• Ogłoszenie:

Problem połaczenia routera z komputerem

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez robson1 18 Sty 2009, 13:53

reklama
Kupiłem router D-link i nie mogę go połaczyc z komputerem ethernet,tzn.drugi pkt.instalacji tego routera nie mogę przejśc,gdyz wyskakuje informacjaze mam sprawdzic kabel ethernet,i czy mam włończony router.Niewiem co jest grane.Dla sprawdenia podłączyłem tym kablem laptopa który ostatecznie ma być bezprzewodowo,i nie ma problemu.Mam neostrade.Własnie kupiłem tego laptopa dlatego zakupiłem tez router.Proszę o pomoc

Dodano Dzisiaj, 13:10:
Dodam jeszcze że dla pewności stacjonarny komputer całkowicie sformatowałem i wgrałem od nowa windowsa XP Home,i dalej nie mogę przejśc głupiego drugiego punktu instalacji tego routera.
Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste.....
robson1
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Sty 2009, 13:26



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez t0d 18 Sty 2009, 15:14

po pierwsze: d-link to złom
po drugie: co to za "drugi punkt instalacji"? my nie wróżki
po trzecie: jaki model tego złomu?

nie instalujesz żadnego oprogramowania - router do prądu, router z komputerem kablem sieciowym (ethernet), w przeglądarce wpisujesz adres ip routera (w instrukcji), logujesz się na niego (login i hasło w instrukcji) i ustawiasz zgodnie z tymi wytycznymi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Neostrada#Parametry_konfiguracji
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez robson1 18 Sty 2009, 15:30

Drugi pkt.to poprostu drugi krok który każą zrobić ,żeby zainstalować routera.( na płytce dołączonej do routera)czyli połaczyc kablem ethernet routera z komputerem.I w tym momencie wyskakuje informacja,że nic z tego "sprawdż czy dobrze podłączyłes kabel i czy masz włączonego routera.A tak jak pisałem w laptopie z którego teraz pisze tego komunikatu nie było i cała instalacja przebiegła w 5 minut.( przewodowa)

Dodano Dzisiaj, 14:32:
to jest D-link DSL-2640B
Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste.....
robson1
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Sty 2009, 13:26



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez t0d 18 Sty 2009, 15:55

o co ci chodzi z t tą płytą?

bierzesz instrukcję obsługi:
ftp://ftp.dlink.pl/dsl/dsl-2640b/documentation/DSL-2640B_man_revB_4-00_eu_pl_20080804.pdf
i robisz jak napisałem - żadnej płyty nie wkładasz

gdzie ci wypisuje "sprawdź czy dobrze podłączyłeś kabel"? zrób zrzut ekranu
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Re: problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez robson1 18 Sty 2009, 15:59

Ma ktoś jakis pomysł...........wiem że to co napisałem brzmi niewiarygodnie ale tak jest.Po podłączeniu tego kabla ethernet dioda w kompie sie zapala więc połaczenie chyba jest,ale na tym sie konczy instalacja.
Prosze o pomoc.Komputer stacjonarny ma 2 lata może trzeba cos przestawic w Biosie.........nie znam sie niestety az tak na tym.

Dodano Dzisiaj, 15:04:
Zrzutu ekranu nie zrobię gdyz tamten komp.mam wyłaczony i nie mam w nim neta.Pisze na laptopie.A wogóle to poprostu zwykła informacja po której nie mogę przejśc dalej.W laptopie na którym teraz pisze kupiłem go tydzien temu zrobiłem wszystko tak samo a tej informacji nie było przeszedłem całą rejestracje.Instrukcja obsługi sprowadza sie do trzech zdan.

Dodano Dzisiaj, 16:11:
Widzę że ta sprawa jest zbyt skomplikowana.........

Dodano Dzisiaj, 16:22:
:(

Dodano Dzisiaj, 16:22:
:(
Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste.....
robson1
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Sty 2009, 13:26



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez t0d 18 Sty 2009, 17:57

bosz - a pendrive'a nie masz żeby zrzut ekranu przenieść?
sprawa nie jest trudna, ale jak nie podajesz potrzebnych informacji pomóc się nie da (my nie wróżki)

możesz jeszcze spróbować kupić jakąś najzwyklejszą kartę sieciową na pci (kilkanaście PLN) i na niej spróbować podłączyć
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez robson1 18 Sty 2009, 18:16

Sprawa z zrzutem ekranu nie ma sensu,gdyz sa to naprawde dwa lakoniczne zdania programu który przeprowadza mnie przez proces instalacji.Mówią one o braku połączenia miedzy routerem a kompem,a powinien w tym momencie byc gdyz w pkt.2 każą podłaczyc kabel ethernet do kompa i routera.Dla sprawdzenia czy ten kabel i router jest dobry podłączyłem jak juz wczesniej pisałem laptopa na którym teraz pisze ( a ten laptop miał byc podłączony droga radiową)dlatego kupiłem router.Wiem ze może D-link nie jest najlepszy na rynku,ale napewno był najlepszy z tych co mi oferowano.Żeby zrobic ten zrzut musiałbym odłaczyc tego laptopa i wszystko przełozyć do tamtego kompa ale naprawde nie warto.
Jesli kupie karte sieciowa to mogę obydwa komputery podłączyc bezprzewodowo ?CZY TA KARTA PCI ma takie wyjście że podłacze te kabel ? :)

Dodano Dzisiaj, 18:15:
sciana

Dodano Dzisiaj, 18:23:
A jeśli kupie kartę sieciowa USB to bedę mógł podłączyc ten kabel ethernet do kompa i wszystko bedzie chodzic.?
Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste.....
robson1
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Sty 2009, 13:26



Re: problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez t0d 18 Sty 2009, 21:07

robson1 napisał(a):Sprawa z zrzutem ekranu nie ma sensu,gdyz sa to naprawde dwa lakoniczne zdania programu który przeprowadza mnie przez proces instalacji.


piszę przecież: nie korzystasz z żadnego programu - one niedziałają tak jak powinny (a w przypadku d-linka to już w ogóle tylko pamięć zajmują i nic poza tym)

żeby to skonfigurować nie musisz mieć płyty instalacyjnej od d-linka

ile razy to mam jeszcze napisać?

co do kart - przesłałem ci na pw wynalazek usb-ethernet, można też kupić:
- pci - ethernet (o takim myślałem)
- usb - wifi (do połączenia bezprzewodowego)
- pci - wifi (do połączenia bezprzewodowego)
rzekłem
Awatar użytkownika
t0d
~user
 
Posty: 3083
Dołączenie: 01 Lut 2006, 22:25
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 132



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez Adam. 18 Sty 2009, 22:42

A jest połączenie? Pojawiają się 2 komputerki na pasku i przyznaje adres? Najlepiej podłącz ten router, wklep w cmd 'ipconfig /all' i wklej tutaj.
A lap dance is so much better when the stripper is crying.
Awatar użytkownika
Adam.
~user
 
Posty: 603
Dołączenie: 29 Maj 2007, 08:59
Miejscowość: Płockowo
Pochwały: 40



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez kahoona 18 Sty 2009, 22:52

robson1, sprawdź w BIOS - zakładka prawdopodobnie "Integrated Peripherals" - czy karta sieciowa jest włączona (ENABLED).

To, ze się zapala dioda - o niczym nie świadczy.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez robson1 19 Sty 2009, 11:59

WSZYSTKO DZIAŁA JEST OK DZIEKUJE ZA POMOC.!!!!!

Dodano Dzisiaj, 11:02:
PEOBLEM BYŁ BANALNY ( JAK ŻYCIE) NIE MIAŁEM ZAINSTALOWANYCH STEROWNIKÓW ETHERNET.







Człowiek sie uczy całe zycie...........
Wszystko jest trudne, dopóki nie stanie się proste.....
robson1
~user
 
Posty: 18
Dołączenie: 18 Sty 2009, 13:26



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez jarski185 23 Maj 2009, 22:41

przeczystac posty toda w tym temacie, uzyc wyszukiwarki
Ostatnio edytowany przez jarski185, 23 Maj 2009, 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez semen93 23 Maj 2009, 22:41

Witam! Mam taki problem.. Kupilem dzis laptopa i oczywiscie router do niego by muc ciagnac internet ze swojego pc. Router jest firmy Linksys i mam problem. Gdy dochodze do kroku 4/4 w instalowniu routera pojawia mi się taki bład "Sprawdz czy kabel Ethernet jest prawidlowo podlaczony" jestem pewiem ze jest prawidlowo. Co robic?
semen93
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 23 Maj 2009, 22:36



Re: problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez leegree 24 Maj 2009, 12:13

semen93 napisał(a):oczywiscie router do niego by muc ciagnac internet ze swojego pc

W tym miejscu nie łapię. Chcesz za pomocą routera udostępnić internet z Desktopa na laptopa? Coś tu jest nie tak. Aby to zrobić nie trzeba routera, wystarczy karta bezprzewodowa w laptopie i desktopie. Tymczasem napisz w jaki sposób łączysz sie z internetem, czy jest to np. Neostrada, czy kablówka, bądź radiowka i do tego co to za router, Linksys to zbyt ogólnie.
P.S. Popraw błędy, muc pisze się móc, bo wymienia się na mogę.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Problem połaczenia routera z komputerem

Postprzez jarski185 24 Maj 2009, 12:27

problem polega na tym ze ten pan chce ustawiac router za pomoca jakiegos programu dolaczonego na plycie przez linsysa mimo tego, ze w podobnej sytuacji radzono nastepujaco:

t0d napisał(a):i robisz jak napisałem - żadnej płyty nie wkładasz

t0d napisał(a):iszę przecież: nie korzystasz z żadnego programu - one niedziałają tak jak powinny

t0d napisał(a):nie instalujesz żadnego oprogramowania
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości