• Ogłoszenie:

Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Postprzez troll83 19 Lut 2011, 00:47

reklama
Laptop ASUS; po włożeniu płyty komputer jej nie wykrywa. W "tacce", która się wysuwa na płyty, na środku było metalowe kółeczko z małym dziubkiem pośrodku, żeby włożyć płytę trzeba było delikatnie ją nadusić, aby to kółko w srodku zaskoczyło. Teraz wkłada się ją luźno i to kółeczko nie zaskakuje, poprostu płyta sobie leży luzem i oczywiście nie czyta płyt. Wiem że to jest przyczyną (wiem też prawdopodobnie kto to mi zepsuł, ale niewazne) chciałbym wiedzieć czy mogę to sam naprawić czy lepiej się tego nie czepiać, czy to kółeczko w środku jest elementem napędu i wymaga fachowej ręki i oczywiście ile mniej wiecej bedzie kosztowała naprawa?
Czy ktoś jest w stanie wypowiedziec się na ten temat (sorry za prymitywne określenia,ale nie znam się na terminologii i nazwach sprzętu i części komputerowych).
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06



Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Postprzez dadamczuk2 19 Lut 2011, 01:42

Witam :) Do wymiany będziesz miał chyba raczej cały napęd, bo o ile się orientuje samego silnika się nie wymienia, bo nawet trudno go dostać. :-|
Foxconn a74mx-k, GoodRam 3GB DDR2, Gforce 8400GS, Seagate 1TB, Antec EarthWatts Green 500W 80Plus Bronze Windows XP Pro SP3
Image
Awatar użytkownika
dadamczuk2
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 30 Lis 2010, 23:13
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 10



Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Postprzez misiama 19 Lut 2011, 17:02

Do wymiany i nie radzę korzystać z serwisu ASUSa, o którym opinie są tak straszne, że aż włos się jeży na głowie. Koszt napędu to za używkę do 80zł. Ja niedawno kupiłam do siebie za 60zł. Niestety w ASUSach nie ma klipsa wypychającego napęd, więc z dostaniem się do niego może być różnie. Niemniej napęd na pewno będzie wciskany.
misiama
~user
 
Posty: 98
Dołączenie: 17 Sty 2011, 00:22
Pochwały: 1



Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Postprzez dadamczuk2 19 Lut 2011, 18:17

W Asusach napęd jest montowany jedną śrubką od dołu obudowy, wykręcasz ją po czym lekko pociągasz za napęd, bądź go podważasz płaskim śrubokrętem i napęd wychodzi bez problemu. Nie kupuj używki bo jest to nie opłacalne za nowy napęd zapłacisz ok 100-130 zł. Więc jaki w tym sens? I będziesz miał gwarancje a nie jak w używkach tylko na 30 dni, lub wcale. :)
Foxconn a74mx-k, GoodRam 3GB DDR2, Gforce 8400GS, Seagate 1TB, Antec EarthWatts Green 500W 80Plus Bronze Windows XP Pro SP3
Image
Awatar użytkownika
dadamczuk2
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 30 Lis 2010, 23:13
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 10



Problem z czytaniem płyt w laptopie...

Postprzez troll83 23 Lut 2011, 12:08

dadamczuk2 napisał(a):W Asusach napęd jest montowany jedną śrubką od dołu obudowy, wykręcasz ją po czym lekko pociągasz za napęd, bądź go podważasz płaskim śrubokrętem i napęd wychodzi bez problemu. Nie kupuj używki bo jest to nie opłacalne za nowy napęd zapłacisz ok 100-130 zł. Więc jaki w tym sens? I będziesz miał gwarancje a nie jak w używkach tylko na 30 dni, lub wcale. :)



NIe prawda. Nowy napęd na złącze sata od 150zł w górę, ja niestety mam na ata a tu nowy od 250zł w górę, wiem bo już pytałem w kilku punktach. Z racji tego, że cały laptop jest warty raptem z 800zł nieopłacalne jest ładowanie takiej kasy w nowy napęd, wymieniłem na używany, z wymiana zapłaciłem 120zł i wszystko gra narazie.
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości