• Ogłoszenie:

Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Rashed 19 Sty 2009, 22:05

reklama
Witam czy jest możliwe zrobienie sieci : Komputer ---> router ---> Inne komputery

Gdyż mam jedno zewnętrzne ip i chcę je użyć chyba, że jest możliwość przez router podłączenia wszystkich komputerów i jednemu z nich przypisaniu zew. ip.
Proszę o szybką odpowiedź.
Ostatnio edytowany przez MaTi, 19 Sty 2009, 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zła nazwa tematu
Ból to nie skaza człowieka, tylko wada którą należy zwalczyć poprzez wysiłek i wytrwałość.
Awatar użytkownika
Rashed
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 03 Lis 2006, 00:31
Miejscowość: Wa-wa



Problem ze sworzeniem nietypowej sieci

Postprzez Hellfire 19 Sty 2009, 22:21

Jest możliwe stworzenie takiej sieci. Jednak aby internet działał na pozostałych komputerach, musisz mieć włączony ten komputer który internet "nadaje". Do tego typu sieci nada się router taki jak ten --> http://www.agito.pl/routery-wi-fi/pentagram-cerberus-p-6391.756.335564.html
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Re: problem ze sworzeniem nietypowej sieci

Postprzez Rashed 19 Sty 2009, 22:27

Tak wiem, że będzie musiał być włączony.
A z tym routerem da rade : http://www.uno.pl/t_19754/di-524/
Jeżeli tak to jak ??
Ból to nie skaza człowieka, tylko wada którą należy zwalczyć poprzez wysiłek i wytrwałość.
Awatar użytkownika
Rashed
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 03 Lis 2006, 00:31
Miejscowość: Wa-wa



Re: problem ze sworzeniem nietypowej sieci

Postprzez t0d 19 Sty 2009, 22:42

Rashed napisał(a):Tak wiem, że będzie musiał być włączony.
A z tym routerem da rade : http://www.uno.pl/t_19754/di-524/
Jeżeli tak to jak ??

takim routerem to sobie możesz co najwyżej ścianę podpierać - tam nawet jak jest dobrze skonfigurowany, to nie działa tak jak powinien

jeśli chcesz:
komputer z zewnętrznym ip - router - inne komputery
to potrzeba ci drugiej karty sieciowej w komputerze z zewnętrznym adresem IP, jakiegoś routera (czy to pentagram szacownego interlokutora czy to polecane przeze mnie linksys'e wrt54g/gl/gc) i sporo wolnego czasu na ustawienie komputera do udostępniania połączenia i routera, do rozdzielania internetu

minus rozwiązania: komputery za routerem nie będą widoczne i nie będą widziały komputera z zewnętrznym adresem IP

jeśli chcesz:
router - komputery (w tym 1 z zewnętrznym IP) to potrzebujesz routera za 3000 - 4000 PLN..

najtaniej i najmniej stresująco wypada podłączenie wszystkich komputerow do jednego routera i przekierowywanie odpowiednich portów - wtedy router ma zewnętrzne ip i w zależności od potrzeb, kieruje (rutuje) ruch do odpowiedniego komputera

pytanie jest jedno: po co ci zewnętrzny IP? :-)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Rashed 19 Sty 2009, 22:45

ip zew. jest mi potrzebne, żeby postawić server i potrzebuje jakiegoś wyjścia z tym router co ww. to co proponujecie ??
Ból to nie skaza człowieka, tylko wada którą należy zwalczyć poprzez wysiłek i wytrwałość.
Awatar użytkownika
Rashed
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 03 Lis 2006, 00:31
Miejscowość: Wa-wa



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez t0d 19 Sty 2009, 22:52

jak masz serwer, to masz tam podany port na którym on stoi - ustawiasz na routerze (linksys wrt54g albo pentagram wskazany przez Hellfire'a) przekierowanie portów i tyle

jak ktoś z zewnątrz będzie chciał się podłączyć wpisze adres np.:

85.89.100.100:2500
a router będzie ustawiony tak, że cały ruch który przychodzi na tym porcie kierowany jest do wskazanego komputera w sieci lokalnej np:

192.168.0.100:2500

wilk syty i owca cała :)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Rashed 19 Sty 2009, 22:53

A na tym routerze nie da rady tak zrobić ?? Bo nie chciał bym kupować następnego jak mam tego.
Ból to nie skaza człowieka, tylko wada którą należy zwalczyć poprzez wysiłek i wytrwałość.
Awatar użytkownika
Rashed
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 03 Lis 2006, 00:31
Miejscowość: Wa-wa



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Hellfire 20 Sty 2009, 22:27

Na DI-524 też da się to zrobić i o dziwo powiem że działa bezproblemowo (oczywiście w konfiguracji takiej w temacie: komputer -> router -> inne komputery). Sam kiedyś miałem okazję na tym routerze właśnie pracować dokładnie w takiej sieci i na takim routerze. Przekierować porty na DI-524 też się da. Choć potwierdzam, że jeśli można i portfel pozwala, to lepiej pracować na routerach innych marek.
A tak w ogóle jaki masz typ łącza internetowego? Kabel, DSL, radio?
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Adam. 20 Sty 2009, 22:36

Możesz sobie ustawić DMZ na swojego kompa, wtedy będzie widziany z zewnątrz bezpośrednio (czyli praktycznie podobnie jak zewnętrzne ip).
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Hellfire 20 Sty 2009, 23:34

Adam., nie uprzedzaj faktów , bo jeśli Rashed, używa np. radiówki to nic takiego nie da się zrobić (nie takim routerem bynajmniej).
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Adam. 21 Sty 2009, 11:49

Zastanów się co piszesz. Jeśli ma radiówkę, to najpewniej nie miałby zewnętrznego IP. Sam piszesz o przekierowaniu portów. Jeśli da się przekierować porty, to da się też ustawić DMZ.
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Re: sieć: komputer -> router -> inne komputery

Postprzez Hellfire 21 Sty 2009, 19:35

Adam. napisał(a):Zastanów się co piszesz. Jeśli ma radiówkę, to najpewniej nie miałby zewnętrznego IP. Sam piszesz o przekierowaniu portów. Jeśli da się przekierować porty, to da się też ustawić DMZ.


Na radiówce zewnętrzne IP jest możliwe jak najbardziej, sam mam dostęp do takiego łącza. To raz.
A dwa, że prawdą że jeśli da się przekierować porty, to zwykle da się też ustawić DMZ i DI-524 to potrafi i w tym kontekście to pisałem.
Natomiast jeśli autor tematu ma łącze radiowe, to NIE jest możliwe, aby podzielił sobie to routerem typu DI-524 zachowując bezpośredni dostęp do portów za pomocą DMZ/przekierowania ich. W takim przypadku możliwy jest tylko podział typu: komputer -> router -> inne komputery.
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość