• Ogłoszenie:

Brak plików dll

Możliwość napisania tematu bez konieczności logowania. Zapraszamy do zadawania pytań niezarejestrowanych użytkowników.

Brak plików dll

Postprzez pwyga123 25 Lip 2018, 12:12

reklama
Po uruchomieniu komputera pojawia mi się komunikat że nie posiadam w komputerze pliku QT5Core.dll i ponowne jego zainstalowanie może rozwiązać problem. CCleaner nie pomógł. Zainstalowałem ze strony https://www.dll-files.com ten plik i wgrałem go do folderu SysWOW64 co także nie przyniosło oczekiwanego skutku. Problem jest uciążliwy, gdyż wydaje mi się iż to właśnie z tego powodu komputer potrafi się całkowicie zaciąć (nie mogę nawet kliknąć guziku wyłączającego laptopa), a następnie pojawia się "Niebieski ekran śmierci" i komputer się restartuje. Proszę o pomoc dobrze wyjaśnioną, gdyż nie znam się zbytnio na komputerach i jestem w tym zielony. Czy format komputera coś pomoże?
pwyga123
 



Brak plików dll

Postprzez MUTOPOMPKA 30 Lip 2018, 09:02

Hej.

Spróbuj ręcznie zarejstrować ponownie bibliotekę w systemie.

Rejestracja pliku Qt5Core.dll z poziomu wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień (Windows XP, Vista, 7, 8 I 10):

Kliknij przycisk Start.
Wpisz „command” w polu wyszukiwania... NIE NACISKAJ jeszcze ENTER!
Trzymając wciśnięte razem klawisze CTRL+Shift na klawiaturze, naciśnij ENTER.
Zostanie wyświetlone okno dialogowe o udzielenie zgody.
Kliknij Tak.
Wpisz następujące polecenie: regsvr32 /u Qt5Core.dll.
Naciśnij ENTER. Spowoduje to WYREJESTROWANIE pliku.
Wpisz następujące polecenie: regsvr32 /i Qt5Core.dll.
Naciśnij ENTER. Spowoduje to PONOWNĄ REJESTRACJĘ pliku.
Zamknij okno wiersza polecenia.
Uruchom ponownie program związany z błędem Qt5Core.dll.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Brak plików dll

Postprzez pwyga123 01 Sie 2018, 16:36

Po wpisaniu regsvr32 /u Qt5Core.dll i kliknięciu enter pojawia mi się komunikat: Nie można załadować moduły "Qt5Core.dll. Upewnij się że plik binarny jest przechowywany w określonej ścieżce, lub zdebuguj go, aby sprawdzić, czy występują problemy z plikiem binarnym lub zależnymi plikami DLL. Nie można odczytać określonego modułu.
pwyga123
 



Brak plików dll

Postprzez MUTOPOMPKA 02 Sie 2018, 01:23

Rozumiem, że rejestrujesz tę bibliotekę w miejscu, gdzie się ona znajduje? Czyli jeśli jest ona w katalogu SysWOW64 i dopiero tam wykonać rejestrację tej biblioteki.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Brak plików dll

Postprzez Garu 02 Sie 2018, 09:00

Trzeba sprawdzić ten sposób - wkleić QT5Core.dll do folderu lokalizacji gry/aplikacji, która tego wymaga.
Oczywiście pobiera się QT5Core.dll dla gier/aplikacji 32 bit https://wikidll.com/download/19799
Dla gier/aplikacji x64 https://wikidll.com/download/19800

W podglądzie zdarzeń - w errorach systemowych, we właściwościach błędu pisze, jakiego procesu błąd dotyczy.
Normalnie wypakowuje się i samo dll wkleja do folderu np gry.

Niektórym gry ładują się podczas startu systemu?
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Brak plików dll

Postprzez pwyga123 03 Sie 2018, 14:54

MUTOPOMPKA niestety nie rozumiem twojego pytania. Mógłbyś wyjaśnić? Jak już pisałem nie znam się na komputerach
pwyga123
 



Brak plików dll

Postprzez pwyga 03 Sie 2018, 15:00

Garu, niestety po uruchomieniu aplikacji podgląd zdarzeń nie widzę zakładki error zdarzeń. Czy mógłbyś mi pomóc?
pwyga
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Lut 2018, 21:20



Brak plików dll

Postprzez Garu 03 Sie 2018, 16:10

W podglądzie zdarzeń jest zakładka aplikacja i zakładka system. Tam szukaj zdarzeń zaznaczonych na czerwono i z PPM trzeba wybrać właściwości i będzie pisało, co powoduje błąd.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Szybkie Pytania i Odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości