• Ogłoszenie:

Jak podpiąć dysk do swojego kompa z nie swoim systemem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Jak podpiąć dysk do swojego kompa z nie swoim systemem

Postprzez Tomasz 25 Lis 2012, 08:49

reklama
Słuchajcie. Mam taki problem a w necie nie mogę znaleźć odpowiedniego artykułu, który by mógł pomóc, albo ja też szukam źle.
1) Mam kompa z systemem XP, który jest zepsuty, uszkodzony został jego sektor rozruchowy, nie pomoże nic jemu jak format dysku "C"
2) Znajomy ma dysk twardy którego nie używa, ale ma zainstalowany na nim swój system XP.
3) Pożyczyłem od niego ten dysk, bo chcę go podpiąć do swojego komputera:
a) wymazać dane z jego dysku.
b) za pomocą płyty ratunkowej dostać się do swojego systemu i przekopiować dane na ten dysk kolegi, potem odpiąć ten dysk, wgrać od nowa system na dysk "C", przekopiować dane z dysku kolegi na swój system.

W czym mam problem ?

Ponieważ dysk kolegi ma wgrany system Windows XP, sterowniki do swojej karty muzycznej i graficznej, więc podpięcie innego dysku z systemem do mojego komputera może wywołać konflikt. Kolega mi zezwolił, że mogę wymazać sobie jego system i wgrać swoje pliki. JA WIEM jak podpiąć jego dysk do swojego komputera ale dalej nie wiem co robić. Słyszałem, że trzeba przestawić zworki na dysku z slave na master. Kiedyś tak robiłem ale albo system mi się nie uruchamiał albo już nie pamiętam co, bo to było dawno.

Jednym zdaniem: Jak uruchomić swój komputer, aby wymazać dane z dysku kolegi, aby móc potem przekopiować na niego swoje pliki.

Bardzo bym, prosił o dokładny opis. lub w miarę dokładny artykuł. Za wszelkie pomysły dziękuje.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Jak podpiąć dysk do swojego kompa z nie swoim systemem

Postprzez fluid 25 Lis 2012, 09:40

Nie mozesz dysku kolegi podpiac jako master gdyż w tym momencie twoj uszkodzony dysk jest jako master (zakładam ze tak jest bo jest to logiczne)
Ustawiasz dysk kolegi jako slave (na dysku bedzie rysunek jak to zrobic gdyż rożne dyski maja inny układ zworek)
Image
Wkładają płytę ratunkowa czy tam z linuxem/windowsem w wersji live, Ustawiasz w biosie bootowanie z płyty i odpalasz.

To by było na tyle


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jak podpiąć dysk do swojego kompa z nie swoim systemem

Postprzez Sh@m@N 25 Lis 2012, 19:59

Z uwzględnieniem, że dysk nie jest SATA - bo wtedy zworek nie ma.
W tym przypadku po prostu podepnij dyski i uruchom komputer z LIVE CD.

Czy naprawdę nie można naprawić MBR? Nie można zastosować w konsoli poleceń fixmbr oraz fixboot?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości