• Ogłoszenie:

Blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Postprzez Yaku 12 Mar 2009, 13:43

reklama
Od czasu resetu BIOSu mam problem w uruchomieniu komputera 'w pełnym składzie'. Przy każdej próbie pasek postępu ładowania Windows zatrzymuje się w miejscu po czym pojawia się blue screen mówiący o braku kompatybilności sprzętu lub jego uszkodzeniu. Przed resetem BIOSu zamontowałem tylko inne chłodzenie na procesorze, wiec skąd ta niekompatybilność?

No ale nic. Niestrudzenie włączam go co jakiś czas. Co ciekawe w trybie awaryjnym zawsze się uruchomia (!)
Następnego dnia podczas pierwszego uruchomienia załadował się do końca i OS chodził stabilnie, ale nie ma dźwięku. Przy kolejnych uruchomieniach znowu blue screen :/

Próba uruchomienia nr.1.
Gdy wreszcie domyśliłem się, że z jakiegoś powodu karta dźwiękowa powoduje problem:
- wypiąłem kartę - komp ruszył :blink:
- przepiąłem ją do innego slotu - porażka;
- wypiąłem drugą kartę PCI i wczepiłem SBLive w slot dalej od PCI-E - porażka
- przepiąłem SBLive w drugi wolny slot - porażka
- za pierwszym razem przywróciłem system z Ghosta. Tym razem postawiłem na nowo. Przy instalacji sterowników do SBLive bład i Blue Screen. Dźwięk nie działa przy uruchomieni Blue Screen - porażka
- wypiąłem i wpiąłem kości pamięci - porażka

Próba uruchomienia nr.2.
1. Włożyłem kartę i odpaliłem Win w trybie awaryjnym.
2. Brak informacji o stanie sprzętu o jaką prosił dar55 (w trybie awaryjnym funkcja nie działa). Wpadłem więc na genialny pomysł. Wyłączyłem urządzenie.
3. Włączyłem Win w trybie normalnym. Cztero-krotnie: Dwa razy przy włączaniu karty pojawił się znajomy Blue Screen, ale i dwa razy się uruchomiła bez błędnie. W opisie info że karta działa poprawnie, ale mimo to nie ma dźwięku :/
4. Za radą Nocturn przeszukałem stronę Creative w poszukiwaniu nowszych sterowników. Choć ich nie znalazłem to trafiłem na fixa naprawiającego błędy w standardowych sterownikach, w tym wyraźnie podkreślone że również Blue Screeny.
Przy próbie zainstalowania fixa wyskakuje info : "SBLive! nie znaleziony" mimo że sprzęt działa 'niby poprawnie'.
5. Przeinstalowałem sterowniki raz jeszcze, lecz wciąż fix nie wykrywa karty. :/


Podejrzewałbym, że SBLive znajduje się na tym samym przerywniku co inny element co go blokuje. Ale jedyną różnicą między przeszłym kompem działającym, a obecnym problematycznym, jest chłodzenie na procesorze. Cała reszta jest wpięta identycznie jak przedtem. Jak można sprawdzić jakie urządzenie jest przypisane do danego przerywnika?


Dodatkowe dane:
Na płycie 1x PCI-E (ale zajmuje jeden slot PCI) ; 3x PCI (dźwięk i sieciówka);

Podczas całego procesu zintegrowana karta na płycie była wyłączona;

Przed resetem BIOSu SBLive działał bezproblemowo od 2002 roku. Wszystkie elementy komputera zostały wpięte w ten sam sposób co przed resetem BIOSu. Karta dźwiękowa jest w 100% sprawna (testowana na innym PC);

Blue Screen:
***STOP : 0x0000009c (0x00000004, 0x80546DF0, 0xB2000000, 0x00070F0F)

Sądziłem że źle podczepiłem kabelek audio, więc próbowałem parę możliwości. Podobno od Windows XP nie jest wymagany, więc spróbowałem też go odczepić - ten sam błąd.

Parę screenów.
Rei1
Image
Urządzenia działające jako kontrolery audio, video.. są oky? Wywaliłem te dwa stare sterowniki ale nic się nie zmieniło.

Rei2
Image
Dziwne że nie wykrywa biosu, bo..

Rei3
Image
.. system zrzucony z kopii Ghosta dokładnie ten sam jaki używam na drugim dysku.
Przeinstalowywanie sterowników do płyty głównej nic pomogło :/

☆ Poległem. Po 9 dniach dumania kończą mi się pomysły. ☆
Co jeszcze mógłbym zrobić aby zmusić SBLive do prawidłowej pracy ? ( ̄▽ ̄*)
Ostatnio edytowany przez Yaku 20 Kwi 2009, 12:27, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



☆blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Postprzez Marcinus13 12 Mar 2009, 14:40

Zastanawia mnie ten kontroler RAID (żółty wykrzyknik na zdjęciu 1.). Dyski masz w macierzy? Bo jeśli nie, to może zmień w BIOSIE tryb pracy kontrolera SATA (powinien być wybór między IDE, RAID i AHCI).
Core 2 Quad Q6600 @ 3,20 GHz, Abit IP35, 4x1 GB (Patriot PDC22G6400LLK), BFG GTX260 768MB, Sound Blaster X-Fi Gamer, 2x320 GB w RAID 0 + 250 GB +200 GB + 120 GB i śmiga :)
Marcinus13
~user
 
Posty: 284
Dołączenie: 19 Lis 2005, 15:53
Miejscowość: Radom
Pochwały: 35



☆blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Postprzez Yaku 12 Mar 2009, 14:45

Błąd 28 : sterowniki do kontrolera RAID są niezainstalowane. Nie chcę używać tej opcji ponieważ w moim przypadku jedynie obciąża procesor.
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



☆blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Postprzez Marcinus13 12 Mar 2009, 14:50

Wyłącz RAID w Biosie. Może to on "gryzie się" z dźwiękówką?
Core 2 Quad Q6600 @ 3,20 GHz, Abit IP35, 4x1 GB (Patriot PDC22G6400LLK), BFG GTX260 768MB, Sound Blaster X-Fi Gamer, 2x320 GB w RAID 0 + 250 GB +200 GB + 120 GB i śmiga :)
Marcinus13
~user
 
Posty: 284
Dołączenie: 19 Lis 2005, 15:53
Miejscowość: Radom
Pochwały: 35



Re: blue screen przy każdym uruchomieniu xp

Postprzez Yaku 13 Mar 2009, 11:18

Niestety nie. Po wyłączeniu RAID'a SBLive wciąż nie działa. Jedyna różnica to wolno pracujące dyski w przypadku, gdy wykonuję dwie 'większe operacje' na obu w tym samym czasie.

Dodano 03.04.2009 10:23:40:
Kupiłem nową-starą Audigy 2 jednak problem jest podobny. Dźwięk nie działa choć urządzenie działa poprawienie, sterowniki zostały zainstalowane a karta zintegrowana wyłączona. Jedyna różnica to brak Blue Screenów przy uruchamianiu systemu.

Proszę o pomoc w uruchomieniu karty dźwiękowej.


POST pokazał się jako doklejony-przedawniony. Jako że pozycja w liście tematów się nie zmieniła zakładam nowy temat.
Sam wiesz jaka jest szansa że ktoś będzie przeglądał tematy z postami 10 stron wstecz.

Dodano 09.04.2009 22:50:26:

Konflikt oprogramowania. Sterownik karty dźwiękowej zainstalowany po dodatkowym oprogramowaniu karty graficznej "Gamer OSD" nie działał poprawnie.
Aby rozwiązać problem najpierw zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej, a następnie sterowniki do karty graficznej. Wszystkie programy łącznie z Gamer OSD działały poprawnie mimo wyskakującego błędu.
Usunąłem Gamer OSD.

Dodano 20.04.2009 12:30:01:
Jednak to nie był ten powód. Powyższe rozwiązanie pomogło dwa razy. Przy trzecim już się nie udało :/
Przy instalacji sterownika pojawia się informacja że Kontroler Multimediów Audio nie został odnaleziony. Pozatym po instalacji sterowników wszystkie porty PCI przestają działać (mimo że urządzenia w nich umieszczone działają poprawnie [według XP] )
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości