• Ogłoszenie:

Komputer wyłącza się tuż po starcie.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Komputer wyłącza się tuż po starcie.

Postprzez rafalstce 11 Maj 2014, 10:57

reklama
Witam. Mam problem jak w temacie. Po włączeniu sprzętu, komputer uruchamia się normalnie. Do momentu wyboru systemu ( GRUB) jest OK. Ale już później bywa różnie: czasem wyłącza się podczas ładowania systemu, czasem tuż po wyborze użytkownika, czasem chwilę ( dłuższą lub krótszą ) po zalogowaniu. Po powtórnym uruchomieniu sytuacja często się powtarza. Ale po 2 ( czasami 3 ) rozruchu wszystko się stabilizuje i chodzi normalnie. Przeczyściłem otwory wentylacyjne, bateria na PG też jest dobra. Problem występuje zarówno gdy chodzi Windows7 i Ubuntu 14. Komputer to Fujitsu D2660-a1/IntelCore2 1,8.
Sprawdziłem temperaturę wewnątrz kompa i jest w normie tzn 35-42 stC.
rafalstce
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 13:02
Pochwały: 2



Komputer wyłącza się tuż po starcie.

Postprzez Łowca Androidów 15 Maj 2014, 10:38

Wyłacza sie czy restartuje?
Jeśli się wyłacza to podmień zasilacz bo najprawdopodobniej to on powoduje problemy. Najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś sprawny do sprawdzenia żeby nie iść w koszty.
Jeśli komputer się restartuje to >>>test pamięci RAM<<<
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Komputer wyłącza się tuż po starcie.

Postprzez rafalstce 12 Cze 2014, 11:44

Wyłączał się. Aż wyłączył się na zawsze... Spuchły kondensatory na PG, i przy okazji uszkodziło płytę. Płyta do wyrzucenia, a temat do zamknięcia.
rafalstce
~user
 
Posty: 30
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 13:02
Pochwały: 2




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron