forum mnie nie było także nie znam tej sprawy tak jak niektórzy, ale sądzę, że wtedy znalazły się argumenty by przejść na legal, także one zapewne dalej obowiązują i tego się trzymajmy i z tej pozycji spróbujmy pomyśleć jak polepszyć obecny status.


Mateusz nie chciał mieć na głowie problemów prawnych, więc przeszliśmy na legalność. To raczej był krok do przodu, bo w końcu forum o komputerach a w działach linki do gier czy filmów...

edit:

ostatnio też sporo zagranicznego spamu się pojawia, więc może captcha zastąpić recaptcha? wtedy ocr nie odczyta tych kodów...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Forum itd.

Postprzez MarcepanowyPiesek 03 Sie 2009, 15:39

Rozmowa 'wre', a odzewu ze strony M@tiego jakoś nie widac...

Przykre ale prawdziwe...
Wyślę zaproszenia na LOCKERZ PM
Awatar użytkownika
MarcepanowyPiesek
~user
 
Posty: 555
Dołączenie: 29 Lis 2006, 17:54
Miejscowość: Turek
Pochwały: 23



Forum itd.

Postprzez kajtekjr 03 Sie 2009, 15:44

MarcepanowyPiesek napisał(a):a odzewu ze strony M@tiego jakoś nie widac...


Weź pod uwagę że Mateusza nie ma codziennie na programosach, a teraz jest poza domem.
Fotografia motoryzacyjna ---> WWW
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Forum itd.

Postprzez vel.Syntium 04 Sie 2009, 14:18

vel.Syntium napisał(a):2) "Zapraszamy do nowego subforum Testy sprzętu w dziale Hardware." Proponuję się zatroszczyć i rzetelne testy sprzętu, gdyż komunikat wisi już od pewnego czasu, tymczasem ilość recenzji równa 0.


Idąc tropem "Nagrody za Plusy" można by pomyśleć o konkursie na najlepszą recenzję sprzętu. Co prawda forum w obecnej sytuacji domyślam się iż nie miałoby możliwości odpowiednio nagrodzić uczestników, lecz wielokrotnie ostatnimi czasy przewija się motyw sponsora, także może w dalszej perspektywie ten pomysł mógłby wypalić. Forum zyskałoby na atrakcyjności i zwróciłoby na siebie uwagę, nie mówiąc już o nowych recenzjach jakie miałby się pojawić. Oczywiście nie wchodziłoby w grę kopiowanie recenzji z innych stron/serwisów. W dalszym etapie, kiedy miałoby wszystko ruszyć, należałoby sporządzić oczywiście regulamin, oraz kryteria oceniania.

Co myślicie :?:
.:Skąd ludzi mają taką cechę, najpierw zrobią świństwo, później milczą podglądając efekt:.
Awatar użytkownika
vel.Syntium
~user
 
Posty: 136
Dołączenie: 21 Lut 2009, 22:01
Miejscowość: Kielce
Pochwały: 16



Poprzednia

Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości