• Ogłoszenie:

Komputer pod ścisłe wymagadnia

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez tenzin 16 Sie 2018, 12:25

reklama
Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w sporządzeniu 2 specyfikacji względem poniższych wymagań:

-Stacjonarny
-super cichy (b. ważny parametr).
-Szybko się uruchamia.
-Szybki
Przeznaczenie: praca biurowa, oglądanie filmów, Internet, proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki.
Ale z naddatkiem mocy (to jest bardzo ważne - żeby był szybki nie tylko dzisiaj, ale i za 4-5 lat lub z opcją wymiany procesora za np. 3 lata.
Nie jestem osobą której nie przeszkadza jak coś działa - byleby działało, komp ma być szybki i koniec! :P
-Ma możliwość podłączenia zewnętrzengo telewizora
-dobra karta muzyczna

Proszę o dwie specyfikacje jedna jak wyżej, druga z opcją grania w gry sprzed kilku lat (żadne nowości). A może pecyfikacja, gdzie wystarczy tylko zmienić kartę graficzną?
W opcji do gier aby też nie był głośny bo to dyskwalifuje go względem innych wymagań.

Komp może być używany. Czy refubrished będzie dobrym wyborem?
Czy do 1000 zł się zmieszczę?

Jeśli budżet ma być większy to napiszczcie proszę ile mialby wynosić.

Pozdrawiam serdecznie,
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez ToServeAndProtect 16 Sie 2018, 12:57

z twoimi wymaganiami to minimum 4-5 kafli :) za 1000zł to ty kupisz rupiecia :D jeszcze ma być do obróbki video i z super kartą dźwiękową. jakbyś prosił o takie coś 10 lat temu to ok :D :lol:
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 16 Sie 2018, 13:59

Procesor: i5 3470

Płyta główna: Asus P8H61-M LE

Karta graficzna: Nvidia GTX770

Dysk: Seagate Barracuda 500gb ST500DM002

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1

Ram: 8gb DDR 1600mhz crucial

Zasilacz: Corsair CS 550W

Tych rzeczy możesz szukać używanych. Będzie najwydajniejszy w tej cenie, ale nie gwarantuję ciszy. Za ciszę trzeba sporo zapłacić.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez apg2312 16 Sie 2018, 14:24

ToServeAndProtect napisał(a):z twoimi wymaganiami to minimum 4-5 kafli

Eeee...chyba ciut mało będzie :)
Filip454 napisał(a):Tych rzeczy możesz szukać używanych

Mhm. Brawo :D
Szczególnie w Twoim zestawieniu podobają mi się trzy rzeczy :
1 GTX 770 to na Allegro koszt miedzy 600 a 800 zł (tylko aukcje "kup teraz", licytacje pominąłem). Normalnie postawię Ci skrzynkę wódki, jak resztę proponowanych przez siebie podzespołów kupisz za, no, niech będzie, 400 zł.
2 W związku z powyższym - musiałbym być naprawdę w skrajnej desperacji, do tego po wódce i dopalaczach, żeby kupić używany dysk twardy ;) Ale jest jeszcze 1 szt. (słownie jedna sztuka) na Morele. Cena 234 zł.
https://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-barracuda-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-16mb-ncq-st500dm002-407545/
3 Ciekawi mnie, jak Twoja propozycja ma się do wymagań postawionych przez kol. tenzin, szczególnie :
tenzin napisał(a):Ale z naddatkiem mocy (to jest bardzo ważne - żeby był szybki nie tylko dzisiaj, ale i za 4-5 lat lub z opcją wymiany procesora za np. 3 lata

Zgadzam się oczywiście, za tą kwotę te wymagania są nierealne, ale widzę, że w ogóle nie wziąłeś ich pod uwagę. Przeczytałeś je chociaż ?
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 16 Sie 2018, 14:33

Tak, przeczytałem i dlatego napisałem:

Będzie najwydajniejszy w tej cenie



A resztę już napisał przedmówca więc po co mam się powtarzać?

Myślę, że jak potrafisz szukać i negocjować to na luzie znajdziesz te części, trzeba umieć szukać.

1 GTX 770 to na Allegro koszt miedzy 600 a 800 zł (tylko aukcje "kup teraz", licytacje pominąłem). Normalnie postawię Ci skrzynkę wódki, jak resztę proponowanych przez siebie podzespołów kupisz za, no, niech będzie, 400 zł.


Ale kto mówił o wersji 4GB?

https://allegro.pl/listing?string=gtx770%202gb&order=m&bmatch=baseline-cl-uni-1-5-0806

2 W związku z powyższym - musiałbym być naprawdę w skrajnej desperacji, do tego po wódce i dopalaczach, żeby kupić używany dysk twardy ;) Ale jest jeszcze 1 szt. (słownie jedna sztuka) na Morele. Cena 234 zł.


A co za problem dać inny, nawet nowy? Dyski teraz są za półdarmo. Jak umiesz szukać to dysk 500GB znajdziesz za 80zł i to sprawny. Tylko to by trzeba już osobiście go odebrać i posprawdzać albo zlecić dogłębne skanowanie sprzedawcy wybranymi programami przez siebie.

https://www.x-kom.pl/p/323218-dysk-hdd-toshiba-500gb-7200obr-64mb-p300-oem.html

Toshiba P300, proszę bardzo.


Przeczytałeś je chociaż ?


A ty coś zaproponowałeś? Wyjdzie 1200 zł max. Autor powiedział, że może trochę dopłacić.

Ja ci postawię skrzynkę wódki jeśli złożysz mu lepszego kompa do tej ceny. Może ewentualnie można by tam Xeona dać zamiast i5.


A prawda jest taka, że w USA to by te rzeczy na szrocie znalazł działające i zmieścił by się i w 600zł. Nie musisz mi bić braw bo składanie tanich i dobrych kompów nie jest aż takie trudne, ale trzeba niestety kombinować.

Na tym kompie spokojnie sobie pogra i złoży jakiś film jak będzie potrzebował.

Wymagania, które spełnia konfiguracja to:

-Stacjonarny
-super cichy (b. ważny parametr). - niekoniecznie, może być dla autora cichy albo nie
-Szybko się uruchamia. - jeśli będzie na nim W8.1 wzwyż to będzie się szybko uruchamiał
-Szybki
Przeznaczenie: praca biurowa, oglądanie filmów, Internet, proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki. - styknie
Ale z naddatkiem mocy (to jest bardzo ważne - żeby był szybki nie tylko dzisiaj, ale i za 4-5 lat lub z opcją wymiany procesora za np. 3 lata. - Jakby autor zwiększył budżet to można coś pomyśleć.
Nie jestem osobą której nie przeszkadza jak coś działa - byleby działało, komp ma być szybki i koniec! :P - Powyższy taki będzie.
-Ma możliwość podłączenia zewnętrzengo telewizora
-dobra karta muzyczna - Integra styknie, chyba że robisz profesjonalnie muzykę.
Ostatnio edytowany przez Filip454, 16 Sie 2018, 14:52, edytowano w sumie 1 raz
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez apg2312 16 Sie 2018, 14:50

Filip454 napisał(a):A ty coś zaproponowałeś?

Filip454 napisał(a):Ja ci postawię skrzynkę wódki jeśli złożysz mu lepszego kompa do tej ceny

Sorry, nawet nie próbuję. Bo bez urazy, ale choćbyś kombinował jak koń pod górkę, to za tą kwotę i z takimi wymaganiami nic rozsądnego wymyślić się nie da.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 16 Sie 2018, 14:53

Przecież masz jak krowie w rowie napisany gotowy setup, czego jeszcze oczekujesz?

To, że ty nie potrafisz złożyć kompa do tej ceny to nie moja wina.

Skoro piszesz takie brednie to może i dobrze, że mu nic nie polecasz. Powyższa konfiguracja mu styknie. Oczywiście nikt tu nie pisze, że na wiele lat. Wymagania spełnione przez moją konfigurację pogrubiłem na końcu postu.

Powiedziałem, jak autor chce kompa za powyżej 1200zł, który spełnia dosłownie wszystkie wymagania to niech napisze i wtedy pomyślimy. Nie wiem gdzie ty tych cen szukasz, może żyjemy na jakichś innych planetach, ale jak szukasz na morele.net to się nie dziwię.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez apg2312 16 Sie 2018, 16:10

Filip454 napisał(a):A prawda jest taka, że w USA to by te rzeczy na szrocie znalazł działające i zmieścił by się i w 600zł

Nie wiem, jak ty, ale ja w USA nie mieszkam.
Filip454 napisał(a):Nie musisz mi bić braw bo składanie tanich i dobrych kompów nie jest aż takie trudne, ale trzeba niestety kombinować.

Niestety, kolego, jedno wyklucza drugie. Albo tanie, albo dobre. Ty złożyłeś tani.
Filip454 napisał(a):Wymagania spełnione przez moją konfigurację pogrubiłem na końcu postu.

Mhm. Tylko z dwoma pogrubieniami przesadziłeś.
Filip454 napisał(a):-Szybko się uruchamia. - jeśli będzie na nim W8.1 wzwyż to będzie się szybko uruchamiał
-Szybki

Ani szybko się nie uruchomi, ani nie będzie szybki. To znaczy owszem, wystarczający (przynajmniej czas jakiś), jeśli chodzi o wydajność.
Chociaż tu możemy filozofować, co to znaczy szybkie uruchamianie ?
Bo gdybyś zrobił przynajmniej jedną zmianę, czyli dołożył dysk SSD (jakiś nieduży, 80-100-120 GB), to słowa bym nie powiedział na temat zarówno uruchamiania, jak i wydajności komputera. Chociaż tu znowu możemy filozofować, co dla kogo znaczy "szybko"
Filip454 napisał(a):Przeznaczenie: praca biurowa, oglądanie filmów, Internet, proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki. - styknie

Mało pamięci RAM, wolny dysk twardy, przynajmniej jeśli o obróbkę wideo i tworzenie muzyki. To znaczy owszem, komputer ma pewno wykona te zadania, tego nie neguję.

Filip454 napisał(a): Nie wiem gdzie ty tych cen szukasz, może żyjemy na jakichś innych planetach, ale jak szukasz na morele.net to się nie dziwię.

Akurat Morele jest jednym z lepszych sklepów internetowych, chociaż niekoniecznie najtańszym. Z drugiej strony - używki owszem, kupuję, ale pewne. Nie na portalach aukcyjnych. Ale i tak przyznaję, że w życiu nie wpadłbym na pomysł, żeby kupić używany dysk twardy i/lub zasilacz. Te akurat podzespoły dla mnie MUSZĄ być nowe. Ale co kto lubi :)

Tak już całkiem na zakończenie przypomnę tylko stare przysłowie - kto kupuje tanio, ten dwa razy płaci (lub w drugiej wersji zakończenia "kupuje dwa razy).
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 17 Sie 2018, 02:08

apg2312 napisał(a):
Filip454 napisał(a):A prawda jest taka, że w USA to by te rzeczy na szrocie znalazł działające i zmieścił by się i w 600zł

Nie wiem, jak ty, ale ja w USA nie mieszkam.
Filip454 napisał(a):Nie musisz mi bić braw bo składanie tanich i dobrych kompów nie jest aż takie trudne, ale trzeba niestety kombinować.

Niestety, kolego, jedno wyklucza drugie. Albo tanie, albo dobre. Ty złożyłeś tani.
Filip454 napisał(a):Wymagania spełnione przez moją konfigurację pogrubiłem na końcu postu.

Mhm. Tylko z dwoma pogrubieniami przesadziłeś.
Filip454 napisał(a):-Szybko się uruchamia. - jeśli będzie na nim W8.1 wzwyż to będzie się szybko uruchamiał
-Szybki

Ani szybko się nie uruchomi, ani nie będzie szybki. To znaczy owszem, wystarczający (przynajmniej czas jakiś), jeśli chodzi o wydajność.
Chociaż tu możemy filozofować, co to znaczy szybkie uruchamianie ?
Bo gdybyś zrobił przynajmniej jedną zmianę, czyli dołożył dysk SSD (jakiś nieduży, 80-100-120 GB), to słowa bym nie powiedział na temat zarówno uruchamiania, jak i wydajności komputera. Chociaż tu znowu możemy filozofować, co dla kogo znaczy "szybko"
Filip454 napisał(a):Przeznaczenie: praca biurowa, oglądanie filmów, Internet, proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki. - styknie

Mało pamięci RAM, wolny dysk twardy, przynajmniej jeśli o obróbkę wideo i tworzenie muzyki. To znaczy owszem, komputer ma pewno wykona te zadania, tego nie neguję.

Filip454 napisał(a): Nie wiem gdzie ty tych cen szukasz, może żyjemy na jakichś innych planetach, ale jak szukasz na morele.net to się nie dziwię.

Akurat Morele jest jednym z lepszych sklepów internetowych, chociaż niekoniecznie najtańszym. Z drugiej strony - używki owszem, kupuję, ale pewne. Nie na portalach aukcyjnych. Ale i tak przyznaję, że w życiu nie wpadłbym na pomysł, żeby kupić używany dysk twardy i/lub zasilacz. Te akurat podzespoły dla mnie MUSZĄ być nowe. Ale co kto lubi :)

Tak już całkiem na zakończenie przypomnę tylko stare przysłowie - kto kupuje tanio, ten dwa razy płaci (lub w drugiej wersji zakończenia "kupuje dwa razy).


Po pierwsze to wybacz, ale nie jesteśmy kolegami... Nie przypominam sobie, żebyśmy znali się osobiście. Ja złożyłem tani i dobry (do tej ceny), a jaki złożyłeś ty? ŻADEN.


Po drugie - Jak widzę jakie bzdury wypisujesz to aż serce chwyta. Komputer który złożyłem uruchomi się na W8.1 w 15-20 sekund, bez żadnego SSD. To jest, jakby nie patrzeć, szybkie uruchamianie. Masz w ogóle pojęcie o tym jak szybko uruchamiają się dzisiejsze systemy, nawet na HDD? Wiesz co to Fast Boot?

Po trzecie - więcej w twoich postach właśnie filozofii niż jakiejkolwiek merytoryki.

Po czwarte - co do tego czy czegoś nie wykona to już nawet nie komentuję. Ten komputer zrobi wszystko co potrzebuje autor i dodatkowo nie będzie musiał płacić więcej. Oczywiście istnieje wiele ograniczeń, ale nie wiem na jakim stopniu zaawansowania jest autor. Nie wiemy jakie materiały wideo będzie przerabiał. Ile ścieżek sampli w DAWie będzie chciał uruchamiać na raz. Szczerze wątpię, że jest jakimś naprawdę wymagającym profesjonalistą, który robi np. zlecenia za kasę. Jedno jest pewne - do tej ceny komputer jest naprawdę w porządku i spokojnie pogra w gierki i poprzerabia sobie filmy w FHD, skomponuje muzykę. O muzyce to nawet nie ma co mówić bo nawet jeszcze tańszy komputer by styknął. Tu się bardziej by rozchodziło o opóźnienia dźwięku jeśli autor nagrywa muzykę na żywo. Jeśli tylko układa klocki z sampli myszką w DAWie to dla niego będzie miało to nikłe znaczenie.

Po piąte - dałem odnośnik do tańszego dysku niż ty znalazłeś i jeszcze narzekasz. SSD w tej cenie? Nawet nie skomentuję. I co zrobi na SSD 80-120GB? Na pewno nie zagra w wiele gier bo gry swoje zajmują, zainstaluje 10 aplikacji na krzyż i już ma 80% zajętości dysku. Jest to kompletnie niepraktyczne w tym pułapie cenowym rozwiązanie. Nie złożysz lepszego kompa w tej cenie bo po prostu się nie da, ale osobiście uważam, że autor z komputera byłby zadowolony.

Swoją drogą, od kiedy Toshiba P300 jest wolna? Od kiedy? Jeśli porównujesz ją z SSD to może i tak, bo to normalne, że dysk HDD nie będzie obecnie szybszy niż SSD.
Ty może i nie kupiłbyś dysku używanego bo trzeba umieć kupować dyski używane, żeby cię ktoś nie zrobił w bambuko i nie sprzedał dysku z badami. Zresztą co to jest za problem, skoro podałem już tańszy dysk, a ty wyszukałeś na morele droższy i starszy.

Mało pamięci RAM? W komputerze do 1200zł? Chyba raczysz żartować. Nie dość, że 8GB to już normalny standard to jeszcze wystarczy do wszystkiego - autor powiedział wyraźnie, że gra w starsze gry. Dawaj konfigurację z 16GB w tej cenie. Chciałbym to zobaczyć skoro już tak narzekasz.


Autor nawet nie odpisał. Mam wrażenie, że połowa tych tematów jest zakładana przez jakieś boty.

Co do sklepu to Morele jest jednym z najpopularniejszych sklepów - może tak to ujmijmy. Jest wiele lepszych sklepów. Jak już tak gadasz na tych Januszy z Allegro to powiem ci, że na innym forum ludzie piszą o problemach z Morele. Kombinują, sprzedają towar po zwrotach itp. Także sorry, ale twoja teoria dot. tego, że w sklepach internetowych i nowe jest najpewniej, legła w gruzach. Szczególnie kupowanie dysków twardych to loteria bo nie wiem czy wiesz, ale nawet nowe konstrukcje mają tendencję do padania miesiąc po zakupie.

Może zaproponowałbyś autorowi jakiś komputer, zamiast ględzić o HDD w komputerze za 1200zł? W ogóle to wybacz, ale sam masz niewiele lepszy komputer od tego, który zaproponowałem, a narzekasz, że do niczego się nie nadaje <rotfl> Mojego komputera nie komentuję bo to sygnatura z 2004 roku.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez ToServeAndProtect 17 Sie 2018, 07:30

Filip454 napisał(a):Ten komputer zrobi wszystko co potrzebuje autor i dodatkowo nie będzie musiał płacić więcej

nie, ten komputer nie zrobi tego czego oczekuje autor tematu i nie, nie uruchomi się w 15 sekund na hdd nawet z fast bootem.

autor chce obrabiać video (nawet proste na początek jak zaznaczył) ale zajmie to w cholerę czasu na takim zestawie.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 17 Sie 2018, 15:28

No ładne to zdjęcie przedstawiające ciebie i twój poziom wypowiedzi oraz merytorykę twoich postów.

Ja jeszcze wkleję ponownie dowody na to, że W8 na HDD może się uruchomić w 10-15 sekund.

https://www.youtube.com/watch?v=t_CRPkkIm38
https://www.youtube.com/watch?v=JzN3Rd7gmcs
https://www.youtube.com/watch?v=ANA3YKtoc7c

Chodzi mi o samą rację, że HDD może uruchamiać system w 10-15 sekund i nie zakłamywanie rzeczywistości, tak jak to robią przedmówcy.

Kiedyś na programosy.pl siedzieli ludzie, którzy znali się na rzeczy - Mutopompka, Kemot itp. Teraz widzę, że nie ma tu czego szukać.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez apg2312 17 Sie 2018, 15:42

Filip454 napisał(a):No ładne to zdjęcie przedstawiające ciebie i twój poziom wypowiedzi oraz merytorykę twoich postów.


Przynajmniej nie zachowuje się tak, jak ty - jak nie mam ŻADNYCH argumentów, to nie obrażam innego uczestnika dyskusji. No ale mnie rodzice nauczyli zasad kultury i dobrego wychowania.
To raz.
Dwa - po to jest forum, żeby w razie potrzeby także skrytykować czyjąś propozycję. Och, zapomniałem, czyją można, twoją już nie...
A trzy -podstawowy błąd, który popełniłeś, i którego cały czas bronisz - z wszelkich wymagań i założeń odnośnie komputera tobie w głowie utkwiła cena. Nic więcej. Bo proponowany przez ciebie komputer tylko to jedno wymaganie spełnia. Cenę. Innych nie.
A teraz bronisz tego rzęcha, który poskładałeś z uporem godnym naprawdę lepszej sprawy. I żadne głosy krytyczne do ciebie nie docierają.
Dobra, broń sobie tego komputera, jest najlepszy, najszybszy, najbardziej wydajny i najtańszy. To, że to nie ty wyrzucisz pieniądze na ta padlinę, to cię przecież nie obchodzi...w końcu to nie twoja kasa...
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Adasiek74 17 Sie 2018, 16:00

@apg2312
Masz racje z nim nie warto dyskutować bo zniży Cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem ;) . Uczepiłłłł się tego ładowania systemuuuuuu :wink: ale nie rozumie co to responsywność i , że na samym ładowaniu systemu uruchamianie się nie kończy :) . Podałeś starocia którego nawet nie rozbuduje - co chce zrobić z czasem rozumiesz ? Nie. Więc skończ bo internet nie jest najwidoczniej dla każdego. Cały czas próbujemy Ci powiedzieć, że ten komputer jest bez przyszłości. W który nie opłaca się nawet inwestować.. ale broń się dalej cały czas linkami z youtube... bo się włącza przecież system w 10 sekund hah <rotfl>
Lenovo Legion Y540: Intel Core i5 9300H 4.1GHz UV| NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB GDDR6 @ 1630MHz/1650MHz | Crucial 32GB DDR4 2667MHz CL19 | KIOXIA Exceria Plus 1TB+ Crucial MX500 500GB | Windows 10 Education
Adasiek74
~user
 
Posty: 422
Dołączenie: 05 Kwi 2009, 18:27
Miejscowość: Płock
Pochwały: 8



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez tenzin 17 Sie 2018, 16:02

Chłopaki, dajcie spokój. Nie po to załozyłem ten temat.

Komputer, który mam obecnie to pentium 4 -3 GHz i 1,7 Gb ramu na XP i 40 Gb dysk twardego (moja Babcia ma lepszy w telefonie).
Jak go kupowałem (lata temu) to sprzedawca zapewniał mnie, że wszystko wystarczy, aż nadto.
Jak system popracował trochę, pomimo czyszczenia ccleanerem, szybko okazało się, że dysk jest za mały, a procek nie wydala na zwykłych programach np. są lagi przy uruchamianiu i korzystaniu z plików PDF, przeglądarek Firefox i chrome (Firefox przy kilku zakladkach zajmuje 1 Gb ramu i zdycha. Trudno tak pracować).
Takie strony jak allegro, printerest czy olx tak zamulają kompa, że trudno pracować.
Mega wolne uruchamianie kompa. I ogólnie lagi przy większości czynności.

Nie jestem superprofrsjonalistą, ale potrzebuję mieć naddatek mocy aby taka sytuacja jak wyżej nie wystąpiła bo choć często spotykam się z opinią, że dla kowalskiego nie trzeba super kompa to jednak wszystkie programy z każdą kolejną wersją, aktualizacją zajmują coraz więcej miejsca i z reguły pożerają coraz więcej zasobów komputera (patrz: firefox, który pochłania procka i coraz większą ilość ramu).
Kiedyś np. pracowało się na prostym windows movie maker, który był cudownie intuicyjny i nie potrzebował nie wiadomo ile zasobów - a dla moich potrzeb był wystarczający.

Co do wymagań to jedyne co mogę to dopowiedzieć poza tym:
-Stacjonarny
-super cichy (nie zrezygnuje z tego).
-Szybko się uruchamia.
-Szybki
Przeznaczenie:
praca biurowa,
oglądanie filmów,
Internet,
-Ma możliwość podłączenia zewnętrzengo telewizora
-dobra karta muzyczna


proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki.
PROSTE programy do obróbki graficznej -najprostsze czynności, żadna praca na warstwach, proste efekty zmiana zdjec, kadrowanie, wycinanie, kopiowanie.
Podobnie z video (połączenie kilku krótkich, kilku sekundowych filmików i podłożenie pod to muzy). Max 10 min film na końcu.
i tworzenie muzyki - dopiero zaczynam, chcę się pobawić.
- z opcją dodania dobrej karty dźwiękowej
- z opcją dodania dobrej karty graficznej
- też żeby nie żarł nie wiadomo ile prądu
-z opcją wymiany procesora za np. za 3 lata.


Może uściślenie pomoże. A jeśli tak to ile musiałbym faktycznie szykować ??
Może mialbym czlowieka, ktory mi to zlozy, tylko kupując na części balbym się tylko, że coś może nie działać prawidłowo albo np. defekt wyjdzie po krótkim czasie i bujaj się z problemem bo Sprzedawca na allegro nie odpowaida na e-maila.

Jak mi nie doradzicie to jedyne co przychodzi mi do glowy to zakup w lokalnym komisie, ktory jest tu od ponad 20 lat.
Jedyny plus tego rozwiązania jest taki, że jak są problemy to po prostu wymienią sprzęt od ręki.
Do 800zł jest w stanie złożyć kompa na SSD (tak używka, ale jak coś mogę dopłacić do nówki ;)) , na I5 2 generacji 4x3GHz z możliwością dokupienia procka 7 generacji. Karta graf zintegrowana.


Pozdrawiam,
Ostatnio edytowany przez tenzin, 17 Sie 2018, 16:30, edytowano w sumie 1 raz
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 17 Sie 2018, 16:06

bo się włącza przecież system w 10 sekund hah <rotfl>


No tak, a ty napisałeś że nie ma takiej możliwości więc jeśli piszecie o pokorze to przyznaj się do błędu. Jeśli masz taką, a nie inną wiedzę, to na miejscu autora zastanawiałbym się czy w ogóle brać pod uwagę twoje wypowiedzi <rotfl>

A ty ciągniesz jak debil jeden temat. Autor chciał kompa do 1000zł i lekko ponad więc podałem. Jak chce coś lepszego to niech poda pułap i tyle - o czym wy ciągniecie przez 30 postów.

Więc skończ bo internet nie jest najwidoczniej dla każdego.


Pozwól, że ja będę decydował kiedy skończę. To, że internet jest najwidoczniej dla każdego to właśnie udowodniłeś swoimi durnymi twierdzeniami o niemożliwości uruchomienia kompa na HDD w 10-15 sekund.

nie rozumie co to responsywność i , że na samym ładowaniu systemu uruchamianie się nie kończy


Uczepiłeś się konfigu za 1200zł, że nie ma w nim SSD. No po prostu idiota... I nie pieprz mi tu czego nie rozumiem, a czego nie rozumiem bo jeśli ty nie rozumiesz, że komputer z HDD uruchomi się w 10-15 sekund to nie mamy o czym rozmawiać. Responsywność w tanim systemie do prostych zadań, rzeczywiście super potrzebne. A piszesz tak, jakby to były lata 2000. Dzisiaj HDD nie ładują programów nie wiadomo ile bo systemy są lepiej napisane i poprawione.

proste programy graficzne lub do obróbki video lub tworzenia muzyki.
PROSTE programy do obróbki graficznej -najprostsze czynności, żadna praca na warstwach, proste efekty zmiana zdjec, kadrowanie, wycinanie, kopiowanie.
Podobnie z video (połączenie kilku krótkich, kilku sekundowych filmików i podłożenie pod to muzy). Max 10 min film na końcu.
i tworzenie muzyki - dopiero zaczynam, chcę się pobawić.
- z opcją dodania dobrej karty dźwiękowej
- z opcją dodania dobrej karty graficznej
-z opcją wymiany procesora za np. za 3 lata.

Może uściślenie pomoże. A jeśli tak to ile musiałbym faktycznie szykować ??
Może mialbym czlowieka, ktory mi to zlozy, tylko kupując na części balbym się tylko, że coś może nie działać prawidłowo albo np. defekt wyjdzie po krótkim czasie i bujaj się z problemem bo Sprzedawca na allegro nie odpowaida na e-maila.

Jak mi nie doradzicie to jedyne co przychodzi mi do glowy to zakup w lokalnym komisie, ktory jest tu od ponad 20 lat.
Jedyny plus tego rozwiązania jest taki, że jak są problemy to po prostu wymienią sprzęt od ręki.
Do 800zł jest w stanie złożyć kompa na SSD (tak używka, ale jak coś mogę dopłacić do nówki ;)) , na I5 2 generacji 4x3GHz z możliwością dokupienia procka 7 generacji. Karta graf zintegrowana.


Pozdrawiam,


Autorze, w dzisiejszych czasach, dobry komputer (do zastosowań ogólnych) to wydatek mniej więcej 3500-4000zł. Na używkach da się taniej, więc musisz po prostu określić próg cenowy - ile jesteś w stanie dać maksymalnie za komputer?

Jeśli będziesz zajmował się edycją wideo to warto wziąć pod uwagę dedykowaną kartę graficzną ze wsparciem CUDA. Opcja wymiany karty dźwiękowej to żaden problem - większość płyt ma odpowiednie złącza, ale zastanowiłbym się czy póki co nie wystarczy Ci zintegrowana. Komisy omijałbym szerokim łukiem bo każdy ci włoży do kompa to co mu zalega. Co do złożenia komputera - to jest naprawdę łopatologicznie proste i nawet sam powinieneś dać radę.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez tenzin 17 Sie 2018, 16:28

3500-4000 to pułap nieosiągalny dla mnie.
Jeśli stanowi on urealnienie wydatku względem moich potrzeb to dużo nie wskóram.

Chcę używkę. Na forum padła propozycja aby kupić solidniejszą podstawę i ewentualnie powoli mogę coś dokupować. Może to jest wyjście.
Pytanie czy ten 1000zł wystarczy czy i w tym przypadku muszę solidnie podnieść budżet a jeśli tak ile muszę szykować?
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Filip454 17 Sie 2018, 16:35

Ten za 1200zł nie spełni wszystkich twoich wymagań (głównie jednego wymagania - "długowieczności" :)), a z pewnością nie będzie wieloletnim sprzętem, który można modernizować bez żadnych komplikacji.

Zaproponowałbym kilka konfigów, ale zostawię to "kolegom" - napiszę się, a oni i tak to zasypią :) Ciekaw jestem co Ci takiego zaproponują. Ale budżet mógłbyś podnieść z 1000zł, przynajmniej do 2000-3000zł.
AMDAthlonXP,1800MHz13.5x133)2200+,Matsonic MS8137C(+),512 MB(PC2100 DDRSDRAM),NVIDIA GeForce FX 5500,NEC MultiSync FE771SB[17"CRT](2Z56854YB),ST380011A(80GB,7200RPM,Ultra-ATA/100)
Filip454
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 23 Gru 2004, 12:59
Pochwały: 1



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez Mike 18 Sie 2018, 23:42

Proszę o kulturalną wymianę zdań bez 'odbijania piłeczki'.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Komputer pod ścisłe wymagadnia

Postprzez tenzin 20 Sie 2018, 11:22

Umarł w butach, Nikt nic więcej nie poradzi, temat do zamknięcia ? :(
tenzin
~user
 
Posty: 250
Dołączenie: 22 Lip 2008, 18:28




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości