• Ogłoszenie:

Gry pokemon

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Re: gry pokemon

Postprzez Xekres 17 Maj 2009, 00:56

reklama
mam pytanko zna ktoś stronę z której mógłbym ściągnąć Pokemon Leaf Green?? chodzi mi o polska wersje :)
Czy ma ktoś lub chociaż zna nazwę programu umozliwiającego wymianę pokemonów między Gameboy'ami na kompie? chodzi mi o wersje Red i Green

bardzo bym prosił o szybką odpowiedz :-|

lub jeśli ktoś zna to niech poda stronę na której mógłbym zadać podobne pytanie lub znaleźć to czego szukam
Xekres
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 17 Maj 2009, 00:47



Gry pokemon

Postprzez Kapucino 23 Maj 2009, 18:34

Nie ma polskiego roma Leaf Green. A co do wymiany to:
http://www.emuinfo.pl/forum/viewtopic.php?t=10785&start=0
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Re: gry pokemon

Postprzez Xekres 26 Maj 2009, 10:16

Wiem widziałem ta stronę tyle ze ja mam dziwny problem....
Otóż jak wymieniam się pokami pomiędzy Fire Red a Fire Red to wszystko idzie jak składka nie ma najmniejszych problemów, a jak próbuje się wymieniać pokami pomiędzy Fire Red a Leaf Green to już nie mogę nie wiem dlaczego....
Jak dochodze do tego miejsca gdzie pisze :

Chwileczkę
...... Przycisk B: Anuluj

to mi się VBA na którym jest Fire Red zacina i nic z nim nie można zrobić poza wyłączeniem. ;/
Miał możne ktoś taki problem? Jak tak to byłbym wdzięczny gdyby mi powiedział jak go naprawić. :)

Edit.
Zapomniałem dodać ze z 2 tygodnie temu moglem się wymieniać jeszcze z Fire Red na Leaf Green a teraz coś nie mogę. :/
Xekres
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 17 Maj 2009, 00:47



Gry pokemon

Postprzez Kapucino 27 Maj 2009, 21:18

Ja miałem problem z FR i Emerald, ale tam miałem inny komunikat, ale przejście w obu elite 4 i zrobienie tych misji na wyspach w FR rozwiazalo problem. Jednak twoj problem dosc dziwny, sprawdz czy na pewno wszystie opcje sa wlaczone jak trzeba. I może sprubuj na innej wersji VBA Linka. ja na 1.6 i 1.7.2 sie wymienialem bez problemów. Ale możesz zobaczyć na 1.8.0 która podobno ma jeszcze jakąs tam opcje dodatkową do linkowania.

Sczególnie zwróc uwage na opcje pauzyj gdy nieaktywne, powinna być niezaznaczona! Oraz inne sterowanie o obu okienkach powinno być. I upewnij sie że na pewno przez GBA Linka w obu okienkach, a nie zwykłego VBA odpalasz :P

Jeśli wszystko amsz dobrze tak jak mówiłem to nie wiem w czym problem.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Re: gry pokemon

Postprzez Xekres 28 Maj 2009, 09:03

Wszystko robię tak jak trzeba.
Tyle ze teraz sam już nie wiem dlaczego nie mogę się wymieniać...
Bo wczoraj udało mi się 2 razy wymienić a dzisiaj już znów mi się zacina O.O
A na VBA 1.8.0 to mi savów nie odczytuje a nie chce mi się znów przechodzić wszystkiego od początku ;p
Wczoraj udało mi się wymienić jak ściągnąłem inna versje Pokemon Leaf Green. Spróbuje najwyżej jeszcze raz ściągnąć inna versje xD


Edit.
Lol sam już nie wiem obc. xD wymieniłem się teraz jeszcze raz pokami i mi się nie zacięło...
Może u mnie jest tak ze porostu mam szanse na udane wymienienie się haha xD
Xekres
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 17 Maj 2009, 00:47



Gry pokemon

Postprzez alaska6 29 Lip 2009, 13:13

Mam potworny kłopot: Gra bardzo dobrze mi szła bo jestem po lidze, połapałam troszke legend ale... mam takie coś że użyłam kodu na masterbala, ale nie wiem czy to tego wina ale nagle bez powodu gra mi się wyłącza i jest wtedy ekran startowy, na szczęście zapisałam grę kilka minut wcześniej i tak wkółko. Ja odpalam grę tam gdzie zapisałam, bo mam na kompie , i po jakimś czasie sie resetuje, czego to może być przyczyna i jak temu zapobiec? pliz o bardzo szybką odp bo to ważne i inaczej nie bede w to wogle grała HELP!

Dodano Dzisiaj, 13:17:
Do capucino: ja też mam te same obie wersje wykonałam wszystkie misje itp, i jakoś nie mogłam się wymieniać u mnie było że facetka zapisuje mi gre, a potem prosze czekać przycisk B: anuluj, i tak czekałam dokładnie jakieś 10 - 15 min i nic nie właziło................................................................................................... JUŻ WIEM O CO CHODZI! nie moge się wymieniać bo ja mam gre na kompie i potrzebny mi jest kabel ale z tym pierwszym to ja nie wiem
Ostatnio edytowany przez MaTi, 29 Lip 2009, 13:34, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Więcej emotek się nie da??
alaska6
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 29 Lip 2009, 13:06



Gry pokemon

Postprzez Pokemonmaniak 27 Sie 2009, 14:07

mam problem :?
nie wiem jak się dostać do deoxys i mew :cry:
a u mnie to z grą jest wporządku bo nie mam tej gry na kompie tylko na prawdziwej konsoli GAME BOY advance SP 8)
Awatar użytkownika
Pokemonmaniak
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 22 Sty 2009, 18:20



Gry pokemon

Postprzez Kapucino 27 Sie 2009, 21:25

deoxys i mew dostepni sa tylko przez eventy organizowane przez nintendo ( znaczy sie były, bo obecnie chyba tylko na DS są ) więc bez czitowania ich nie zdobędziesz.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Gry pokemon

Postprzez Pokemonmaniak 02 Wrz 2009, 20:33

mam też inny problem :(
dlaczego jak pokonuje siódmego trenera np w battle factory albo battle pike to nie mogę walczyć z bosem tylko wraca mnie na początek budynku i dostaje 4 battlepointy :?:
przeszedłem już te battle factory i pike już chyba z 10 razy i nic sciana
Awatar użytkownika
Pokemonmaniak
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 22 Sty 2009, 18:20



Gry pokemon

Postprzez Roia 20 Lis 2009, 18:24

Nie wiem co mam zrobić w pokemon Gold nauczyłam moją chikorite cut i bellsprouta też i jak klikam wszelkimi sposobami żeby go użyli na drzewku nic, coś pisze ale grę mam po angielsku... :cry: :lipa:

Jeszcze jedno kiedyś jak grałam co mam zrobić jak żółte miasto jest "zajęte" przez zespół R... Tyle się domyśliłam wtedy też kolega mi pomagał... :cry: :cry:

Co zrobić aby eevee ewoluował w postać umbreona bo ten pokemon mi się podoba a niewiem co zrobić jak si
ę nie da trudno... Ale powiedzcie wtedy co zrobić żeby znaleśc ognisty lub elektryczny kamień ewolucyjny...
W jednym mieście gdzie jest czerwony gyarados nie umiem nic zrobić z pokonaniem lidera i do następnego miasta nie mogę przejść sciana sciana

Dodano Dzisiaj, 19:09:
Nie wiem o co chodzi jeżeli z tym cudem napisałam u góry to pisze jak pokemon nabywa umiejętność .......(pokemon) learned cut a jak chce jej użyć to nic się nie dzieje i pisze This tree can be cut. co mam zrobić żeby pokemon użył cut proszę o szybką odpowiedź :-|

Dodano Dzisiaj, 19:15:
Odpiszcie na tamte pytania ale z cut już wiem zapomniałam o liderze sali TO WSZYSTKO WYJAŚNIA
Gdzie znajde pierwszego pokemona którego nie da się złapać oprócz evee?? Jak mam złapć tego pokemona nie do złapania w trawah????? :-|

Dodano Dzisiaj, 11:47:
Złapałam trochę pokemonów i nie wiem które mam mieć przy sobie pomocy!! lvl nie są ważne bo mogę je podnieść i będę miała na pewno czerwonego giaradosa.
liczby to LVL litery to nazwy pokemonow
Bayleef 18 pidgeotto 18 batterfree 18 zubat 6 togepi 5 dunsparce 18 bellsprout 18 paras 6 oddish 5 ditto 10 nidoran samica 12 sudowodo 20 spearow 19
Roia
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2009, 18:06



Gry pokemon

Postprzez Kapucino 22 Lis 2009, 21:39

Z tym cutem zdaje mi sie że można użyć go dopiero po wygraniu odznaki.
Evee musi ewoluować nocą i mieć pełne szczęście z tego co pamiętam.
Musisz pokonać tego lidera, inaczej nie ruszysz dalej ;)

o Jakiego pokemona ci chodzi co nie mozna zlapac? moze jest on niedostepny dla golda a jest np w silverze.

Skąd bedziesz miała czerwonego Gyaradosa? czerwony to shiny a szanse na shiny są niezwykle niskie, dużo grałem w poki ale nie spotkałem shiny nigdy, raz pokeradarem w platinum.

Co do Squadu to polecam startera głównie trenować, na wysokim lvl bedzie kosił wszystkich i tak. ew jeszcze ze 2 trenować o całkiem innych żywiołach.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Gry pokemon

Postprzez Roia 26 Lis 2009, 22:33

Jestem już dalej przeszłam a czerwonego Gyaradosa można złapać w ciemnozielonym mieście gdzie trzeba w jakim budynku gdzieś dojść a nad miastem jest jezioro i tam jest gyarados jak mam przejść ten budynek, nie umiem a musze bo lidera nie załatwię a ten lider jest 5 raczej cut mam, mam surf,mam reflect, ale gdzie fly pomóżcie błagam... :( :(
Roia
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2009, 18:06



Gry pokemon

Postprzez HiVu 27 Lis 2009, 00:07

Roia napisał(a):Nie wiem co mam zrobić w pokemon Gold nauczyłam moją chikorite cut i bellsprouta też i jak klikam wszelkimi sposobami żeby go użyli na drzewku nic, coś pisze ale grę mam po angielsku... :cry: :lipa:

Jeszcze jedno kiedyś jak grałam co mam zrobić jak żółte miasto jest "zajęte" przez zespół R... Tyle się domyśliłam wtedy też kolega mi pomagał... :cry: :cry:

Co zrobić aby eevee ewoluował w postać umbreona bo ten pokemon mi się podoba a niewiem co zrobić jak si
ę nie da trudno... Ale powiedzcie wtedy co zrobić żeby znaleśc ognisty lub elektryczny kamień ewolucyjny...
W jednym mieście gdzie jest czerwony gyarados nie umiem nic zrobić z pokonaniem lidera i do następnego miasta nie mogę przejść sciana sciana

Dodano Dzisiaj, 19:09:
Nie wiem o co chodzi jeżeli z tym cudem napisałam u góry to pisze jak pokemon nabywa umiejętność .......(pokemon) learned cut a jak chce jej użyć to nic się nie dzieje i pisze This tree can be cut. co mam zrobić żeby pokemon użył cut proszę o szybką odpowiedź :-|

Dodano Dzisiaj, 19:15:
Odpiszcie na tamte pytania ale z cut już wiem zapomniałam o liderze sali TO WSZYSTKO WYJAŚNIA
Gdzie znajde pierwszego pokemona którego nie da się złapać oprócz evee?? Jak mam złapć tego pokemona nie do złapania w trawah????? :-|

Dodano Dzisiaj, 11:47:
Złapałam trochę pokemonów i nie wiem które mam mieć przy sobie pomocy!! lvl nie są ważne bo mogę je podnieść i będę miała na pewno czerwonego giaradosa.
liczby to LVL litery to nazwy pokemonow
Bayleef 18 pidgeotto 18 batterfree 18 zubat 6 togepi 5 dunsparce 18 bellsprout 18 paras 6 oddish 5 ditto 10 nidoran samica 12 sudowodo 20 spearow 19

Pidgey , Nidoran , paras , bayleff + Arcanine bądź coś w tym stylu
HiVu
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 27 Mar 2009, 23:30
Pochwały: 1



Gry pokemon

Postprzez Roia 27 Lis 2009, 20:47

Już pokonałam lideramam gyaradosa baylifa itp itd... Jupiii
Roia
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2009, 18:06



Gry pokemon

Postprzez Pokemonmaniak 28 Lis 2009, 09:53

no w crystalu też jest ten gayardos shiny ale nie wiem jak w emeraldzie zdobyć te odznaki na battle friontier bo już pokonałem np battle pike, factory i piramid już kilka razy i nic. wraca mnie do wejścia i dostaję 2, 3 battle pointy! pomóżcie :cry:
Awatar użytkownika
Pokemonmaniak
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 22 Sty 2009, 18:20



Gry pokemon

Postprzez Roia 28 Lis 2009, 12:33

Jeżeli ro ma być jakieś miasto z duchami bo nie bardzo rozumiem tam jest ukryta ścieżka po pierwszym trenerze idziesz w lewo na przed ostatniej "kratce" w górę i jesteś u innego trenera potem w prawo na przedostatnim kroku w górę i tak dalej
Roia
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2009, 18:06



Gry pokemon

Postprzez Pokemonmaniak 28 Lis 2009, 14:12

Ale gdzie jest ta ścieżka bo nie widzę i gdzie ten pierwszy trener bo jak przy nim byłem to żadnej ścieżki nie widze.
ja mam prawdziwą wersję pokemon emerald na konsolę GAME BOY advance SP (mam też GAME BOY micro)(żadne kody tam nie działają) i o jakim mieście z duchami mówisz?
Awatar użytkownika
Pokemonmaniak
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 22 Sty 2009, 18:20



Gry pokemon

Postprzez Roia 28 Lis 2009, 14:30

Najwyraźniej nie mówię o tej samej grze w którą grasz wiem że jest takie miasto w pokemon gold i chyba Red. :-|

Dodano Dzisiaj, 11:37:
W pokemon gold gdzie znajdę atak by niszczyć skały bo chce uwolnić legendarne psy: enteia, Raikou i Suiquna. gdzie ja to znajdę, bo grę praktycznie przeszłam

Dodano Dzisiaj, 20:39:
jak zdobyc i gdzie flash w pokemonach Yellow
Roia
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2009, 18:06



Gry pokemon

Postprzez Pokemonmaniak 24 Sty 2010, 17:28

Roia
a co do flash to chyba tak ja w crystalu: czyli jak wychodzisz z 3 miasta (tam gdzie pierwszy GYM) to tam jes ludek co pilnuje czy masz jajko od profesora. potem jak przejdziesz to pierwszy trener
(co parzy się w stronę skał) ma flash i musisz z nim zawalczyć. jak wygrasz to z nim pogadaj i ona ci da.

Ale dalej nie wiem jak w Emerald zdobyć te odznaki na battle friontier!!!!!!!

A i jeszcze! kupiłem se właśnie pokemon fire red i pokemon perla.
Okazało się że to podruba i nie mogę wejść do pierwszego GYM'a albo na samym początku jest np latios na 2lvl albo pokemony które w ogóle nie istnieją! :?
A śmieszne jest to że fire red przeszedłem w 21 i pół godziny! ha ha!
Awatar użytkownika
Pokemonmaniak
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 22 Sty 2009, 18:20



Gry pokemon

Postprzez TeddYelo 16 Lip 2010, 17:36

Sorka że zawracam głowę ale czy wie ktoś z jakiej strony mogę ściągnąć Pokemon Emerald PL ?? Szukam już 3 godziny i nidzie nie mogę znaleść... Z góry dzięki za pomoc
TeddYelo
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Lip 2010, 17:32



PoprzedniaNastępna

Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości