• Ogłoszenie:

Internet mobilny w sieci domowej - jak go usprawnić?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Internet mobilny w sieci domowej - jak go usprawnić?

Postprzez pitersid 20 Sty 2015, 20:46

reklama
Witam,
Mam następujący problem. Mieszkam w takim miejscu, że do internetu mogę mieć dostęp jedynie za pośrednictwem sieci mobilnych. Kupiłem więc specjalny starter pre-paid w T-mobile który daje dostęp do internetu. Co miesiąc uzupełniam konto o wartość 25zł co daje mi 1 lub 2GB dostępnych danych. Ponieważ zasięg był tragiczny do modemu z którego korzystam (One Touch X221S) dokupiłem antenę w salonie T-mobile na wejście CRC9. Antena wygląda jak 'bat' do CB-Radia, jest na magnes więc stoi na dachu na kominie - zasięg wciąż kijowy ale lepszy na tyle, że jakiś sygnał łapie i go nie zrywa. Całość wpięta jest do routera 3G TP-Link (TL-MR3420). Internet działa tragicznie (najprostsza strona główna serwisów typu allegro lub olx potrafi wczytywać się 2-3min.) ale jest więc i tak się cieszyłem, że coś mam. Wszystko 'zadowalało' mnie do czasu kiedy to ostatnio wziąłem żonie telefon w taryfie Jump w T-mobile. Żona w taryfie ma w telefonie 1GB danych do wykorzystania. Zapomniałem doładować konto internetu "domowego" czyli pre-paidowa karte o ktorej pisalem powyzej. Internet rozlaczylo a z powodu braku dostepnosci do konta w internecie nie moglem doladowac tej karty. W telefonie żony (Xperia T-3) udostepnilem internet przez wi-fi i podlaczylem sie laptopem zeby szybko doladowac konto domowego internetu. Wtedy to doznalem szoku. Ta sama siec co internetu domowego, ten sam operator, ten sam zasieg a internet dzialal x10 - x20 razy szybciej. Sprawdzilem kilka dni pozniej kiedy juz mialem doladowane konto internetu domowego - i to samo. Internet rozdzielony routerem chodzil gorzej niz slimak kiedy to ten udostepniony z telefonu smigal az milo.

Podpowiedzcie co zmienic lub poprawic, zeby internet w domu chodzil tak samo jak ten udostepniany telefonem?! Dodam, ze z internetu domowego najczesciej korzysta tylko laptop w salonie wiec nie ma mowy o przeciazeniu lacza z powodu podlaczenia do wi-fi zbyt wielu urzadzen.

Mam nadzieje, ze ktos z Was bedzie w stanie mi pomoc.


Pozdrawiam.
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Internet mobilny w sieci domowej - jak go usprawnić?

Postprzez ManieG 20 Sty 2015, 22:54

Nic nie zrobisz gdy masz slaby zasieg sieci. Zalezy to od twojego polozenia np. Ja mieszkam w miescie za lasem, sygnal mam slaby lecz szybkie lacze. Nie zalecam instalowania zbednych programow do tego typu problemow bo to nic nie pomoze.
Awatar użytkownika
ManieG
~user
 
Posty: 70
Dołączenie: 26 Sie 2013, 16:00
Miejscowość: UNKOWN
Pochwały: 3



Internet mobilny w sieci domowej - jak go usprawnić?

Postprzez pitersid 21 Sty 2015, 09:18

Nie do końca zrozumiałeś mój problem. Internet domowy działa tragicznie mimo, że ma antene na dachu podczas gdy internet podawany z telefonu komórkowego od tego samego operatora działa o wiele szybciej. Gdzieś musi tkwić problem. Przecież to niemożliwe, żeby była to wina zasięgu!

Może trzeba coś zmienić - nie wiem, nie znam się. Może należy wymienić modem, którego model podałem powyżej. Może router - nie wiem, podpowiedzcie.

Problem wciąż aktualny - dalej proszę jakiegoś speca o pomoc
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Internet mobilny w sieci domowej - jak go usprawnić?

Postprzez Lars 21 Sty 2015, 10:33

Fachowcy pewnie podsuną jakieś techniczne rozwiązania, ale pierwsze rzeczy jakie mi przychodzą do głowy, które może sprawdzić sam:

- podłącz modem bezpośrednio do komputera (jeśli będzie bez zmian to router najprawdopodobniej jest ok)
- przetestuj w modemie kartę sim z telefonu, na którym internet działa dobrze
- jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś modem i zobacz czy będzie zmiana
Lars
~user
 
Posty: 72
Dołączenie: 22 Sty 2006, 00:59




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości