• Ogłoszenie:

Wiatrak na gpu nie reaguje

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wiatrak na gpu nie reaguje

Postprzez biernas 24 Paź 2014, 21:02

reklama
Siemanko. Wczoraj stało się coś dziwnego. Mianowicie grałem sobie w Ryse: Son of Rome i nagle jak gdyby nigdy nic komp się tak jakby zresetował, ale ekran pozostawał czarny. No to ja mu hard reset, dalej nic nie widać... Pomyślałem pewnie uwaliła się grafika, temperatury miałem dość wysokie podczas gry, ok. 90/95*C ale nigdy jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało. Udało się po kilku minutach odpalić kompa i od tego czasu wiatrak po prostu nie reaguje, GPU w idle osiąga niebywałe rezultaty - po 104*C a wiatrak ma totalnie wyj....ne i śmiga po 150RPMów.. GPU to HD 5770 od MSI, reszta sprzętu w podpisie. Próbowałem najróżniejszych sterowników od GPU - nic. Nawet Afterburner nie ma wpływu na ten cholerny wentylator, mogę mu dać 100% a on i tak 150RPMów, w porywach do 500 ale to rzadko. Dziś oczyściłem dokładnie wiatrak i okolice z wszelakich syfów, nałożyłem nową pastę. Po odpaleniu kompa temperatura była tak jak zawsze gdy było ok w IDLE - 58*C ale wiatrak radośnie śmigał sobie ok. 600/800RPM. Odpaliłem CS:GO i po jakichś 15 minutach gry komp się wyłączył i godzinę się męczyłem żeby go odpalić. Teraz znowu akcja jak na screenie niżej:
Image
Uwaliło się coś na grafie i jedynym wyjściem jest kupno nowej (W sumie dobrze, bo ta już trochę ssała <lol> ) ?
Czy idzie ją jakoś odratować ?

EDIT:
Przed dosłownie sekundą sam z siebie wskoczył na 2500/2700 obrotów ale na niecałą minutę, temperatura spadła do ok. 75* i znowu 100/200 obrotów... WTF ?! sciana
Image
AMD Phenom II X4 955 BE 3.6GHz + SilentiumPC Spartan HE 924 || AsRock 970 Pro3 || GoodRam DDR3 PC1333 8192MB CL9 || MSI NVIDIA GeForce GTX 950 2048MB || Samsung 500GB HD502HJ || DVD-REC Sony Optiarc AD-5260S SATA || Tacens Prior Limited Edition || SilentiumPC Vero L1 500W v2 || Windows 10 x64 Professional || PS2 FAT || PS4 Slim 500gb
Awatar użytkownika
biernas
~user
 
Posty: 779
Dołączenie: 04 Sty 2009, 20:20
Miejscowość: Włocławek
Pochwały: 19



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości