• Ogłoszenie:

Siec domowa

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Siec domowa

Postprzez piotrp_1990 29 Lis 2010, 12:27

reklama
witam posiadam 2 kompy na chacie mianowicie:
windows 7 z internetem z orange (netgear)
oraz
windows xp (air live WL-5460AP v2 lub d-link dwl-520+)
jestem naprawdę noobem w sprawach sieci proszę o pomoc w konfiguracji tych dwóch kompów w siec ;)
Awatar użytkownika
piotrp_1990
 
Posty: 756
Dołączenie: 08 Mar 2006, 16:27
Pochwały: 25



Siec domowa

Postprzez dadamczuk2 01 Gru 2010, 00:32

Pierwsze pytanie do czego ta sieć ma służyć? Tylko do internetu czy może do przesyłania plików między 2 komputerami? Jeśli do internetu i plików to poradził bym tego ("d-link dwl-502+"). Podłączasz do niego komputery najlepiej za pomocą kabla lan i wyszukujesz komputerki w otoczeniu sieciowym powinno bez problemu wykryć automatycznie. Pozdrawiam
Foxconn a74mx-k, GoodRam 3GB DDR2, Gforce 8400GS, Seagate 1TB, Antec EarthWatts Green 500W 80Plus Bronze Windows XP Pro SP3
Image
Awatar użytkownika
dadamczuk2
~user
 
Posty: 103
Dołączenie: 30 Lis 2010, 23:13
Miejscowość: Siemiatycze
Pochwały: 10



Siec domowa

Postprzez piotrp_1990 02 Gru 2010, 14:51

dadamczuk2 napisał(a):Pierwsze pytanie do czego ta sieć ma służyć? Tylko do internetu czy może do przesyłania plików między 2 komputerami? Jeśli do internetu i plików to poradził bym tego ("d-link dwl-502+"). Podłączasz do niego komputery najlepiej za pomocą kabla lan i wyszukujesz komputerki w otoczeniu sieciowym powinno bez problemu wykryć automatycznie. Pozdrawiam


chyba nie do końca zrozumiałeś mój problem :p

a wiec tak sieć żeby przesyłać pliki już mi się udało zrobić i łączy ale jak próbuje wejść na net na drugim kompie to niestety nie działa :/ (z kartą d-link) i teraz pytanie co zrobić żeby oprócz dysków został udostępniony także internet bo mimo wiele prób nie udaje mi się tego skonfigurować :/
Awatar użytkownika
piotrp_1990
 
Posty: 756
Dołączenie: 08 Mar 2006, 16:27
Pochwały: 25




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości