• Ogłoszenie:

Strona internetowa stowarzyszenia

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez ziooMuś 05 Lis 2012, 19:48

reklama
Witam.
Dostałem 'zlecenie' wykonania strony małego stowarzyszenia, organizującego Zielone Szkoły, działającego lokalnie, organizujące festyny itd. - ale to nie jest istotne. Istotne jest to, że ja się na tworzeniu stron znam niewiele, a wypadałoby żeby to wyglądało dość porządnie, było ładne, przejrzyste i takie tam. Pewnie niektórzy się zastanawiają po co się pcham w coś czego nie umiem - nacisk z góry, osoba działająca w stowarzyszeniu nalega abym to ja wszystko nadzorował od początku do końca, bo gdy wynajęta była osoba z zewnątrz, nie znająca realiów i mieszkająca dość daleko współpraca była mocno utrudniona. Z tego co się orientuje jest tu sporo osób dość dobrze radzących sobie w tych tematach dlatego pytam - na czym oprzeć taką stronę? Założenia są takie aby była przede wszystkim przejrzysta dla klientów, łatwa w zarządzaniu, planuje zamieścić sporo fotografi jako aktywne odnośniki najprawdopodobniej, mniej treści, bo mało komu teraz chce się czytać tekst pisany, więc mile widziana propozycja skryptu, który sobie z tym poradzi. Wordpress z jakąś "nakładką" ? Coś innego? Proszę o konstruktywne rady, nie trzeba łopatologicznie, postaram sobie wszystko wygooglować, ale chciałbym wiedzieć od czego mam zacząć. Pozdrawiam!
Grafika to moja pasja :)
Awatar użytkownika
ziooMuś
~user
 
Posty: 659
Dołączenie: 06 Maj 2007, 17:04
Miejscowość: Płock
Pochwały: 20



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez Helmek 26 Lis 2012, 21:40

Wordpress jako CMS średnio, pooglądaj go w akcji. A po co ma być ta strona? Tylko wizytówka, czy raczej rodzaj "bloga" z częstymi uaktualnieniami...?
Zakuty w łeb
Awatar użytkownika
Helmek
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 26 Lis 2012, 21:26



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez Manieq 26 Lis 2012, 23:07

Jako CMS to najlepiej Joomla :) Można znaleźć ładne darmowe szablony jak i płatne. Te płatne mają nieco więcej opcji do konfiguracji, wówczas możemy to maksymalnie dostosować pod siebie. Nie jedną stronę na tym postawiłem i klient zadowolony :) Tylko też pamiętaj, by nie mieć strony na darmowym hostingu, zapłacicie grosze, a będzie spokój ;-)
Sprzedam / zamienię Asusa TF101 16GB + Dock.
Awatar użytkownika
Manieq
~user
 
Posty: 1175
Dołączenie: 20 Gru 2006, 20:24
Miejscowość: Bogatynia
Pochwały: 31



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez zeki 27 Lis 2012, 01:50

WP nie jest złym pomysłem na prostą stronę. Nie bawiłem się na nim galeriami więc do tego się nie odnoszę ale poza tym powinien bez problemu spełnić oczekiwania.
Joomla też jest dobra i ponoć zdecydowanie łatwiej skórki do niej robić (w sensie do 2.5).
Ja bym z tych dwóch wybierał. Drupal za duży, Typo nie ogarniesz a zresztą po co się uczyć takiego bydlaka d mini strony a inne CMSy to zdecydowanie mniejsza popularność a co za tym idzie trudniej o pomoc na przykład.
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów ;)
Awatar użytkownika
zeki
~user
 
Posty: 15
Dołączenie: 27 Lis 2012, 01:38



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez ziooMuś 29 Lis 2012, 17:13

Generalnie strona-wizytówka, jakieś newsy raz na trzy miesiące, aktualizacja działów w zależności od potrzeb.
Co do spraw typu hosting, domena - wszystko jest wliczone w koszta, nie ma z tym problemu.
Postawiłem na razie na darmowym serwisie na wordpressie coś, ale nie wiem czy to jest to czego oczekuję...
Dzięki za odpowiedzi panowie! :)
Grafika to moja pasja :)
Awatar użytkownika
ziooMuś
~user
 
Posty: 659
Dołączenie: 06 Maj 2007, 17:04
Miejscowość: Płock
Pochwały: 20



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez sieben 30 Lis 2012, 06:07

Jeżeli tak to WP powinien spokojnie wystarczyć. Jest jeszcze inna alternatywa - windu cms. Tylko że to program cały czas powstający, w zasadzie w powijakach. Stąd też lepiej oprzeć się na dużo bardziej rozwiniętym WP.
sieben
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 30 Lis 2012, 01:44



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez ziooMuś 06 Gru 2012, 11:56

Okej, czyli zostanę przy wordpressie.
Może ktoś korzysta z jakiegoś ładnego, nieskomplikowanego motywu i chce się podzielić jego nazwą :) ? Bo szukam, mam kilka interesujących, ale im więcej tym lepiej ;)
Grafika to moja pasja :)
Awatar użytkownika
ziooMuś
~user
 
Posty: 659
Dołączenie: 06 Maj 2007, 17:04
Miejscowość: Płock
Pochwały: 20



Strona internetowa stowarzyszenia

Postprzez ziooMuś 30 Gru 2012, 15:13

Jak ktoś się zna na tworzeniu stron opartych na wordpressie, ma trochę wolnego czasu i dobrej woli to zapraszam PW, mam parę pytań, bo średnio mi idzie.
Grafika to moja pasja :)
Awatar użytkownika
ziooMuś
~user
 
Posty: 659
Dołączenie: 06 Maj 2007, 17:04
Miejscowość: Płock
Pochwały: 20




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron