• Ogłoszenie:

Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Postprzez kamiledi15 14 Cze 2014, 16:32

reklama
Mam pewien problem. Miałem kilka nagrań filmowych w folderze na zewnętrznym dysku usb. Przekonwertowałem je na inny format i dwa z nich usunąłem, najpierw jeden, potem drugi. Nic z tym folderem więcej nie robiłem. Potem się okazało, że ten pierwszy film przekonwertował się tylko częściowo, czyli sporej części brakuje, a drugi przeszedł dobrze. No i teraz problem, czy da się ten pierwszy plik jakoś odzyskać? Próbowałem kilka programów z tej listy:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/darmowe-programy-do-odzyskiwania-danych.html
Ale wykrywają mi tylko ten drugi usunięty plik i pozwalają go bezproblemowo odzyskać, a pierwszego nawet nie znajdują. Głębsze skanowania szacowane są na 20 godzin trwania. Może chociaż w jakimś programie da się wybrać folder, z którego usunąłem plik, żeby to tyle nie trwało?
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Postprzez rafalstce 14 Cze 2014, 17:43

Jeśli żaden z pierwszych trzech programów (bo z nich sam korzystam i je znam...) z tej listy nie znalazł tego pliku, to raczej go nie odzyskasz. Mógł zostać nadpisany, nawet jeśli nie korzystałeś z tego folderu.
rafalstce
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 13:02
Pochwały: 2



Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Postprzez kamiledi15 14 Cze 2014, 17:46

Tyle że nie włączałem głębokiego skanowania, bo ono trwa koło 20 godzin, tylko ograniczałem się do szybkiego. W którym programie warto zrobić te głębokie skanowanie? A najlepiej, jakby dało się wybrać folder, z którego usunąłem plik, żeby mi niepotrzebnie nie skanowało całego dysku.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1



Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Postprzez rafalstce 14 Cze 2014, 19:40

Jeśli chcesz odzyskać w miarę cały plik, to musisz przeskanować cały dysk (a raczej partycję ). Folder jest tylko strukturą logiczną, a fizycznie Windows zapisuje raczej przypadkowo po całym dysku. Stąd wynika konieczność defragmentacji dysków w windowsach. Polecam TestDisk. Jak nie da rady to spróbuj Redo... a ewentualnie później Recuv'e. Ale czarno widzę, jeśli na szybko nic nie znalazło...
rafalstce
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 13:02
Pochwały: 2



Odzyskanie usuniętego pliku z dysku usb

Postprzez kamiledi15 14 Cze 2014, 19:45

Ok, już zacząłem skanowanie programem StrongRecovery. Przez 2 godziny zrobiło z 10%, więc już poczekam, aż skończy, a potem sprawdzę podane przez Ciebie programy. Trochę dziwne, że wykrywa drugi skasowany plik, a pierwszego nie. Tak jakby skasowanie tego drugiego nadpisało strukturę całego folderu i całkowicie odcięło dostęp do tego pierwszego. No nic, będę próbował.

Dodano 15.06.2014 10:05:33:
StrongRecovery znalazł też tylko ten drugi usunięty plik. TestDisk zawiódł po całości, bo nie znalazł nawet tego drugiego pliku, zupełnie nic. Zobaczę jeszcze te Redo.
kamiledi15
~user
 
Posty: 448
Dołączenie: 06 Sty 2006, 23:24
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wuwunibs oraz 13 gości