• Ogłoszenie:

Zwiększenie zasięgu wifi, modyfikacja sieci

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Zwiększenie zasięgu wifi, modyfikacja sieci

Postprzez linksys 01 Lut 2011, 17:26

reklama
Witam.

Mam pytanie odnośnie "usprawnienia" mojej sieci. Niestety jestem skazany na LiveBox'a bo jako jedyny "router" chodzi najstabilniej i nawet Linksysy za 400 zł nie dają rady przy moim łączu 20 mbit (brak stabilności).

Aktualnie sieć wygląda w ten sposób:

Image

LiveBox ma słaby zasięg jeśli chodzi o WiFi. Chcę zwiększyć zasięg mojej sieci do 200-300 metrów (żebym złapał Internet w laptopie na działce). Do LiveBoxa nie da się przykręcić anteny, ma 2 wejścia Ethernet i na tym się kończy.

Czy w poniższy sposób to będzie funkcjonować?

Image

Jeśli nie, to proszę o poprawki. Jeśli jest OK, to co muszę konkretnie kupić? Jaki będzie dobry, stabilny, w miare tani Access Point oraz jaka antena, jakiś wzmacniacz? Nie znam się, tak więc proszę o wskazówki.

Pozdrawiam.
linksys
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 24 Sie 2009, 02:25



Zwiększenie zasięgu wifi, modyfikacja sieci

Postprzez t0d 12 Mar 2011, 00:51

nie rozumiem tej drugiej konfiguracji :-(

można to zrobić inaczej, ale musisz mieć możliwość podłączenia access pointa ustawionego w tryb "bridge" (most)

niestety taka odległość to dla mnie czarna magia. czy ten livebox jest w standardzie wifi n?
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości