• Ogłoszenie:

Problem z netem przez router wrt54g2

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z netem przez router wrt54g2

Postprzez Niewierny 26 Mar 2009, 20:34

reklama
witam

mam problem z podziałem netu . wiem że pewnie często takie problemy padajaale jakoś niepotrafie się połapac w tym wzystkim

może od początku posiadam neta z sieci kablowej Vectra 2mb , zakupiłęm router linksysa wrt54g2 aby rozdzielić internet na komp stacjonarny przez rj-ke i bezprzewodowo na lapka

problem jest taki że po podłaczeniu owszem mam neta nawet jak mam obydwa kompy włączone z tym że internet wtedy przerywa ciężko jest jednocześnie korzystać z niego na dwuch kompach (strasznie móli , stronki się bardzo wolno otwierają często trzeba dawać odswiez) grzebałem troszke w ustawieniach routera ale niebardzo są one dla mnie jasne może musze coś poprzestawiać ???

mam równiesz na lapku zmieniony adres karty suieciowej na ten sam co w kompie (zrobione za pomoca tej stronki http://gdr.geekhood.net/gdrwpl/macspoof.php )

nadmienie że kożystanie tylko z jednego w danym momecie jest bezproblemowe chociaz na lapku czasem gubi sygnał ( stan połączenia odebrane sa znacznie mniejsze od wysłanych ale to tylko w lapku ) na stacjonarnym jest wszystkoo ok jak chodzi sam

bardzo prosze o pomoc , jakieś wskazówki co mam zrobić

dziękuje
Niewierny
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 06 Maj 2007, 19:44



Problem z netem przez router wrt54g2

Postprzez jarski185 27 Mar 2009, 10:15

zrob reset routera do ustawien fabrycznych, potem poustawiaj wszystko na nowo, problem moze wynikac z samego routera wiec najlepiej jakbys sprawdzic na jakims urzadzeniu, np pozyczonym od kolegi
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Re: problem z netem przez router wrt54g2

Postprzez Niewierny 28 Mar 2009, 15:36

ustawiałem ustawienia fabryczne w zasadzie to i tak nic tam nie ustawiałem oprócz klonowania adresu MAC

może jest jakas opcja gdzie mozna rozdzielić sygnał na 2 kompy przy czym na oby dwu mam ten sam adres mac :/

niewiem czy na laptopie nie wrócic do poprzedniego adresu
Niewierny
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 06 Maj 2007, 19:44



Problem z netem przez router wrt54g2

Postprzez Adam. 28 Mar 2009, 15:45

Ustaw na każdym urządzeniu unikalny adres MAC.
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron