• Ogłoszenie:

dvd rom nie chce sie wysunac

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

dvd rom nie chce sie wysunac

Postprzez Jackson05 01 Lis 2007, 17:03

reklama
Witam otoż mam problem taki jak w temacie, po zmianie zasilacza na nowy (Mode com) dvd romy (żaden z 2) nie chce sie wysunać, podłączone do zasilacza są na 100% bo migają w nich lampki pod płyte główną też bo wykrywa je.Totalnie nie wiem o co chodzi prosze was bardzo o pomoc :roll:
Jackson05
 
Posty: 405
Dołączenie: 19 Sie 2006, 18:58
Miejscowość: Z Hogwartu
Pochwały: 9



Postprzez kahoona 01 Lis 2007, 19:19

I pewnie jeszcze na dodatek są wpięte na tej samej linii zasilania, prawda?
Spróbuj zamienić na linię, na której są dyski twarde - jeśli się wysuną, dla odmiany przestanie się uruchamiać cokolwiek - to reklamuj tego MC z powodu uszkodzonej linii zasilania.
Jeśli się nie wysuną - sprawdź napięcia EVERESTEM, później w BIOS - a na końcu miernikiem. Najprawdopodobniej będą odbiegać od normy - i to całkiem sporo.

Autor postu otrzymał pochwałę
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Jackson05 02 Lis 2007, 08:56

kahoona napisał(a):I pewnie jeszcze na dodatek są wpięte na tej samej linii zasilania, prawda?

:D :D Kochani serwisanci oni zawsze wiedzą jak wszystko podłączyć :D:D
Pozmieniam te linie i napisze co i jak..

[ Dodano: Dzisiaj o 8:09 ]
Zmieniłem to i nic nadal to samo sprawdze teraz napięcia everesetem

[ Dodano: Dzisiaj o 8:21 ]
Na procku mam 1.7V na pamięci 2.9V ale ile w cd idzie to nie moge tam znaleźć.
Jackson05
 
Posty: 405
Dołączenie: 19 Sie 2006, 18:58
Miejscowość: Z Hogwartu
Pochwały: 9



Postprzez kahoona 02 Lis 2007, 09:56

A pozostałe? +3,3 , +5, +12V? Zwłaszcza interesuje mnie +5V.
Spróbuj kilka razy wyjąć i włożyć wszystkie wtyczki zasilania, także płyty głównej i fdd.

Poza tym - masz Athlona/Durona i pamięć SDRAM? Bo tylko w takim układzie napięcia byłyby "pi razy oko prawie w normie" (1.70/3.3 - zlekka mało). Dla Athona XP / Semprona i DDRAM troszkę za dużo (1.60-165/2.5), od razu skoczyłyby temperatury.

Everest nie jest co prawda do końca miarodajny, jeśli chodzi o napięcia, ale całkowity brak (+5V) powinien od razu wskazać.

CDR - jako odrębnego - nie pokaże. Pokaże natomiast linie +12 V i +5V - składowe na wtyczce molex.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości