• Ogłoszenie:

Sterowanie wiatrakami procesora - laptop

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Sterowanie wiatrakami procesora - laptop

Postprzez redalert 13 Wrz 2018, 10:05

reklama
Jak w win10 ustawić sterowanie wiatrakiem chłodzenia procesora
- producent nie ma swojego oprogramowania
- w biosie brak takich funkcji
-reczne ustawienia opcji zasilania też nie dają nic lub coś źle ustawiłem
chłodzenie w schemacie ustawiłem na pasywne obniżyłem procenty procesorowi do 0 i nic

wiatrak cały czas chodzi na podwyrzszonych obrotach laptop zimny jak trup obciążenie procka 0-3 %
redalert
 



Sterowanie wiatrakami procesora - laptop

Postprzez Garu 13 Wrz 2018, 22:23

Speed fan?
https://www.programosy.pl/program,speedfan.html
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Sterowanie wiatrakami procesora - laptop

Postprzez redalert 22 Wrz 2018, 13:52

udało mi się ustawić pasywne chłodzenie ale teraz mam pasywne non stop lub aktywne non stop jak ustawię

jeszcze nie daje rady ustawić tak aby było pasywne i gdy potrzebna jest większa moc przełączyło się na aktywne oczywiście ma schodzić do pasywnego gdy moc nie będzie potrzebna

nie chodziło mi o program tylko jak to zrobić w winie 10 ustawienia windy, zabawa w rejestrze, wpisy w plikach itp.

zauważyłem że np. aktualizacja systemu sama powoduje włączenie wiatraków mimo ze mam chłodzenie pasywne wiec może to powoduje że mam takie problemy by było chłodzenie pasywno-aktywne tak jakby schemat zasilania był przypisany do aplikacji


czy idzie przypisać schemat zasilania do programu i jak to zrobić? oraz czy można zablokować możliwość zmian w zasilaniu aplikacją
redalert
 




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości