• Ogłoszenie:

6870 gry się tną! coś nie tak ale co?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

6870 gry się tną! coś nie tak ale co?

Postprzez eez 24 Wrz 2011, 18:40

reklama
Witam właśnie wmontowałem XFX 6870 Dual Heatpipe BE w kompa, zainstalowałem najnowsze sterowniki, włączyłem fife a tu ona się tnie. Nie wiem o co chodzi? Na moim staruszku tj 4850 wszystko śmigało na maxa a tu taka niespodzianka. Ale to nie wszystko, ciorałem w tą fifę bo myślałem że może w końcu przestanie się ciąć a tu w pewnym momencie czuje taki zapach palonej elektroniki (jeżeli wiecie co mam na myśli) więc wyłączyłem fife i wącham, wącham i sam nie wiem czy to grafika czy nie, ale coś jest na pewno nie tak. Przetestowałem Furmarkiem i przy temperaturze 85 stopni wyłączyłem bo się trochę bałem, miedziane rurki gorące, płytka drukowana aż parzy a obroty wiatraczków na poziomie 35% :roll: No i sam nie wiem co jest nie halo. Nie wiem co mam robić. Co wy na to? Macie jakiś pomysł. Sprzęt w podpisie.
Ostatnio edytowany przez eez, 24 Wrz 2011, 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Płyta główna Asrock P67 Pro3 I Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX I Pamięć Goodram DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 BOX I Dysk SATA Seagate Barracuda 2TB I Zasilacz OCZ 700MXSP I Grafika Radek 6870 XFX BE DH 1GB I Monitor LCD LG 23" I Windows 7 Ultimate
eez
~user
 
Posty: 326
Dołączenie: 04 Lut 2008, 10:24
Miejscowość: ŁDZ
Pochwały: 3



6850 gry się tną! coś nie tak ale co?

Postprzez Mikou@j 24 Wrz 2011, 18:45

Skoro takie cyrki z nową kartą, na gwarancję z nią. Nie ma co się bawić samemu.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



6850 gry się tną! coś nie tak ale co?

Postprzez eez 24 Wrz 2011, 18:49

No chyba tak zrobie. Sprawdzę jeszcze rylko z oprogramowaniem, z płyty oraz z przejściówką na zasilaczu ale jak to nie da efektów to lipa. Nad tą grfiką ciąży jakaś klątwa bo najpierw dostałem nie tą co zamówiłem a teraz takie coś. Mam już dość jeżdżenia do siedziby Morele sciana
Zaraz jeszcze test w BC2 niech się schajcuje a będe pewny że była zła :evil:
...
Mam podejrzenia co do zasilacza i karty.
1. Zasilacz ma jedynie dwie 6 pinowe wtyczki i do tego połączone ze sobą (szeregowo jak mniemam) (karta potrzebuje właśnie 2x6pin (2x75wat)) i tu może pojawiać się problem braku mocy co daje te przycinki w grach, bo po podłączeniu przejściówki 2xmolex na 6 pin (która sama w sobie jest dziwna zajmuje jedynie 5 z 6 wejść do wtyczki) tak jakby karta zaczynała pracować lepiej (przynajmniej tak mi się wydaje)
2. Karta graficzna która się przegrzewa - czyli praktycznie w każdej grze 3d gdy temperatura skacze od razu z tych 45 stopni (bo ona ciągle tyle ma - dziwne chyba nie?) na 65 do min. 80 wiatraki wcale nie przyspieszają na maxa żeby ją bardziej schłodzić, czyli walnięty byłby układ chłodzenia lub jego sterowanie bo gdy dałem ręcznie wiatraki na 100% przestawało się ciąć.
Ciężko jest mi stwierdzić które z tych dwóch zdarzeń zachodzą bo nie mam innego zasilacza który dawałby taką moc.
Czyli co, lepiej oddać na gwarancji żeby ją sprawdzili? A jak powiedzą że wszystko wporzo to wymieniać zasilacz? A jak to nic nie da to co?
:?
Płyta główna Asrock P67 Pro3 I Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX I Pamięć Goodram DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 BOX I Dysk SATA Seagate Barracuda 2TB I Zasilacz OCZ 700MXSP I Grafika Radek 6870 XFX BE DH 1GB I Monitor LCD LG 23" I Windows 7 Ultimate
eez
~user
 
Posty: 326
Dołączenie: 04 Lut 2008, 10:24
Miejscowość: ŁDZ
Pochwały: 3



6870 gry się tną! coś nie tak ale co?

Postprzez Day13 26 Wrz 2011, 15:35

Gdyby ten model karty dobil okolic 90-100 stopni to wtedy by sie przegrzewal. Z drugiej strony jezeli 100% przedkosci wentylatorow powoduje lepsza prace to znaczy, ze z karta jest fizycznie cos nie tak. Osobiscie odeslal bym ja do serwisu (o ile nie masz mozliwosci sprawdzenia jej na innym komputerze/zasilaczu).
Day13
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 14 Wrz 2011, 16:37
Pochwały: 1



6870 gry się tną! coś nie tak ale co?

Postprzez eez 26 Wrz 2011, 18:01

Ad:
1. I to chyba będzie ta przyczyna bo po zmianie prędkości na 'auto' i pozostawieniu jednego 6 pinowego zasilania oraz drugiego przez przejściówkę 2x molex wszystko jest ok. Tylko teraz muszę ją trochę posprawdzać z uwagi na to co pisałem o tym smrodzie palonej elektroniki. Ale przynajmniej już chodzą gry a oto mi chodziło, a jeżeli coś jeszcze w niej wyskoczy to już teraz oddaje do reklamacji. (muszę pograć w inne gry i tak wypróbować czy jest wszystko ok bo mam małe podejrzenia z uwagi na to że grając w BC2 zdawalo mi się widzieć artefakty ale nie jestem pewny może własnie mi sie tylko zdawalo).
A reasumując dziwne to że mój zasilacz choćma te dwa 6-pinowe złącza PCI-E są połączone ze sobą a nie wychodą z zasilacza oddzielnie i to pewnie daje zmniejszenie np. napięcia na tym złączu. Czyli zasilacz do wymiany.
Płyta główna Asrock P67 Pro3 I Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX I Pamięć Goodram DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9.0 BOX I Dysk SATA Seagate Barracuda 2TB I Zasilacz OCZ 700MXSP I Grafika Radek 6870 XFX BE DH 1GB I Monitor LCD LG 23" I Windows 7 Ultimate
eez
~user
 
Posty: 326
Dołączenie: 04 Lut 2008, 10:24
Miejscowość: ŁDZ
Pochwały: 3




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości