• Ogłoszenie:

Nie działa karta sieciowa.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Nie działa karta sieciowa.

Postprzez Tomasz 09 Wrz 2012, 10:29

reklama
Problem wygląda tak:

Mam lapka Acer Travelmate 5520G. Zainstalowany miałem na nim system Windows XP SP3 i nie miałem żadnego problemu z sprzętem. Problem pojawił się dopiero wtedy, kiedy usunąłem Windowsa XP a wgrałem Windowsa 7 Ultimate z SP 1. Wszystko działa dobrze, ale problem jest z kartą sieciową. Na laptopie jest suwaczek, którego jak przesuniesz w jedną stronę to zapala się pomarańczowa dioda a wtedy możesz korzystać z internetu, jak przesuniesz w drugą stronę dioda gasła i nie miałeś neta. Tak było na Windows XP, natomiast Windowsie 7 sytuacja ma się odwrotnie. Kiedy zapala się dioda pomarańczowa na laptopie to w trayu koło zegara systemowego ikona połączenia bezprzewodowego zmienia się w ikonę z czerwonym krzyżykiem informująca o braku połączenia. Kiedy przesuwam suwak na laptopie dioda gaśnie a wtedy mam połączenie bezprzewodowe z internetem. Pobrałem sterowniki z strony producenta. Mam neta 10 Mb/s na XP ciągnął mi pełną prędkością łącza a na siódemce ciągnie 923 kb/s i dalej nie pójdzie. Proszę o radę, czy takie działanie/nie działanie karty sieciowej psuje ją ? Co zrobić aby sterowniki do karty sieciowej działały poprawnie jak na XP. Dziękuje

Karta sieciowa Broadcom 802.11g Network Adapter
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7



Nie działa karta sieciowa.

Postprzez jarski185 09 Wrz 2012, 12:26

Razem ze sterownikami zainstalował Ci się pewnie jakiś program do obsługi karty i może to jakieś jego błędy. Proponuje zatem na początek wyłączyć ten programik.

W celu włączenia karty wciśnij sobie logo windowsa i R, wpisz devmgmt.msc i upewnij się, że karta jest prawidłowo widoczna[bez żółtych znaczków:)]

Następnie wciśnij sobie logo windowsa i R, wpisz services.msc, i włącz usługę autokonfiguracji sieci WLAN(tryb automatyczny?).

Zrestartuj kompa, połącz się z siecią z pominięciem programu do wifi i zobacz czy będzie działało jak trzeba.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości