• Ogłoszenie:

kupno komputera i zwiazane z tym problemy

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

kupno komputera i zwiazane z tym problemy

Postprzez domi 12 Paź 2005, 18:10

reklama
Witam Wszystkich!

Wiem, ze bardzo dawno temu nie odwiedzialem forum, ale powody tego leza po stronie szkoly. Nauka, egzamin gimnazjalny w poprzednim roku szkolnym, konkursy przedmiotowe, a teraz liceum, wiec kazdy wie, ze ciezko w takim okresie znalezc troche czasu. Rzeczywiscie zawalilem prce na forum, no ale jedno musialem sobie odpuscic aby poswiecic sie drugiemu. Takie juz sa losy ucznia. W zwiazku z tym chcialbym przeprosic wszystkich userow, moderatorow, a wszczegolnosci Administratora Forum, za nieobecnosc. Mam nadzieje, ze usprawiedliwi mi moja nieobecnosc (sami widzicie wszystko mi sie kojarzy ze szkola). W tym okresie czasu zaniedbalem nie tylko forum, ale takze wszelakie informacje ze swiata komputerow. Teraz staram sie nadrabiac, jednak idzie to troche mozolnie. Dlatego tez mam do Was pytanie:

Nosze sie z zamiarem kupienia nowego komputera jednak nie siedze ostatnio raczej w informacjach z rynku. Wierze jednak ze pomozecie mi w pewnym problemie:

:arrow: Czy warto w ogole w tym okresie (jesien 2005) kupowac komputer?

Arrow Czy swiatla dziennego nie ujarza w najblizszym czasie jakies nowe uklady komputerowe badz inne elementy tego sprzetu, przez co nie oplacaloby sie teraz kupowac nowego kompa?

:arrow: Jaki okres jest najlepszy do kupna sprzetu?

:arrow: i w koncu ostatnie gdzie najlepiiej kupowac komputer (marketach, hurtowaniach, allegro, sklepach internetowych) czy byc moze oplaca sie samemu zlozyc (jezeli tak to gdzie najlepiej kupic czesci skladowe i jak sie do tego w ogole zabrac)?

Bardzo prosze o wyczerpujaca odpowiedz na zadane przeze mnie pytania.

z gory dziekuje

pozdrawiam
Awatar użytkownika
domi
~user
 
Posty: 527
Dołączenie: 27 Sty 2004, 21:26
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 49



Postprzez MUTOPOMPKA 12 Paź 2005, 18:53

Witam!
no to jadziemy z odpowiedziami:

domi napisał(a):Czy warto w ogole w tym okresie (jesien 2005) kupowac komputer?

Zależy... Zawsze najmniejsze ceny są w okresie wakacyjnym (czerwiec/lipiec/sierpień). W listopadzie jak wiadomo zaczyna się powoli wzrost cen spowodowany zbliżającymi się świętami i Mikołajem... Ale jeśli zamierzasz kupować teraz kompa nic nie stoi na przeszkodzie...

domi napisał(a):Czy swiatla dziennego nie ujarza w najblizszym czasie jakies nowe uklady komputerowe badz inne elementy tego sprzetu, przez co nie oplacaloby sie teraz kupowac nowego kompa?
Tu jest tak samo jak z obiadem... Co dzień masz inny. Tak samo z kompami... Wciąż wychodzą jakieś nowości, nowinki, ulepszone rzeczy... Nigdy nie będzie tak, że teraz kupując komputer za 3kilo złotówek za np. 6 miechów będzie wart 2kilo. Zawsze co pół roku się coś zmienia, coś wychodzi nowego itp..

domi napisał(a):Jaki okres jest najlepszy do kupna sprzetu?

JUż napisałem wyżej...

domi napisał(a):i w koncu ostatnie gdzie najlepiiej kupowac komputer (marketach, hurtowaniach, allegro, sklepach internetowych) czy byc moze oplaca sie samemu zlozyc (jezeli tak to gdzie najlepiej kupic czesci skladowe i jak sie do tego w ogole zabrac)?

Zdecydowanie hurtownie lub sklepy internetowe... Jeśli możesz to sam złóż swój konfig kupując części osobno i w różnych sklepach...

Tak złożyłem mojej siostrze kompa rok temu, wydając 3400zł. A części kupowałem w ESC (sklep internetowy z Gdańska) oraz w Proline (Wrocław).
Przesyłki szybkie, kurierem i tanie. Części oczywiście także były najtańsze w porównaniu z innymi sklepami.

Ogólnie, gdybym chciał składać kompa u sioebie w mieście (Głogów) zapłaciłbym za zestaw około 4000zł, a tak kupując w w/w firmach zaoszczędziłem prawie 600 zł...

Także jak widzisz -> opłaca się!

A jeśli już zdecydujesz się na składanie komputera polecam stronkę: www.skapiec.pl -> jest to strona, na której wyszukasz NAJTAŃSZY interesujący Ciebie komponent komputera wraz z ceną jak i sznureczkiem do strony sklepu, który sprzedaje najtaniej.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Arobar 13 Paź 2005, 18:08

A jaki komputer warto teraz kupować? Mam 5 letniego kompa i myśle o czymś nowym, chciałbym coś taniego co wystarczy na 3-4 lata. Mój aktualny to Celron 1000 Mghz 256 ram i karta GeForce2 64mb. I na dzień dzisiejszy jeszcze coś na tym działa (np.san andreas ale granie jest denerwujące :( ) . Ten sprzęt był kupiony za jakies 2000-3000 zł. Czy za tą cene można kupić sprzęt który wystarczy na kilka lat? Jeżeli tak to jaki :?:
Awatar użytkownika
Arobar
~user
 
Posty: 371
Dołączenie: 03 Cze 2005, 22:38
Pochwały: 12



Postprzez Tom@szek 13 Paź 2005, 18:31

Arobar napisał(a):Jeżeli tak to jaki


Nikt Ci nie powie co masz kupić. Jeśli czytałeś posta MUTOPOMPKA to masz odpowiedź na te pytania.
Tom@szek
 




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości