• Ogłoszenie:

Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Chcesz ulepszyć bądź złożyć nowy komputer, pytaj tylko tutaj

Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Tomasz 05 Lip 2012, 22:38

reklama
Chciałbym zakupić zestaw komputerowy tzn. komputer, fajna obudowa z wyświetlaczem, z czytnikiem kart, nagrywarka, wydajna karta graficzna, nie zintegrowana karta muzyczna, głośniki 7.1, monitor, klawiatura, myszka. Komputer ma służyć do wszystkiego tzn. oglądnąć film, przeglądać internet, posłuchać muzyki, zagrać w grę o nie wygórowanych wymaganiach sprzętowych. Interesuje mnie zakup zestawu za który chciałbym dać 5 tysięcy złotych. Bardzo bym prosił o podanie dwóch zestawów taki za 5 tyś złotych i wersję tańszą np 3,5 tyś złotych do 4 tyś złotych. Dziękuje za pomoc.
Czas zmienia ludzi
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 574
Dołączenie: 05 Lut 2004, 12:02
Miejscowość: Limanowa
Pochwały: 7




Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Ationx 06 Lip 2012, 09:23

Zakładam, że w takim budżecie jak najbardziej wchodzi w grę podkręcanie dlatego proponuje coś takiego
Koszyk morele
+ dodatkowo takie chłodzenie
Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2
http://www.morele.net/thermalright-hr-02-macho-rev-2-426791/
+ karta dźwiękowa
Asus XONAR DX (System 7.1, karta PCI- Express x 1) (XONAR DX/D/A)
http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dx-system-7-1-karta-pci-express-x-1-xonar-dx-d-a-196839/

Monitor i resztę klamotów niech ktoś inny poradzi.
Cena może trochę przekroczy 5k w ogólnym podsumowaniu ale to zawsze można później np dokupić chłodzenie na procesor

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O6A2MVKEK1
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.
Podpis niezgodny z regulaminem, Mike
Ationx
~user
 
Posty: 138
Dołączenie: 18 Cze 2012, 11:30
Pochwały: 12



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez CrossFire 06 Lip 2012, 09:46

Monitor i resztę klamotów niech ktoś inny poradzi.
Cena może trochę przekroczy 5k w ogólnym podsumowaniu ale to zawsze można później np dokupić chłodzenie na procesor

za 650zł chcesz jeszcze kupić Monitor/Głośniki/Myszkę i Klawiature ... powodzenia.

do tego dzwiękowa nie ma nawet wyjścia optycznego i wiele nie odbiega od tej zintegrowanej przy mobo :roll:
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Ationx 06 Lip 2012, 10:17

Myszę i klawiaturę zawsze można kupić za 40 złotych w markecie i w razie potrzeby wymienić na coś lepszego z czasem.
Karta graficzna dałem tą bo jest dość często polecana no ale jeśli się lepiej znasz to nie mieszam się akurat w te rzeczy bo o dźwiękówkach to za bardzo nie mam pojęcia ;)
Podpis niezgodny z regulaminem, Mike
Ationx
~user
 
Posty: 138
Dołączenie: 18 Cze 2012, 11:30
Pochwały: 12



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez CrossFire 06 Lip 2012, 10:38

Ationx, k.graficzna jest b.dobra, co nie zmienia faktu, że za taką sumę budę można by było zrobić niesamowitą na dzisiejsze czasy, lecz gdy dochodzi do kupna reszta aksesoriów jak dzwiękowa czy głośniki - nie byle jakie to zmienia to całkiem postać rzeczy dodaj do tego jeszcze monitor...

Pewnie, że można kupić myszkę za 20zł i klawiaturę jak tekture, ale przecież nie o to chodzi...
Jak sam autor ujął sprzęt ma być do wszystkiego, więc starałem się to tak rozlokować, aby dało się przyzwoicie pograć nie tracąc na jakości, jak i b.dobrze posłuchać muzyki czy oglądnąć dobry film, oraz pośmigać przy internecie.
Zapewne jest jeszcze wiele opcji części, lecz wczoraj gdy siedziałem i składałem zestaw do głowy przyszło mi coś takiego, zapene inni złożą coś lepszego.
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Ationx 06 Lip 2012, 10:49

Myszkę i klawe zawsze można wymienić przy kolejnej wypłacie jeśli tania nie podpasuje a części to komu się chce przy następnej wypłacie wymienić :)
Podpis niezgodny z regulaminem, Mike
Ationx
~user
 
Posty: 138
Dołączenie: 18 Cze 2012, 11:30
Pochwały: 12



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez floyd5 06 Lip 2012, 12:29

CrossFire napisał(a):do tego dzwiękowa nie ma nawet wyjścia optycznego i wiele nie odbiega od tej zintegrowanej przy mobo :roll:

Z wyjściem optycznym to racja (inna sprawa że jeżeli karta będzie współpracowała tylko z głośnikami i ew słuchawkami to nie będzie potrzebne), ale nie odbiega od integry :? Żadna integra nie ma nawet porównania do tej karty, IMO brzmi też dużo lepiej od podanego przez Ciebie Creativa. W dodatku po co brać zewnętrzną kartę do desktopa?

Ationx, Twój zestaw jest jak najbardziej OK, ale zwróć uwagę na budżet. Łączny koszt to:
3 872,34 - sama buda
+ monitor - dobry pasujący do tego zestawu to wydatek minimum 600zł
+ około 40 zł za najtańszą myszkę i klawiaturę.
Czyli sam zestaw początkowy nie wychodzi źle - za ~4500zł mamy działający komputer. Warto by od razu wrzucić kartę dźwiękową i cena rośnie do 4850, ale dalej nie jest źle. Jak już mamy dobrą kartę dźwiękową to przydadzą się dobre głośniki. Porządne głośniki 7.1 warte takiej karty to ~1000zł (jeżeli Tomasz nie ma żadnych głośników/słuchawek, których mógłby poużywać przez miesiąc, albo dwa to trzeba ten tysiąc wydać od razu). Trzeba będzie też wymienić myszkę i klawiaturę, czyli minimum jeszcze 250zł. W praktyce wychodzi nam minimum 6000zł. A autor tematu napisał, że nie zależy mu na najnowszych grach w ultra detalach, a skoro interesują go też tańsze propozycje, to nie wiem czy będzie chętny dołożyć do zestawu minimum 1000zł w najbliższym czasie. W dodatku nie jest pewne czy autor zdecyduje się na OC, a na stocku te procesory niewiele się różnią.
Awatar użytkownika
floyd5
~user
 
Posty: 1022
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 19:41
Miejscowość: Radom/Łódź
Pochwały: 82



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez CrossFire 06 Lip 2012, 14:50

floyd5, wiem, że przesadziłem, porównując ją z integrą, ale IMO bez polotu ta dzwiękowa zero standardu nawet THX, a co dopiero Dolby, no i optyk, do tych głośników, a w sam raz a razem będą wydawały niesamowite dzwięki - nerdgazm murowany (testowane) fakt, że te Z906 testowałem na Asus XONAR D2/PM , ale jest o ponad 150zł droższy i już niżej z ceny nie chciałem schodzić na innych podzespołach.

Zestaw Ationx, jest owszem b.dobry, ale nie ma bata, a by zmieścić się w cenie i w tym momencie przychodzą cięcia mobo/cpu/gpu.

Oczywiście, można zrezygnować z głośników, ale lepszych w tym momencie do 1k nie znajdziesz i konkurencja przy nich klęka, więc szkoda z nich rezygnować.
Można tak myślę, ostatecznie złożyć coś na AMD "rozsądnego" ale nie wiem czy to coś ogólnie zmieni, wtedy może udałoby się dołożyć do XONAR'a D2/PM ... i już ta ZEWNĘTRZNA k.dzwiękowa nie piekła by w oczy... :P
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Bambosz 06 Lip 2012, 15:15

CrossFire napisał(a):zero standardu nawet THX, a co dopiero Dolby

Standardy naprawde nie maja wplywu na jakosc dzwieku w karcie dzwiekowej. :P
Asus Crosshair IV Formula|AMD Phenom II X4 955 3,2GHZ@4,03GHz|Asus Radeon HD7870 DCUII V2 2GB GDDR5|Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Red|Corsair AX-750|Thermalright True Black|Eizo Foris FS2333
Bambosz
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2647
Dołączenie: 12 Mar 2006, 20:00
Miejscowość: Strzałkowo
Pochwały: 284



Zakup komputera monitora za 5 tysięcy

Postprzez Ationx 06 Lip 2012, 21:38

To może niech się lepiej autor bo często zdarzają się tacy co on gdzieś usłyszał czy coś, ze 7.1 jest takie super, że integra jest blee i teraz chce to mieć a nie wie nawet, że porządnie to są to ogromne koszty. Jeśli jednak nie jest tak no to trzeba będzie ciąć.
Podpis niezgodny z regulaminem, Mike
Ationx
~user
 
Posty: 138
Dołączenie: 18 Cze 2012, 11:30
Pochwały: 12




Powróć do Modernizacje, zakup sprzętu komputerowego i RTV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości