• Ogłoszenie:

Dysk twardy - nie można utworzyć tabeli partycji

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dysk twardy - nie można utworzyć tabeli partycji

Postprzez Okocza 11 Paź 2009, 15:49

reklama
Witam,

Mam taki problem, chciałem sobie włączyć dziś PC i moim oczom ukazała się informacja, że nie może on zbootować nic z dysku, włożyłem więc płytę GParted żeby zobaczyć co się dzieje, uruchomiłem i źdźiwiłem się - obszar dysku jest niepodzielony na partycję... Chciałem utworzyć tabelę partycji nową, za pomocą GParted, nie dało się... Chciałem zainstalować Ubuntu i Kubutnu i też nic... Chciałem się upewnić - poszedł dysk, czy można jeszcze coś z tym zrobić?

Dysk to Seagate 40GB
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Dysk twardy - nie można utworzyć tabeli partycji

Postprzez Dark_Michael 11 Paź 2009, 18:33

Używałeś kiedyś programu TestDisk?
Tam masz instrukcję.
Spróbuj porobić po kolei to co tam jest a powinien ci ruszyć. Miałem to samo, tylko że u mnie była to moja wina, bo odłączył mi się dysk podczas partcjonowania :lol:
Poleciała ci prawdopodobnie tabela plików partycji, którą tamten program odzyskuje.
Compal JFL92 (C2D T5800, GF 8600 GT 512MB DDR2, 4GB RAM)
Awatar użytkownika
Dark_Michael
~user
 
Posty: 61
Dołączenie: 02 Paź 2009, 13:12
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości