• Ogłoszenie:

pentagram cerberus adsl 2 wifi plus brać czy nie oto jest py

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

pentagram cerberus adsl 2 wifi plus brać czy nie oto jest py

Postprzez Dr@GuN 05 Wrz 2007, 21:44

reklama
brać czy nie brać tego routerka , Pentagram Cerberus ADSL 2 WiFi Plus zadania to :
5 kompów u mnie w domciu , 3-4 pod lana , 6 na bank pod wifi , może nawet dochodzić momentami do 10 ! czyli max co będzie obciążony to 14 użytkowników , w tym jeden serwer e-mule a reszta to tylko www , łącze 1mbit za dnia a w nocy 6mbit , up 256 za dnia a w nocy 2-3mbity , więc coś będzie musiał tachać , łącze na tym nowszym adsl , wifi musi mieć zasięg około 150m spokojnie , między domami na osiedlu , pociągnie czy szukać czegoś innego , cena nei ma dużego znaczenia bo i tak jest zrzuta na niego XD

dokładnie taki : http://www.proline.pl/shop.php?prodid=PENTAGRAM+ADSL2+CE+%2B
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez krzyhooo 05 Wrz 2007, 23:01

pentagram to akurat kiepska firma :wink: i wątpie żeby wytrzymał takie obciążenie.... lepiej zainwestuj w pożądny router taki jak np taki ASUS
8)
ASUS WL-500W Super Speed N jest wielofunkcyjnym routerem bezprzewodowym zgodnym ze szkicem najnowszego standardu 802.11n dla zapewnienia szybkiego transferu danych i niedoścignionej łatwości współpracy z innymi urządzeniami zgodnymi ze szkicem tego standardu. Oprócz tego, został on również wyposażony w funkcje Download Master i USB Plug'n'Share pozwalające na wygodne pobieranie danych cyfrowych oraz udostępnianie drukarki, kamery internetowej czy nawet zewnętrznego dysku twardego.

Router ASUS WL-500W posiada wsparcie dla najnowszych rozwiązań sieci bezprzewodowej zawartych w szkicu 802.11n. Technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output wiele sygnałów wejściowych, wiele wyjściowych) wpływa na osiągnięcie przez WL-500W prędkości wyższych niż 100Mb/s umożliwiając w ten sposób bezproblemowy przesył danych multimedialnych w całym domu. Produkty zgodne ze szkicem 802.11n są 100-procentowo kompatybilne z urządzeniami 802.11b/g.

Zmień WL-500W w bezprzewodową pamięć masową poprzez podłączenie zewnętrznego dysku twardego i rozkoszuj się wygodą oferowana przez Download Master. Innowacyjne narzędzie Download Master, unikatowe rozwiązanie stosowane w bezprzewodowych urządzeniach ASUS, zostało stworzone dla uproszczenia procesu pobierania danych. Użytkownicy laptopów wystarczy, że stworzycie kolejki plików do pobrania, następnie odłączycie laptopa i pozwolicie, aby WL-500W razem z Download Master rozpoczął pracę. Po powrocie do domu lub do biura, pliki będą już na Was czekały zapisane na zewnętrznym dysku twardym.

ASUS WL-500W oferuje mnóstwo funkcji Plug'n'Share (podłącz i udostępniaj). Nie ważne, czy jest to dysk twardy, drukarka, czy kamera internetowa wystarczy, że podłączysz je przy pomocy portu USB 2.0, a inne urządzenia w sieci będą mogły skorzystać z ich funkcji. Funkcja Plug'n'Share jest szczególnie warta podkreślenia w przypadku dysków twardych. Router ASUS zachowuje się wtedy, jak serwer FTP pozwalając archiwizować dane z Twojego komputera na zewnętrznych dyskach twardych oraz wykorzystać "Otoczenie sieciowe" systemu Windows do przeglądania ich zawartości. Wszystkie te funkcje mogą być wykorzystywane bez podłączania WL-500W do komputera.

źródło http://www.agito.pl/product/36237?bid=40
Awatar użytkownika
krzyhooo
 
Posty: 308
Dołączenie: 29 Kwi 2007, 17:54
Miejscowość: Z głębi serca
Pochwały: 5



Postprzez t0d 06 Wrz 2007, 11:30

na pewno będziesz musiał zainwestować też w inne anteny - tak żebynie było większych problemów z połączeniem - te budynki będą widoczne? tzn czy pomiędzy nimi są jakiekolwiek przeszkody? inne budynki, drzewa, słupy, nadajniki itd

sprawdź PW
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Postprzez Dr@GuN 06 Wrz 2007, 15:11

powiem tak , ja mieszkam w bliźniaku , za drugą stroną jest tamten dom , router będzie na strychu więc wysoko , tuż przy oknie . a reszta będzie pewnie na parterze :P

ps. ten asus to ciut przydrogi ja to myślałem że ten pentek będzie z tych droższych , pozatym w cda widziałem kilka recek to dobrze wypadał :O
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez krzyhooo 06 Wrz 2007, 15:25

a w chipie czy w pcwk był najgorszy ;)
Awatar użytkownika
krzyhooo
 
Posty: 308
Dołączenie: 29 Kwi 2007, 17:54
Miejscowość: Z głębi serca
Pochwały: 5



Postprzez Dr@GuN 06 Wrz 2007, 15:25

też kocham tę korupcję <lol>

[ Dodano: Dzisiaj o 14:31 ]
czyli co do 300zl ?
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez Lukesh 06 Wrz 2007, 16:04

Asus WL-600G
Polecilbym Ci mojego Linksys'a WAG200G, ale niestety nie ma mozliwosci podlaczenia anteny zewnetrznej, wiec w Twoim przypadku odpada.
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Dr@GuN 06 Wrz 2007, 17:17

a antena co ? kierunkowa musi być ? a będzie sygnał na chacie u mnie ? można się podczepić do telewizyjnej(pewnie głupie pytanie , ale się nie znam to się pytam) ? bo mam wspólną z tym bliźniakiem i by było dużo bliżej w sumie :)

ps. sprawa wygląda tak Image

a i co do starszego lapidła dell latitude c610 , coś na pcmcia myślę ale co by tu...

[ Dodano: Dzisiaj o 16:51 ]
http://www.ulubiony.pl/komputery/sieci/anteny/antena_kierunkowa_yagi_16dbi_z_kablem_1m_wtyk_rsma_14982.html taka antena starczy ?
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości