• Ogłoszenie:

Alternatywa internetu kablowego

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Alternatywa internetu kablowego

Postprzez Dead 29 Maj 2010, 23:08

reklama
Witam!

Pytałem o to ok 1,5-2 lat temu, a więc postanowiłem założyć nowy temat.
Korzystam z internetu radiowego (dokladniej tego z orange) od ok 3 lat. Użytkuje go na komputerze stacjonarnym.. Cóż mogę powiedzieć - jestem potwornie niezadowolony. Płacę ok 170 (!) zł miesięcznie. W zamian otrzymuję .. 7,2 mb/s i 35 gb limitu transferu danych. Ile w tym prawdy? Ściąganie w porywach waha się pomiędzy 100 - 200 kb/s. (W mega mega porywach jest to 300-500 kb/s, ale taka prędkość osiąga co najwyżej na 5-6 sekund..). A sam limit wyczerpuje się po sciągnięciu 24-32 gb (róznie to bywa). Co do gier.. Lagi... potworne lagi, potworniejsze niż myślicie - zupełnie w żadne gry nie da się grac online. Taki Cod 2 chodził z pingiem 350-500 ms.. A więc z góry nikomu nie polecam. Problem w tym, że mam dość mocny sprzęt - po prostu on się marnuje, ponieważ zawsze byłem typem gracza online (do czasu przeprowadzki). Powiecie sobie "czemu on się tak męczy..?" Odpowiedź jest prosta - mieszkam w domku jednorodzinnym nad jeziorem.. Nikt nie ciągnie tu sieci.. Po prostu nie ma tu lini telefonicznej, w domu wszyscy korzystają z komórek a więc nie ma zadnego dostepu do porzadnego internetu.. Tu pojawia sie moje pytanie, czy są jakies alternatywy NORMALNEGO internetu (chociazby do grania online.. neostrada 20 mbs kosztuje 70 zł?) bez konieczności posiadania telefonu stacjonarnego? Czy przez 3 lata coś się zmieniło? Liczę na odpowiedzi..
Awatar użytkownika
Dead
 
Posty: 346
Dołączenie: 11 Sie 2006, 15:47
Pochwały: 5



Alternatywa internetu kablowego

Postprzez adashko 30 Maj 2010, 00:12

Popytać dostawców w okolicy o ofertę internetu radiowego.

Jeśli będzie takowa, i jeśli będziesz spełniał wymogi techniczne, tzn. jeśli twój dom znajduje się w zasięgu przekaźnika dostawcy, możesz mieć szansę na w miarę normalny net :wink:

Przeważnie w radiówkach nie ma limitów, działa to właściwie jak internet po kablu jeśli chodzi o stabilność, tyle że oferowane szybkości są mniejsze - 1, 2Mb, przynajmniej w moim mieście.
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Alternatywa internetu kablowego

Postprzez Milu 30 Maj 2010, 19:04

Posiadam internet radiowy 2 mb i jakościowo jestem z niego zadowolony, cenowo już nie bardzo :P Stabilny, cały czas pobiera maksymalnym łączem, z niewielkimi wahaniami (spada minimalnie do 200 kb/s) oczywiście żadnych limitów ;) W nocy ktoś do serwerów wtryskuje nitro i zamiast 2 mb mam 4 mb 8) Pingi też niezłe, teraz sprawdzałem na speedtest.net i mam 22 ms, ale nie gram przez sieć, więc jak dla mnie może też być wyższy. Pamiętam jak 5-6 lat temu właściciel firmy od której mam internet osobiście przyjeżdżał niemalże codziennie (sic!), bo zawsze coś nie grało :P Obecnie opanował niemalże całe województwo i w miejscach gdzie nie ma warunków technicznych dla kablowego internetu dyktuje ceny (jak u mnie) i płacę... 70 zł za miesiąc :evil: Kiedyś się zapytałem na gg ile kosztowałoby mnie łącze 8192/512, zgadnij ile chciał... 400 zł za miesiąc <rotfl> Masakra, nieprawdaż? :P Całe szczęście ostatnio jakiś cud się stał i TP łazi od domu do domu i podpisuje umowę na przyłączenie kabla doziemnego i internet 8 mb za 40 zł :) Ciekawe tylko ile minie czasu do rozpoczęcia robót, ehh....
Awatar użytkownika
Milu
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 23 Cze 2007, 08:10




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości